• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
   

  SAKLI-ŞİFA  https://www.sakli-sifa.com  

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.

ARTIK ZAMANI GELMİŞTİR
Musibet bitmeyecek yaratılıştan beri var olan ama bilin hiçbir virüs yaratanın evrenin yaratmış olduğu bedeni içinde algılama senyörleri bağışıklığı yıkamayacak bu insan elinden çıksa da sen yeter ki bedene bedenine bedenlere zarar verme ver dir me.. saklı şifa 

İnsanoğlu kendini çok büyük gösteriyor, evrende ne kadar küçük olduğunu bilseydi, kelimelerin gücünü anlardı gözler, beden ve eller ,insanın karakter yapısını ve içinde ki ruhu ölçer neydin ne olacaksın. saklı-şifa

 https://www.sakli-sifa.com   sakli-sifa.com     https://www.sakli-sifa.com

               Yeni ürünler bölgesel veri tarama      Yeni ürünler bölgesel tarama  veri toplama      Yeni ürünler bölgesel tarama veri toplama                         
Envidatoken
 https://www.sakli-sifa.com

Sen yapıyı kur geleçek için
Her şey yerin de olacak sabırla beklersen “gelecek gelecekte bir gün gelecek” sen yolundan korkma ve bekle o kapılar tek tek açılacak zamanlar için geleçek  
Site Menusu
Envida Stake Katılım
SÜR KAZAN
https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com
shop.drivemining
 shop.drivemining
Site Haritası
Takvim

BAYAN BAY GENEL HASTALIKLARI DÜZENSİZLİĞİ BAY BAYANLARIN YAPMASI GEREKENLER SAKLI ŞİFA

BAYAN BAY GENEL HASTALIKLARI DÜZENSİZLİĞİ BAY BAYANLARIN YAPMASI GEREKENLER

Aybaşı kanamalarını hipofiz bezi düzenler, hipofiz bezini kontrol eden hipotalamus, stresten çabuk etkilenir. Kadınların aybaşı hali yaklaşınca stres çayı içmeleri faydalıdır.
Oğul otu, karabaş otu karışımı stres için çok faydalıdır.
Adaçayı kadınlar için ideal bir çaydır. Stres çayına ilave edilip ıhlamur gibi kaynatılır, balla tatlandın arak günde 3 su bardağı içilmeye devam edilir.
Biberiye kaynatılıp balla tatlandırılarak günde 3 su bardağı içilir.
Aybaşı kesilmesi ya da azlığında civanperçemi kaynatılıp balla tatlandırılarak günde 3 su bardağı içilmeye devam edilir.
Biberiye kaynatılıp balla tatlandırılarak içilmeye devam edilir.
Ayrık otu kaynatılıp içilir.

BEYAZ AKINTI ve MENOPOZ
 Ergenlik çağından itibaren her kadının mutlaka karşılaştığı vajinal akıntı sorunu bir enfeksiyona, bir hastalığa bağlı olarak ya da fizyolojik nedenlerle ortaya çıkar.
Mantar, bakteriyel vajinozis, trikomonas denilen ve bir kısmı cinsel yolla bulaşan (Klamidya, Mykoplazma gibi) enfeksiyonlar nedeniyle oluşuyor. Kötü kokulu, süt kesiği görünümlü, koyu renkli veya kaşıntıyla beraber görülen bu tür akıntıların tanısı, muayene ve gerekiyorsa kültür alınması gibi ek incelemeler sonucunda konuluyor. Bu akıntılara neden olan enfeksiyonlar tedavi edil¬ 
mediği takdirde ilerleyen yıllarda üreme organlarında yapışıklık, tıkanma ya da dış gebelik gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Enfeksiyonların tedavileri ağız yoluyla alınan antibiyotikler ve vajinal tabletlerle yapılıyor.
İki adet arasındaki yumurtlama döneminde rahim ağzındaki rahim ağzı nezle olmuş gibi bir akıntı başlıyor. Eğer akıntılar söz konusu dönemde meydana geliyorsa herhangi bir tedaviye gerek yoktur. Kadınlar bu tür akıntıdan rahatsız olup, aşırı titiz davranarak vajeni, anti bakteriyel madde, sabun ya da su ile sık sık temizlememeleri vajenin florasını bozuyor, mantar ve bakterilerin üremesine neden oluyor.
Renksiz ve kokusuz olan fizyolojik akıntıların bir diğer nede-ni de özellikle hamilelik ve adet dönemlerinde rahim ağzının dışa dönmesi yara benzeri kırmızı bir görüntü alması ve salgı bezlerinin dışa dönmeye bağlı olarak daha fazla çalışması oluyor. Bu tür şikayeti olan kadınların smear testleri normal sonuç veriyorsa, akıntı normal kabul ediliyor.
Civanperçemi, atkuyruğu karışımı kaynatılıp balla tatlandırılarak günde 3 su bardağı içilir. Acıdır çok şifalıdır.

RAHİM İLTİHABI
 Bütün kadınların hayatları boyunca en az bir kere yakalandıkları rahmin iç yüzünde meydana gelen iltihaba verilen isimdir. Adet kanamasından sonra akıntı, vajinada kaşıntı, Kötü ve ağır bir koku, Kasık ve karın alt bölgesinde ağrı, normal olmayan kanamalar, yanma, ilişki anında ağrı, idrar yaparken acı hissi ve bel ağrıları belirtileri arasındadır.
Çörek otu, adaçayı kaynatılıp balla tatlandırılarak günde 3 su bardağı içilmeye devam edilir.

