• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  
   https://www.sakli-sifa.com      https://www.sakli-sifa.com    

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.


Musibet bitmeyecek yaratılıştan beri var olan ama bilin hiçbir virüs yaratanın evrenin yaratmış olduğu bedeni içinde algılama senyörleri bağışıklığı yıkamayacak bu insan elinden çıksa da sen yeter ki bedene bedenine zarar verme ver dir me.. saklı şifa 

 https://www.sakli-sifa.com   sakli-sifa.com     https://www.sakli-sifa.com

               Yeni ürünler bölgesel veri tarama      Yeni ürünler bölgesel tarama  veri toplama      Yeni ürünler bölgesel tarama veri toplama                         
ENVİDA TOKEN
ENVİDA TOKEN

ARTIK BORSADA 
Envidatoken
 https://www.sakli-sifa.com
Site Menusu
Site Haritası
Takvim

ROMATİZMA: SOĞUK SICAK 169 GELEN AĞRI SAKLI ŞİFA

ROMATİZMA: SOĞUK SICAK 169 GELEN AĞRI 

Vücudumuzun hareket etmesini sağlayan kaslar, kemikler, eklemler ve bu yapıları birleştiren bağlarda ön planda ağrı ve hareket kısıtlılığına bazen de şişlik ve şekil bozukluğuna neden olan hastalıklara genel olarak romatizma adı verilmektedir
Romatizmalı hastalıklar genel olarak kadınlarda daha sık görülmekte ve yaş ilerledikçe sıklığı artmaktadır. Bununla birlikte erkeklerde daha sık görülen ya da ön planda gençlerde görülen hastalıklar da vardır
Soğuktan kaynaklanan hastalıkların başında gelir. Bir nevi soğuğun insan vücudunda nüfuz bul:dır. San su şeklinde vücutta saklanır, elem ve sızı verir.
Soğuktan kaynaklanan hastalıklar bölümünde uzun uzun anlatmıştık. Onlara ek bilgi olarak, Reıllah (s.a.v) Efendimizin arpa ve tuzu ısıtıp zeytinyağı ilave ederek romatizmalı yere bağlattığını
hatırlatmakta fayda görüyoruz. Sarmasak yemek romatizmaya en iyi ilaçtır.

SİYATİK (SİNİR SİSTEMİ ROMATİZMASI)
Resulullah (s.a.v.) Efendimiz, siyatiğe, yaylada otlamış 2 yaşındaki koyunun kuyruk yağını doğayıp kavrulmasını ve onun 3 gün içinde yenmesini tavsiye buyurmuşlardır, Ravi, kime tavsiye ettimse hepsi şifaya kavuştu haşiyesini de not düşmüştür.
Yavşanotu, karabaş otu karışımı kaynatılıp balla tatlandırılarak günde 3 su bardağı içilmeye devam edilir.
Ayak karıncalanması, ayak ağrısı ve şişlik
Ayak ağrılar önemli nedeni, romatizma, böbrek rahatsızlığı ve damar tıkanıklığıdır.
Maydanoz, limon, sinameki kaynatılıp balla tatlandın arak günde 3 su bardağı içilmeye devam edilir.

NAMAZ VE ROMATİZMA
Namaz, insanı ruhi yönden temizlediğini, abdestin fazla elektriği alıp nötürlediği ve stresi önledi gerçeğini artık çokları kabul ediyor.
Namaz hareketlerinin, beden eğitimi yönünden faydası vardır. Hiçbir jimnastikçi bu hareketleri günde 80 kere tekrarlamaz. Genellikle sabahları 30-40 kere hızlı hızlı yapar ve kalbi yorar, namaz ise hareketler yavaş yavaştır (tadili erkan vardır).
Yapılan araştırmalarda namaz kılanlarda eklem romatizması 50 yaşın üzerinde başlarken, bu, namaz kılmayanlarda 40 yaşında görülmeye başlar. Namaz, eklem romatizmasını engelleyen çok etkili bir ilaçtır.