KISIRLIK
Hayat şartlarının değişmesiyle oluşan hormonal dengesizlikler, cinsel yolla bulaşan hastalıkların artması, hastaların sosyal yaşantı nedeniyle geç hamile kalmak istemesi, hamilelikle ilgili olumsuzlukların birikmesine ve hamileliğin oluşmamasına neden olabiliyor.
Kişilerin bilinen bir hastalığı yoksa hamileliğin oluşması için en az bir yıl boyunca korunmasız birliktelik tavsiye edilir. Sağlıklı çiftlerin yüzde 25’i yumurtlama döneminde hamile kalır. Bir yılın sonunda hamilelik oluşmadıysa çiftlerden birinin kısırlığı söz konusudur.
Kısırlıkta erkeğe bağlı sebepler % 25 40, kadına bağlı olan % 40-55, her ikisine de bağlı % 10 15, açıklanamayan sebepler ise % 10 15 oranındadır. Yaklaşık olarak kısırlıktan hemen hemen çiftlerin her ikisi de aynı derecede sorumludur. Hiçbir zaman sorun erkekte ya da kadında diye düşünülmemelidir. Kısırlık sebebi eşlerden birine ya da her ikisine bağlı olabilir.
Kısırlığın tespiti için üç temel test yapılır: Erkeğin sperm ölçümü, rahim içi filmi çekimi ve hormon testleri. Bu testlerin sonuçlarından elde edilen verilere göre tedavi uygulanır. Uygun zamanda ilişkiye girme, spermin rahim içine konulması (aşılama) ya da yumurta ve spermin dışarıda birleştirilmesi (tüp bebek) yöntemi ile tedavi yapılır.
İlk yapılacak olan çekilecek bir filmle kadının rahim ve kanallarının açık ve normal görünümde olup olmadıklarının değerlendirilmesidir. Eğer her iki kanal da tıkalı görünümde ise o zaman spermlerin bu kanallardan geçerek yumurtayı döllemeleri mümkün değildir, mutlaka tedavi edilmelidir.
Kadına bağlı kısırlık nedenlerinin önemli bir bölümünü de tüplerde olan problemler oluşturmaktadır. Özellikle sık akıntılı vaginal enfeksiyon (iltihaplanma) geçiren, daha önce tüberküloz (verem) tanısı konulmuş, birden fazla kürtaj geçirmiş, sezaryen veya patlamış apandisit gibi karın içi ameliyat geçirmiş kadınlarda tüplerde sorun olma ihtimali yüksektir.
Eğer kanallar açık ve normal görünümde iseler kadının normal şekilde yumurtlayıp yumurtlamadığı araştırılır. Günümüzde en sık olarak kan tahlilimin 21. günü) ve ultrasonografi ile araştırılır.
Yumurtlama problemi varsa ve kalıcı ise o zaman hekim yumurtlamayı sağlamak için ilaç tedavisi uygular. Yumurtlama olmamasının en sık rastlanan sebebi yumurtalık hastalığıdır.
Bitkisel Tedavi: Bütün testler yaptırıldıktan sonra bitkisel tedaviye başvurmak istenirse mutlaka bir uzmana başvurulmalıdır.
İncir, hurma, havuç, tavşan, armut, maydanoz devamlı yenir.
Stres çayı; oğul otu, karabaş otu, adaçayı karışımı ıhlamur gibi kaynatılıp balla tatlandırılarak günde 3 su bardağı içmeye devam edilir.
Adet söktürücü civanperçemi çayı kaynatılıp balla tatlandırılarak günde 3 su bardağı içilir.
Kadın hastalıklarına faydalı kaplıcalara gidilir.
Antep fıstığı, ceviz, çörek otu öğütulüp balla macun yapılarak yenmeye devam edilir.
Çaksiriş kökü, çörek otu, kekik karışımı ıhlamur gibi demlenip günde 2 3 su bardağı içilmeye devam edilir

ERKEĞİN DEĞERLENDİRİLMESİ
Anne adayına temel ve kolay testler yapılmasına rağmen bir neden bulunamamışsa baba adaylarının da değerlendirilmesi gerekir.
Bu değerlendirmede testislerin normal torbada yerleşimli olup olmadığı, boyutları, inmemiş testis için geçirilmiş ameliyat varlığı, varikosel varlığı, varikosel için ameliyat geçirip geçirmediği, erişkin dönemde kabakulak geçirip geçirmediği, cinsel birleşmenin normal olarak olup olmadığı değerlendirilmelidir.
Bunun yanında embriyolog tarafından sperm testinin yapılması gereklidir.
Sperm Testi: Sperm analizi erkeğe ait kısırlık nedenlerinin belirlenmesinde en önemli testtir. Sperm analizi testi ucuz, kolay ve etkili bir test olduğu için ilk etapta yapılması gereken bir testtir.
Alınan örnek belli işlemlerden geçirilir.
Temel olarak; Sperm sayısı Sperm hücrelerinin yapısı Spermlerin hareket kabiliyet değerlendirilir.

OVARYUMDA KİST. KİSTLERİN TÜRLERİ;
Ovaryumda kist Ovaryumda kist benign oluşumlar kanserler. Y
umurtalık boşluğu sıvıyla doldurulmuş ve dolduran bir sıvı salgılar mukoza zarı ile kaplanmış kist. Kistler aynı kökenli genellikle daha vardır, ama sadece bir yumurtalıkta aittir bile ayrıca, farklı kökene kombine edilebilir zaman.
Kistlerin Türleri : Kalıcı folikülün , doğru değil kist . Yayımlanan yumurta hücresi (ovülasyon) ile yarım döngüsünde fizyolojik koşullar göğüs oluşur.. Bu uzun süreli kanama veya adet kanamasının olmaması neden olabilir.
Lutein kistleri hem yumurtalıklarda, her iki tarafta ortaya çıkar ve gebelik ile ilgili, ancak hamilelik sırasında bazı komplikasyonlar. Boyutları mandalina vardır. Çoğu zaman, sadece monitör ve gebelik sonra kaybolur..
luteum kistleri yumurtlama sonrası yumurtalıkta kanamadan dolayı oluşur. Onlar ultrason muayenesinde görülebilir kanlı içeriği (hematom) ile doldurulur. İçerme yumurtalıklarda kist önceki yumurtlama ile yumurtalık yara oluşur.
Nadiren bir ceviz boyutuna büyür. yumurtalık  kistleri yumurtalık rahim, karasal veya çikolata kisti (ektopik) mukoza ile değiştirilmiş kan içeren bir meydana, dermoid kistler, embriyonik kökeni yumurtalıklarda kist daha uzun üç ay boyunca devam cerrahi (laparoskopik) ile tedavi edilmelidir.
Eğer ovaryumda bir kist diğer organlar üzerinde ısrar etmez o lens ve muhafazakar kaldırmak değil, komşu organ, hayata delinme ve cerrahi olarak çıkarılması için bir risk etkileri varsa .Küçük moze, ama erkekler i büyük durumu (10 12 cm) Kist. Kistlerin varlığına işaret ilk belirtileri mide ve şişirilmiş duygu içindeki basınç, ağrı olduğunu. Geç gelmek Düzensiz ağrılı dönemler, yumurtalığın üzerindeki kistlerin en sık belirtileridir.
İstatistik ovaryumda kist düzenli olan kadınların% 30 ve düzensiz döngüleri ile% 50 tanı olduğunu göstermektedir. Kural olarak, kistlerin oluşma sıklığı menopoz sonrasında% 6 azaldı. Ancak, yumurtalıklarda kist kendinizi tespit edemez belirti ve bulguları olmaksızın da gelişebilir. Bu bağlamda, düzenli jinekologların ve pelvik çalışmaları önemlidir. Kist  lens bölgesinin .
 
Cerrahi tedavi ve kist yanı sıra, yumurtalıklarda dermoid ile uygulanır. Bu tür müdahaleler iki şekilde yapılır: tam bir bölüm (klasik) ve endoskopik (Laparoskopik) ile. Yumurtalık kür kist fakat, çok zordur  halk ilaçları  hızlı bir şekilde bu hastalığın kurtulabilirsiniz Siteyi çok iyi inçeler seniz şifalarını bulursunuz. 


BAYANLARIN YAPMASI GEREKENLER

BAY  BAYAN

GDO yada, Genetiği değiştirilmiş Organizma adının kısaltılmışı olup yine aynı isimlendirmeden anlaşılacağı üzere "Genetiği değiştirilmiş yada oynanmış organik besin" anlamına gelmektedir. Denirken. .Ve demeye devam edenler. Yaratanın aslı nimet hikmetlerinden uzaklaşmayın… Vücut  hücreleri ,ve kan hücreleri sana bakmakta, ve yanlış hareketin ölümcül hastalıklara yol alır, ve kendini onarabilmek içinde. .vücudunuza, zarar vermekten kaçının…

Haram : İnsanın vücuduna ve ruhuna kendine ve  başkasına, zararlı şeyler veren dır.

Helal :  İse insanın sağlığına ve ruhuna kendine ve başkasına faydalı şeyler veren dır

Her şeyi açıklamakta yoksa ödül başarımı beklemek

Sebep taşıyan sorunlar kalkarak sizlere yardımcı olacak

Bu günün dünyası neye el atsak gdo hastalıkların başlangıcı .Gerekçesi yaratan doğaya göre yarattı, İNSANOĞLU SONRADAN10, 15 ,20, SONRA Pardon la karşılaşırsınız

- Biri bir kaçı sebepler olabilir aromatik bitkilerle meyveler sebzelerle  düzene sokabilirsiniz

- Kullanacağınızı ürünleri uyumlu kullanılırsa şifası çoktur, neyi ne zaman kullanılacağını öğreneceksiniz biyokimyanız hemongram sperm hormonlar kan tersleri çok önemlidir.

-Bilinçsiz kullanılınca ilaçlar gibi bitki aromatiklerinde yan tesiri vardır .

Başlangıç gdo lu hayattan çıkarmaktır

Evinizde elinizin altında temin edeceğiniz ürünler altta sıraladığımız bazı sebeplere  faydalı olup vücudunuz saklı şifayı keşfederek yaşam sırrını anlayıp ve uygulayarak sağlıklı nesiller  yetiştirecek siniz

Ne yenecek ne içilecek neler yapılacak ayrı ayrı anlatılacak ve yazılacak:   "Biyokimya ve hemongram Değerlere göre "

Böbrek Taşını ve kumu dökmeye faydalıdır. Böbrek yetersizliğinde etkilidir. İdrar yolları ve böbrek iltihabında kullanılmaktadır. Safra kesesi taşlarını eriterek dışarı atılmasını sağlar. İdrara rahat çıkılmasına yardımcı olur. İdrar yolundaki yanmaları ortadan kaldırır. İdrar yollarındaki iltihaptan dolayı ortaya çıkan ateşi düşürür. İdrar kaçırmayı durdurur

Doğal bir beslenme öğesi olan   vücut için gerekli olan mineral, vitamin, protein, karbonhidrat takviyesi sağlar. Demir, potasyum fosfor ve magnezyum eksikliğini giderir. Bağışıklık sistemini ve kemik gelişimini sağlamaya yardımcıdır. Hastalıklara karşı direnci arttırır, kansızlığı giderir. İştah açmaya, kilo aldırmaya, vücudu zinde tutmaya beden ve zihin yorgunluğunu gidermeye; gastrit, kolit ve karaciğer iltihaplarının tedavisinde yardımcı olur. Sindirim sistemini düzenler. Kemikleri geliştirir vücuda zindelik verir. gelişmesinde aktif rol oynar. Bağırsak parazitlerini döker

hastalıklardan korumak amacı erkek üreme hücresi olan doğa harikası vücudunda sindirimi sırasında ortaya çıkan krem kıvamında bir sıvıdır; arıların başlarının iki yanındaki bezlerden salgılanmaktadır., kulak burun boğaz ve solunum yolları hastalıklarında kullanılan dünyanın en doğal ve kuvvetli antibiyotiğidir

Bağırsak sistemini güçlendirir. Kemik erimesinde makrofajları aktive eder. Kalın bağırsak tümör hücrelerini sikotinlere etki ederek yok eder. Mikro organizmaların asit direncine karşı etkilidir. Ateş düşürücüdür. Yüksek kan basıncını azaltır. . Kılcal damarların güçlendirilmesinde faydalıdır. Anti bakteriyel özelliği vardır. Kandaki yüksek kolesterolü düşürür.

Kansızlık şikâyetlerinde kan yapmada etkilidir. Kalbi takviye eder düzenli çalışmasını sağlar. Tansiyonu dengelemede, mide ve sindirim sisteminde, reflü de, anne sütünü arttırmada biyolojik dayanaklılığı artırır. Diyet esnasında vücudun yoksun kaldığı besin maddelerini takviye eder.

Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Astım bronşit nefes darlığına faydalıdır. Bronşları açar. Balgam söktürür. Öksürüğü giderir. Göğsü yumuşatır. Üst solunum yolları enfeksiyonlarına faydalıdır. Bademcik ve boğaz iltihabına iyi gelir. Sinüzite etkilidir. Ateş düşürür. Antiseptik özelliği sayesinde mide bağırsak enfeksiyonlarında ve gıda zehirlenmesinde etkilidir. Kolit benzeri sindirim bozukluklarında faydalıdır.

Kanser durdurmada ve küçültmede kansere karşı vücut direncini arttırmada beta korotinden dolayı vücuttaki radyosyonu atmada yaşlılığı geciktirmede kemo ve radyoterapinin yan etkilerini azaltmada kullanılır.

Enfeksiyon hastalıklarına karşı vücut direncini arttırmada akut kalp yetmezliğini önleyici etkiye sahiptir. Kötü huylu hücreleri, oksijen ve besin maddelerinden yoksun bırakarak büyümesini ve çoğalmasını engeller.

Erkeklerde cinsel gücün artmasına yardımcı olur. Sertleşme sorununu giderir. Erken boşalmayı önler. Afrodizyak etkisiyle erkeklerde ve kadınlarda cinsel isteğin artmasını sağlar.

Karaciğer rahatsızlıklarından dolayı kaynaklanan cilt lekeleri egzama mantar kaşıntı ciltte kızarıklık vb. gibi cilt sorunlarında yardımcı olabilir. Hepatit (Sarılık) A-B-C kontrol altına almada anti oksidan özellikleri sayesinde anne adayları ve bebeğin sağlığında büyük ölçüde yardımcı olur. Karaciğer büyümesinde anemi ve kan yetmezliği ile ilgili hastalıklarda kullanılır.