ROMATİZMA  SIÇAK SOĞUK
Tüm ağrılar romatizma değildir vücudun 169 çeşit ağrıya maruz kalır Tesdittini kliniklere kontrol olup neticeyi bulmanızdır.
Sindirim sistemlerden de gelebilir ,kalp ten ,hormonlardan, bu ağrılar dışarı vurabilir ,bir şey kullanırsın geçer ,bir şey kullanırsın geçmez , kabahati yaptığın karışımda veya aldığın üründe bulursun ama hepsi mükemmel ürünler gerçek yağ kullandılarsa ama tahmin etmen çünkü herkes iyi  ürün yapmak ister .
Piyasa önemlidir bunun için kullanıcılar şuna dikkat etmesi lazım  romatizma soğuğu mu  , sıcağımı seviyor  veya iltihaplımım ona göre almak lazım içindeki karışımlar yakıcımı, soğutucumu bilinirse aldığınız her  ürün fayda gösterecektir.
NOT.. Bulunduğunuz  yaşadığınız ortamlarda önemli

AKILLI  YAĞ Bal mumu ve 18 çeşit yağ karışımlı Bölümünde okuyabilirsiniz
 
ARI TERAPİ EKLEM İLTİHAP
 AYAK ŞİŞİ, BURKULMA
Böyle hallerde soğan doğranır, biraz tuz ve zeytinyağı katılıp şiş olan yere bağlanır. Kırık çıkık var mı diye filim çektirmeyi ihmal etmeyiniz.
Bedende oluşan küçük şişme ya da berelenmelere (bir kimyacıdan alacağınız) damıtık acı fındık suyunu mümkün olduğu kadar gecikmeden pamuğa dökerek uygulayın. Bu işlem şişmeleri durduracaktır.
Karakafes otu yağı ya da aynı otun merhemi çizilme, berelenme ve burkulmalara iyi gelir. Karakafes otu yapraklan bu tür yaralanmaların verdiği acıyı azaltır ve iyileşmeyi hızlandırır. Ancak, bu şifalı bitki derin olan yaralarda kullanılmalıdır. Çünkü karakafes otu iyi bir doku iyileştiricisi olduğundan üst deriyi iyileştirir ve yara daha derine işleyebilir.
Bin bir delik otu ile öküzgözü bileşimiyle yapılan merhem, berelenme ve burkulmalara özellikle deride acı ve yangı varsa çok iyi gelir. Aynısefa çiçeği taçyaprakları, kasıkotu ya da mürver çiçeği yaprakları bere, burkulma ve küçük yaralar için rahatlatıcı olur.

KEMİK AĞRILARI
Sarmasak, hardal, karabiber, anason, kaynatılmış kuyruk yağın köpüğü 1lt suda kaynatılıp süzülür üzerine az saf zeytin yağı Pele selenle, mersin yağ, biberiye, defne tohum yağı eklenir içindeki su bitinceye kadar kaynatılır çıkan yağ bekletilir kemikler ovalanır adaleler ovalanır naylon ile sarılır.
Bu şekilde 20 dakika 4 dakikalık masaj 30 dakika tartılmış tuz kil tuz kum konarak istirahat edilir. Kalkarken ayrı masaj

KEMİK ERİME VE EKLEM AĞRILARI
Kadınlarda dönemden sonra başlayan bir tür rahatsızlık ortaya çıkar Doğal kalsiyum (yumurta kuru) yapılır (2. kur balı yumurta kuru)
Şekere kalsiyumu yok etkiyi için kemik erimesi ve eklem ağrıları peyda olur Onun için 48 saat seker kullanmayarak ayda 3 kere tekrarlanır Limon içine 6 adet aspirin koyarak ateş içine koyup pişmiş halde dize bağlanır Bu her türlü eklem ağrılara koyulur.
Ayrıca alabalık yağı sürülür Kendiniz yaparsanız daha güvenceli olur Yapılışı alabalık parçalara süzüldükten sonra yağ elde edilir
Hibuskus kekik çayları içilir 40 kilit çayları da yaparak diğer kısımlara da faydalı duruma düşerek bu hastalıklardan kurtulursunuz.
Limon rendelenir, 1 litre suda kaynatılır karışım afiyetle yenir.
Genel kontrol olunması lazımdır Sebebiyet doğada çoktur.
Sarımsak, karabiber, günlük, defne yemişi veya çiçeği pişirilerek yenecektir.

KREÇLENME KUYRUK YAGLI BAL
Bir kilo kuyruk yağını su da kaynatarak üste çıkan köpük günü alın temiz kapta toplayın ,petek bal ile karıştırın  ılık olarak kireçlenme üzerine sarın 7 gün boyunca kullanın farkı görün.
 
 
Devam edecek
 
 
 
DUYURU MODÜLÜ
ZİYARET İSTATİSLİĞİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam101
Toplam Ziyaret1282379
SÜR KAZAN
https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com
shop.drivemining
 shop.drivemining