Karaciğer salgı işlevlerini uyarır düzenler ve güçlendirir. Yüksek tansiyon şeker ve kolesterolün kontrol altına alınmasına yardımcı olur. Karaciğerin yağlanmasında güvenle kullanılır. Sindirim güçlüğü ve gut problemlerinde etkilidir.

Tokluk hissi vererek yemek yemeyi engeller. Vücutta bulunan fazla yağların yakılmasını sağlar. Tansiyonu dengeler. Sindirimi kolaylaştırır. Bağırsakların çalışmasını düzenler. Toksitleri idrar yoluyla atarak vücudun zinde kalmasını sağlar. Üriner sistemi ve sindirin sistemini düzenler.

Egzama, derinin sulanması ile meydana gelen bir iltihaptır. Tıp dilinde Kaşıntı ve kızartı ile ortaya çıkar.

Bağırsakların düzenli çalışmasını sağlar. Yanma ve sancıları giderir. Hazmı kolaylaştırarak kabızlığı giderir. Kalın bağırsak iltihabına iyi gelir. Kalın bağırsak kanamalarını durdurur.

Kilo aldırmada cinsel güç ve sperm arttırmada, çocukların gelişiminde kullanılır.

Kalp-damar tıkanıklığı, astım, bronşit, nefes darlığı, prostat büyümesi ve iltihabı, karaciğer yetersizliği, hepatit C, romatizma rahatsızlıkların tedavisinde faydalıdır.

Stres ve zihinsel yoğunluklarda etkilidir. Kalp ritmini düzenler. Sinirsel gastrit ve ülserde, migren ve baş ağrılarında, uykusuzluk ve halsizlik hallerinde, karaciğer ve cilt hastalıklarında, hafif ve orta dereceli depresyonlarda, bayanlarda menepoz döneminde ortaya çıkan korku gerginlik ve uykusuzluklarda etkilidir.

Vücutta bulunan bel ve basendeki yağ tomurcuklarını eriterek idrar yolu ile dışarı atılmasını sağlar. Bu sebepten dolayı bedensel incelme sağlanır. Tokluk hissi vererek yemek yeme içgüdünüzü bastırır. %100 doğal bitki özlerinden yapıldığı için kilo kaybı sırasında oluşacak olan güç kaybını ve halsizliği ortadan kaldırır. Ödem söktürücüdür.

Yüksek tansiyonda kalp damar rahatsızlıklarında kandaki yağlanmayı önler. Kan şekerini dengeler. Kalp ritmini düzenler. Sinirsel kalp çarpıntılarını önler.

Beyin damarlarında kan pıhtılaşmasını önler, konsantrasyonu sağlar. Unutkanlığı önleyicidir. Hafıza kaybında stres hallerinde ve zihinsel yorgunluklarda beyne daha fazla kan ve oksijen ulaşmasını sağlar. Erken boşalma ve üriner rahatsızlıklarda damar sertliğinde ve atar damar tıkanıklığında yüksek basınca

karşı anti alerjen ve iltihap önleyici özelliğe sahiptir.

Uzun süreli ereksiyon sağlamaya faydalıdır. Afrodizyak uyarıcı ve cinsel güç artırmada etkilidir. Sperm sayısını artırır. Halsizlik ve isteksizliği giderir.

Menopoz dönemindeki rahatsızlık ağrı, sancı ve sinirsel durumlarda etkilidir. Kemik erimesinde adet düzensizliğinde, rahim ve idrar yolu iltihabında faydalıdır. Hormonal bozukluklarda miyon kist ve tümörde etkilidir. Uyku düzenleyici ve yatıştırıcıdır. Sorunlu akıntılarda görülmüştür.

Gastrit ülser ve kolit rahatsızlıklarında, mide yanması ve ekşimelerde safradan kaynaklanan acı su gelmesinde, mide ve bağırsak enfeksiyonlarında kronik kabızlıkta mide şişkinliklerinde, kalın bağırsak ve iltihaplarında hazım kolaylaştırıcı ve gaz giderici karın ağrılarını giderir.

Prostat iltihabı, idrar düzensizliğinde, idrar yollarındaki iltihaplanmalarda idrar tutamama gibi problemlerde bedende biriken ödemlerin atılmasında eklem rahatsızlıklarında, bayanlarda üreme organları kaynaklı mikrobik hastalıklara bağlı olmayan sancı ve ağrılarda, bağ dokusu direncini arttırmada kullanılmaktadır.

Siyatik ve eklem romatizmaları ve ağrılarında etkilidir. Mide bulantısını gidermeye faydalıdır. Sinirsel organizma titreklikleri tedavi etme özelliğine sahiptir. İltihaplı eklem ağrılarında kullanılmaktadır.

Çocukların gelişimine yardımcı olur. Gece altına kaçırmayı ortadan kaldırır. Bel gevşekliğine hastalıklara karşı direnç artırmada üriner sistemin gelişmesinde etkilidir. İdrar tutamama gibi sorunları ortadan kaldırır. Kemik yapısını geliştirir. Kansızlığı giderir. İştah açar ve vücudu zinde tutar. Mide ve bağırsak gazlarını alır.

Mideyi güçlendirir, hazmı kolaylaştırır, zihni güçlendirir, erkeklik gücünü artırır, yeller giderir.

Mafsal ağrılarına, siyatiğe, idrar zorluğuna, sırt ve kalça ağrılarına, vücuttaki yellere, haya şişliklerine, basura, yüz felcine, rahim hastalıklarına, siroz hastalığına, dalak hastalıklarına şifa verir.

Damar tıkanıklıklarını açar, dimağı kuvvetlendirir, aklı ve zekâyı arttırır, vücuttaki yelleri temizler.

Bu macunun faydaları: Şöhreti büyük olan bu macun, soğuktan kaynaklanan bütün hastalıklara iyi gelir. Vücudun nemini giderir, balgamın kökünü keser, erkekliği arttırır. Felce, unutkanlığa, el ayak titremesine, nefes darlığına, öksürüğe, ses kısıklığına, damar sertliğine, yellere, mide ve karaciğer zafiyetine, makad ve rahim hastalıklarına şifa verir. İdrarı söktürür, yüze kan getirir.

Çocuğu olmayanlara, erkeklikten kalanlara, idrarını tutamayanlara, bel ağrısına, bel soğukluğuna, baş ağrısına, kuvve i hazım aya, diz ve omuz ağrılarına, eklem ağrılarına, siyatiğe, basura, kulunca faydalıdır.

Cilde canlı ve taze bir görüntü verir. Yaşlılık belirtilerini azaltır ve yaşlanmayı geciktirir. Afrodizyak özelliğe sahiptir. Vücutta biriken kimyasal zehirleri atmaya yardımcı olur. Damar duvarını yenileyerek kalp atışını düzenler. Unutkanlık ve konsantrasyon sorunlarını giderir. E vitamininden 50 kat daha güçlüdür. Hemoroid ve basurda damar sarkmasını önler.

 

Düzgün kullanılırsa saklı şifaya kavuşacaksınız.   

ÖNÇELİKLE PERİZ

Bu sebepler ortadan kalkarak bir eksik bir fazlası tamamlanır şifa ya kavuşarak mutluluğa kavuşur. Her şey kendi iradende,(Kötü alış kanlıklarınızı şimdiden azaltın).Yavaş yavaş bırakın.

ARI SÜTÜ ALMA ve KULLANMA ZAMANI GELMİŞTİR

KISIRLIK TESTİ:

Kısırlık sebebi eşlerden birine ya da her ikisine bağlı olabilir .İlk yapılacak olan çekilecek bir filmle kadının rahim ve kanallarının açık ve normal görünümde olup olmadıklarının değerlendirilmesidir.

Eğer her iki kanal da tıkalı görünümde ise mutlak tedavi edilmelidir.

Kadına bağlı kısırlık nedenlerinin önemli bir bölümümü de tüplerde olan problemler oluşturmaktadır .Özellikle sık akıntılı vajinal enfeksiyon geçiren daha önce tüberküloz yapısı konulmuş ,birden fazla kürtaj geçirmiş ,sezaryen veya patlamış apandisit gibi karın içi ameliyat geçirmiş hanımlarda tüplerde sorun olabilir.

Eğer kanallar açık ve normal görünümde iseler kadının normal şekilde yumurtlayıp yumurtlamadığı araştırılır. Yumurtlama problemi var kalıcı ise o zaman hekim yumurtlamayı sağlamak için ilaç tedavisi uygular.

Erkeğin değerlendirilmesi ;Bu değerlendirilmeden testislerin normal torbada yerleşimli olup olmadığı boyutları ,inmemiş testis için geçirilmiş. Ameliyat varlığı, varikosel için ameliyat geçirip geçirmediği ,erişkin dönemde kabakulak geçirip geçirmediği cinsel birleşmenin normal olup olmadığı değerlendirilmelidir.

Bunun yanında embriyolog tarafından sperm testisinin yapılması gereklidir.

Sperm testisi :Sperm analizi erkeğe ait kısır nedenlerinin belirlenmesinde en önemli testistir.

Alınan örnek belli işlemlerden geçirilir.

Temel olarak: Sperm sayısı ,sperm hücrelerinin yapısı spermlerin hareket kabiliyeti değerlendirir.

 Üreme Sistemi:

Üreme bir canlının neslini devam ettirebilmesi olayıdır. Neslin devamından sorumlu olan sisteme ÜREME SİSTEMİ denir

Üreme Organları:

Kadın ve erkekte üreme organları birbirinden farklıdır. Erkeğin üreme organları: penis ,testisler ,prostat ‘tan oluşur .Kadınınki ise vajina, rahim ve yumurtalıklardır .Devamını okumak için insan vücut yapısı

KAN SULANDIRMANIN BİTKİSEL YOLLARI  (BİR DİLİM KABUK LU LİMON)

Kan sulandırıcı ilaçlara göre daha sağlıklı ve hiçbir yan etkisi olmayan kan sulandırıcı şifalı bitkiler, kanın koyulaşmasını ve buna bağlı olarak kalpteki ritim bozukluğunu, felç ve inme riskini ortadan kaldırır.

Özellikle de hamile kadınlarda oluşan kan koyulaşması, kanın yeterli miktarda sulanmadığı için ölü doğum ve düşük risklerini de artırmaktadır.(Kan bilgileri olmadan şifalı bitkiler kullanamaz.)

OKUYUN OKUTUN TÜM DERTLERİNİZ  

Ne yenecek ne içilecek neler yapılacak ayrı ayrı anlatılacak ve yazılacak   

"Biyokimya ve hemongram Değerlere göre "

ÖNÇELİKLE     HASTALIKLARDAN KORUNMA:

Hastalıklardan korunmak için en başta yapılması gereken helal ve haramlara dikkat etmektir. Haram, insanın vücuduna ve ruhuna zararlı şeylerdir, helal ise insanın sağlığına ve ruhuna faydalı şeylerdir.

Aslında vücudumuzun bağışıklık sistemini koruyarak tüm hastalıkların önüne geçebiliriz. Vücut, neyi nasıl düzeltmesi gerektiğini bilecek kabiliyette yaratılmıştır.

Alınacak bazı basit önlemlerle hastalıklardan korunmak mümkündür. Bu önlemler, soğuk algınlığının ve gribin yaygın olduğu soğuk kış aylarında daha önemli hale gelmektedir. 

 -Uygulamaya başlayın, her okuyan kinse okuduğu tarihi yazarak gün atsın 30 gün.

 -Savunma ve bağışıklık bölümünü okuyun Uygulayın

-PLT  Hemogram yüksek ise( Kan pıhtılaşma) K VİTAMİN bölümünde okuyun kanı hızlı pıhtılaştırma değerlere göre kullanın(sadece yeşil cay içerken ve K vitamin kullanırken limonla için ve kullanın )

Kara uzum ,yaş ,kuru daha önce den radyasyona maruz kalmış bölgeleri temizleme ,vücuda fayda sağlayacak yemiş, çerez, okuyun uygulayın.

-Salata tarifler bölümünü okuyun .uygulayın

 -Soya fasulye ,Keten tohumu eksik etmeyin

-Vitamin bölümünde B6 okuyun uygulayın

 -Mineral bölümü magnezyum okuyun uygulayın

-Midesin de ufak problemi olan bal içinde udi hindiyi eksik etme günde nohut büyüklüğünde  kullanın.

 -WBC Hemogram bilgisinde 4 altındaysa buğday ekmeğini bırakıp saf mısır ekmeği, kepek ekmek yemeğe başlaması

 -ASO Biyokimya da 0 üstündeyse çene yapısını ağız içini misvakla temizlemesi iltihapsa tedaviye edilmesi ,gözlerini yormaması, böbrek yapılarını koruması.

-RF Biyokimya da  0 üstünde  ise   eklemlerini koruması.

-NİASİN: Enerjinin bütün vücuda dağılımı sağlar.

Tahıl kabukları, bulgur, fındık, mantar, karnabahar, et ve patates.

-BİOTİN B8: vitamini de denir. Hücre metabolizması, kan hücrelerinin beslenmesi, saç, deri ve sinirlere faydalıdır. Derinin sağlığı, kas ağrıları ve iştahsızdık için önemlidir. Dolaşım sistemleri ve cinsel bezelerin çalışmasına faydası vardır. Yağ ve şeker gibi gıdaların yakımı için gereklidir.

 GIDA ÇEŞİTLERİ

 -Eksikliğinde yağ bezelerinde aşırı salgılanma ve sinirsel bozukluklara yol açabilir. Yer fıstığında, kuru bezelyede ,çekirdek kakao veya malken çikolatada, mantarlarda ve hayvansal gıdalarda toz maya, yumurta ,kuru fasulye, kuru bezelye ,sığır karaciğeri ,fıstık, mantar ,dana etinde bulunur.

-Tuzlu tere yağ la incir rendelenir. Rendelendikten sonra kızartılır. Kızartılan incirin üzerine bal ,fındık, fıstık ,badem bolca ceviz konulur. Üzerine muz doğrayın ve afiyetle yenir.

Bu deva erkeklerde sperm, kadınlarda yumurtalık görevini başlatır. İlerleyen saatlerde önceden veya sonradan   sumaklı kırmızı soğan  salatası tarifi yenir. 

- Günlük yemek yaparken kuralları okuyun organik yemek kuralları en önemlisi dezenfektedir.

Sofranızdan eksik etmeyin.

SALATA:   SAVUNMAYI GÜÇLENDİRİN

 ( Sumak, kırmızı soğan, Kara turp ,rendelenmiş limon, sarımsak ,taze

biberiye, semiz  otu, yoğut, sofranızdan eksik etmeyin.)

( Birde sofranız susam, susamlı tahin ,köy pekmezi, kuru incirin içine koyulmuş anason, yoğut eksik etmeyin)

 -Hiç çarşı pazardan toz ürünler almayın kendiniz çekin bu gün için herkesin evinde robot vardır veya sarı değirmen ,sarı havanlar artik  çıkarın, veya gözünüzle görün  çektirin palı olsa bile yoksa o farkı fazlasıyla sağlıkta harcarsınız.

 -Sumak tane alıp çekmenizi      (yoksa limon tuzu gıda boyalı almayın)

- Susamlı tahin Karaciğer faydası            (Yer fıstıktan yapılmış olanı sindirim   sistemlerine faydası çoktur, her iki sının de menüye ekleyebilirsiniz şifası  saymakla bitmez.)

-Kuru incir içine koyulan anason sindirimi yumuşatarak rahatlatacak aslında   vücudu rahatlatıp sizleri rahatlatacak.

- Pekmez ardıç sindirim için ,üzüm kan için, keçi boynuz pekmezi küvet için tercih sizin

-Limon hepsi ama kalın kabuk tercih.

- Susamı taze kavurun yakmadan ateş görsün yeter.

- Sarımsak yerli olması tercih.

- Devamını organik yemek kuralında okuyun

SOFRANİZDAN EKSİK ETMEYİN

NİASİN

İsteğe bağlı diş zarı soyulmuş çiğ kültür mantarı

( Sumak ,kırmızı soğan, Kara turp ,rendelenmiş limon, sarımsak ,taze

                         biberiye, semiz  otu, yoğurt, sofranızdan eksik etmeyin.)

GELEÇEK PRORAMIN İÇİNDEYDİ  ERKEN PRORAMA ALINANLAR

 - Fosfat ve potasyum ihtiva eden ve içeriğinde, kadınları göğüs kanserine karşı koruyan 'indol-3 karbonat' bulunan karnabaharın, lahanadaki besin değerinin çoğuna sahip olduğundan  “Karnabahar çiçek olduğu” için, bol bol fosfor ve vitaminleri, cinsiyet hormonu, bol E vitamini ve protein içerir. Bu maddeleri ile cinsel gücü arttırır, buna bağı olarak kalp rahatsızlıklarını da giderir. Sinirleri ve beyni iyi çalıştırır, onların yıpranmasını önler"

Hayat ve yaşam salatası

Kara turp, roka, kırmızı turp ,şalgam ,su teresi, semiz otu, tere otu, dere otu ,maydanoz ,rendelenmiş limon kabuklu, rendelenmiş havuç, rendelenmiş kırmızı soğan, kırmızı biber rendelenmiş, rendelenmiş avokado, doğranmış brokoli, doğranmış karnabahar , doğranmış  kırmızı lahana sarımsak, saf zeytin yağ yoğurt.

10 gün de bir bir kere olsun yapın.

DİĞER FAYDALARI ÖRENMEK İÇİN OKUYUN

OSTEOPOROZ  ve ANNE BABA ADAYLARI SARDALYE BALIGI

Sardalye balık konserve (veya kendisini buğulama güveçte tüketin) servis tabağına boşaltın ,meşe odununda mangal yakarak közde, etli kırmızı biber ,kırmızı soğan ,sarımsak ,domates kızartın kabuklarını soyarak servis tabağına koyun üstüne tere otu, maydanoz, acı tadı alabile çek kadar acı sos, limon kabuğu ile rendeleyin bir saat dinlendirerek servis yapın.

Faydası: D Vitamini-B12 Vitamini-Kalsiyum –Fosfor-EVİTAMİN-  bol bol fosfor ve vitaminleri, cinsiyet hormonu, bol E vitamini ve protein içerir. Bu maddeleri ile cinsel gücü arttırır, buna bağı olarak kalp rahatsızlıklarını da giderir.

Sardalye Çanakkale ve ege ye has konser ve çiğ balık okuyun

Derin suda yaşayan balıkları tercih edin %100 doğal ve oldukça besleyici mikro  organizmalarla beslendiğinden  ve sizlere daha çok şifalar verecek tır. Çorba olarak içmeniz, az pişmiş yemeniz (Buğulama güveçte tüketin)  tüketmeniz sizlere daha çok şifa verecek tır.  Ayrıca unut mayın tuz pişiricidir ,bol yeşillik de, aynı görevi görür. Taze çekilmiş baharatlarda pişiricidir.

Bilgi: Japon kadınları göğüs (meme) kanseri ne yakalanmaları yüzde bir dır.

BALIK VE ATEŞ   GERİSİ MARİFET  YILAN BALIGI

Yılan balığın derisini soyun tulum şeklinde çıkarın derisini atmayın bir kavanoza koyun bu size sonradan yağ yapımında lazım olacak.(Derisini neden çıkarıyoruz sorusuna cevap olarak hava geçirmez oluşu sebebi tavaya mangala koyduğunuzda balık patlar veya yağ sıçratır korkusu yaşamayın diye ayrıntı yazıyorum bilginize.)(Devamını okuyun Ayrıntılı olarak marifetleri)

 Hangi vitaminler ve mineraller var sorusu :YOK,YOK

 -Hamilelikte hem anneye hem de bebeğe katkıları büyüktür.

 -Cinsel gücü kuvvetlendirir. Erkekliği arttırır.

 -Göğüs meme kansere karşı koruyucu

-Beyin hücrelerini güçlendirir. Migren rahatsızlığında faydalıdır.

 -Kalp ve damarları korur.

 -Kolesterolü düşürür.

 -Alerji ve astım hastalığında oldukça ciddi yararları vardır.

 -Fazla kilolardan kurtulmada zayıflamaya yardımcı olur.

 -Cildi kuvvetlendirir. Çatlak ve pişiklerde faydalıdır.

- Bağışıklık sistemini kuvvetlendirerek hastalıklara karşı zayıflığa iyi gelir.

  -Eklem romatizmaya iyi gelir.

   -ALZHEMER 

   -BEYİN ALTINI

 Deriyi(çıkarırken elinizi külleyin deri çok kaygandır)

-Balıkların üzerine tuzu, pul biber i, karabiberi, kimyonu ve reyhanı serpiştirin. Defne yapraklarını iyice sarın . Üzerini stres film veya folyo ile kapatarak 5-6 saat buzdolabında terbiye edin.

-Bekli yen balık baha sonra ayrı sade olarak folyo ya sarılır kendi yağı yeterlidir, meşe koruna koyularak pişme sı beklenir bu arada domates, biber kırmızı, sarımsak ,soğan pişirilir, pişen balık ,servis tabana folyo ile konur ,pişirilen malzeme ,kabukları soyularak, aynı balık üzerine koyularak, limon ,defne, dere otu, acı sos ve baharatı isteyene göre servis yapılır. Güveçte de olur(Aynı şekilde fırında da yapılır.)Geri kalan pişirmek sizin marifetli ellerde hazırlanmış malzemeyi çorba yapa bilirsiniz.

SPİRULİNA

%100 doğal ve oldukça besleyici mikro tuzlu su bitkisidir. Doğal alkali göllerde Güney Amerika ve Afrika’da  keşfedildi. Bu spiral şekilli yosun zengin bir besin kaynağıdır .Uzun bir süre için (yüzyıllar) bu algler birçok toplulukların diyetin önemli bir bölümünü oluşturmuştur.

1970 yılından bu yana, Spirrulina iyi bilinmektedir ve bazı ülkelerde yaygın bir besin takviyesi olarak kullanılır .Spirulina zengin bitkisel protein içerir.(60 - % 63 balık veya eti daha 3- 4 kat daha yüksek) çoklu vitaminler özellikle vejetaryen diyet eksik olan,(B12 vitamini hayvan karaciğerinde  3 4 kat daha fazladır.)Bu hücreler koruyan beta karoten yüksek ses (havuç 5 kat daha fazla ,ıspanak 40 kat daha fazla ),yüksek hacimli (demir ,potasyum ,magnezyum, sodyum, fosfor, kalsiyum dahil) minareler geniş bir yelpaze içerir.

Gama linolein asit.(kolesterol düşürmek ve kalp hastalığı önlemek olabilir.)Ayrıca Spirulina sadece bulunabilir. Phycocyanin içerir.

Balıkların hepsi özellikle deniz balıkları…

Bağışıklık sistemini güçlendirme ilaçi olmaz (Tek anne sütüdür),okuyun

Sadece ,vücudunuza vermiş olduğunuz tahribatı temizlemeden bağışıklık sistemi güç kazanmaz Meyveler besleyici ,sebzeler temizleyicidir.

Meyveler besleyici ,sebzeler temizleyicidir.

Beslenme, vücut için gerekli olan besinlerin dışarıdan alınması ve vücutta kullanılmasıdır.

Vücudumuzun büyümesi, dokuların yenilenmesi ve çalışması için gerekli olan besinlerin yeterli miktarlarda alınması ve vücutta uygun şekilde kullanılması “yeterli ve dengeli beslenme” denir. Besinler vücudun ihtiyacı kadar alınamazsa buna da “yetersiz beslenme” denir.

Bazen de insanlar yeterince yemesine karşı, uygun besin seçimini yapamadığı ya da besinleri yanlış pişirdiği için vücudunun ihtiyacı olan besinlerin bazılarını alamadığı zaman için sağlık bozukluğu oluşur. Bu duruma da “dengesiz beslenme” denir. 

 Biyokimya ile Tedavi: İnsan vücudu gıdalardan alınan vitaminlerle ve minerallerle beslenir. Hastalıklar ise beslenme için gerekli olan maddelerin fazla ve eksik alınmasından, vücuttaki inorganik tuzların birinin veya bir kaçının dengesindeki bozulmalardan kaynaklanır.

Çiftçi toprağını nasıl koruyor, eksikliğini gideriyor; gıda üreticisi ürettiği malları nasıl koruyor, kozmetikçi ürettiği ürünleri nasıl koruyorsa, insan vücudu da kendini vücuttaki enzimlerle, tuzlarla ve vitaminlerle korur.

Rabbimin, verdiği bu enzimler, 12 tuz, vitaminler ve mineraller insan vücudunu    yeniler, uzun ve sağlıklı yaşamasını sağlar. Devamını Vücudun temel tuzları okuyun.   

VÜCUDUN TEMEL TUZLARI VE EMZİMLER

Türkiye’miz yer altı zenginlikleri bakımından çok zengin yurttur, onun için yer altı madenleri bakımından zengin olduğun dan dolayı yer altı sularımda farklı farklıdır ,içme sularını geçici olarak (arıtmalı suları kullanalım kaliteli hazır sular )şimdilik idealdir bilginize.(Kaplıcalar haricinde içilmeden girilebilir.)

NOT: Unutmayın sayılar anı artabilir ,yumurtalar çatlayabilir, uygulama erken harekete geçmiş olabilir  umutlarınız yeşere bilir bu değişikliği anladığınız taktirde aile hekiminize hemen başvurun.(Böyle durumda şimdiki yazılım ve sonraki yazılımda sadece şifalı bitkileri kullanmaya ara verin kullanmayın )  

 BAYANLARIN YAPMASI GEREKENLER

BAY  BAYAN

GDO yada, Genetiği değiştirilmiş Organizma adının kısaltılmışı olup yine aynı isimlendirmeden anlaşılacağı üzere "Genetiği değiştirilmiş yada oynanmış organik besin" anlamına gelmektedir. Denirken. .Ve demeye devam edenler. Yaratanın aslı nimet hikmetlerinden uzaklaşmayın… Vücut  hücreleri ,ve kan hücreleri sana bakmakta, ve yanlış hareketin ölümcül hastalıklara yol alır, ve kendini onarabilmek içinde. .vücudunuza, zarar vermekten kaçının…

Haram : İnsanın vücuduna ve ruhuna kendine ve  başkasına, zararlı şeyler veren dır.

Helal :  İse insanın sağlığına ve ruhuna kendine ve başkasına faydalı şeyler veren dır

Her şeyi açıklamakta yoksa ödül başarımı beklemek

Sebep taşıyan sorunlar kalkarak sizlere yardımcı olacak

Bu günün dünyası neye el atsak gdo hastalıkların başlangıcı .Gerekçesi yaratan doğaya göre yarattı, İNSANOĞLU SONRADAN10, 15 ,20, SONRA Pardon la karşılaşırsınız

- Biri bir kaçı sebepler olabilir aromatik bitkilerle meyveler sebzelerle  düzene sokabilirsiniz

- Kullanacağınızı ürünleri uyumlu kullanılırsa şifası çoktur, neyi ne zaman kullanılacağını öğreneceksiniz biyokimyanız hemongram sperm hormonlar kan tersleri çok önemlidir.

-Bilinçsiz kullanılınca ilaçlar gibi bitki aromatiklerinde yan tesiri vardır .

Başlangıç gdo lu hayattan çıkarmaktır

Evinizde elinizin altında temin edeceğiniz ürünler altta sıraladığımız bazı sebeplere  faydalı olup vücudunuz saklı şifayı keşfederek yaşam sırrını anlayıp ve uygulayarak sağlıklı nesiller  yetiştirecek siniz

Ne yenecek ne içilecek neler yapılacak ayrı ayrı anlatılacak ve yazılacak:   "Biyokimya ve hemongram Değerlere göre "

Böbrek Taşını ve kumu dökmeye faydalıdır. Böbrek yetersizliğinde etkilidir. İdrar yolları ve böbrek iltihabında kullanılmaktadır. Safra kesesi taşlarını eriterek dışarı atılmasını sağlar. İdrara rahat çıkılmasına yardımcı olur. İdrar yolundaki yanmaları ortadan kaldırır. İdrar yollarındaki iltihaptan dolayı ortaya çıkan ateşi düşürür. İdrar kaçırmayı durdurur

Doğal bir beslenme öğesi olan   vücut için gerekli olan mineral, vitamin, protein, karbonhidrat takviyesi sağlar.

Demir, potasyum fosfor ve magnezyum eksikliğini giderir. Bağışıklık sistemini ve kemik gelişimini sağlamaya yardımcıdır. Hastalıklara karşı direnci arttırır, kansızlığı giderir. İştah açmaya, kilo aldırmaya, vücudu zinde tutmaya beden ve zihin yorgunluğunu gidermeye; gastrit, kolit ve karaciğer iltihaplarının tedavisinde yardımcı olur.

Sindirim sistemini düzenler. Kemikleri geliştirir vücuda zindelik verir. gelişmesinde aktif rol oynar. Bağırsak parazitlerini döker

hastalıklardan korumak amacı erkek üreme hücresi olan doğa harikası vücudunda sindirimi sırasında ortaya çıkan krem kıvamında bir sıvıdır; arıların başlarının iki yanındaki bezlerden salgılanmaktadır., kulak burun boğaz ve solunum yolları hastalıklarında kullanılan dünyanın en doğal ve kuvvetli antibiyotiğidir

Bağırsak sistemini güçlendirir. Kemik erimesinde makrofajları aktive eder. Kalın bağırsak tümör hücrelerini sikotinlere etki ederek yok eder. Mikro organizmaların asit direncine karşı etkilidir. Ateş düşürücüdür. Yüksek kan basıncını azaltır. .

Kılcal damarların güçlendirilmesinde faydalıdır. Anti bakteriyel özelliği vardır. Kandaki yüksek kolesterolü düşürür.

Kansızlık şikâyetlerinde kan yapmada etkilidir. Kalbi takviye eder düzenli çalışmasını sağlar. Tansiyonu dengelemede, mide ve sindirim sisteminde, revü de, anne sütünü arttırmada biyolojik dayanaklılığı artırır. Diyet esnasında vücudun yoksun kaldığı besin maddelerini takviye eder.

Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Astım bronşit nefes darlığına faydalıdır. Bronşları açar. Balgam söktürür. Öksürüğü giderir. Göğsü yumuşatır. Üst solunum yolları enfeksiyonlarına faydalıdır.

Bademcik ve boğaz iltihabına iyi gelir. Sinüzite etkilidir. Ateş düşürür. Antiseptik özelliği sayesinde mide bağırsak enfeksiyonlarında ve gıda zehirlenmesinde etkilidir. Kolit benzeri sindirim bozukluklarında faydalıdır.

Kanser durdurmada ve küçültmede kansere karşı vücut direncini arttırmada beta korotinden dolayı vücuttaki radyasyonu atmada yaşlılığı geciktirmede kemo ve radyoterapinin yan etkilerini azaltmada kullanılır.

Enfeksiyon hastalıklarına karşı vücut direncini arttırmada akut kalp yetmezliğini önleyici etkiye sahiptir. Kötü huylu hücreleri, oksijen ve besin maddelerinden yoksun bırakarak büyümesini ve çoğalmasını engeller.

Erkeklerde cinsel gücün artmasına yardımcı olur. Sertleşme sorununu giderir. Erken boşalmayı önler. Afrodizyak etkisiyle erkeklerde ve kadınlarda cinsel isteğin artmasını sağlar.

Karaciğer rahatsızlıklarından dolayı kaynaklanan cilt lekeleri egzama mantar kaşıntı ciltte kızarıklık vb. gibi cilt sorunlarında yardımcı olabilir. Hepatit (Sarılık) A-B-C kontrol altına almada antioksidan özellikleri sayesinde anne adayları ve bebeğin sağlığında büyük ölçüde yardımcı olur.

Karaciğer büyümesinde anemi ve kan yetmezliği ile ilgili hastalıklarda kullanılır. Karaciğer salgı işlevlerini uyarır düzenler ve güçlendirir. Yüksek tansiyon şeker ve kolesterolün kontrol altına alınmasına yardımcı olur. Karaciğerin yağlanmasında güvenle kullanılır. Sindirim güçlüğü ve gut problemlerinde etkilidir.

Tokluk hissi vererek yemek yemeyi engeller. Vücutta bulunan fazla yağların yakılmasını sağlar. Tansiyonu dengeler. Sindirimi kolaylaştırır. Bağırsakların çalışmasını düzenler. Toksinleri idrar yoluyla atarak vücudun zinde kalmasını sağlar. Üriner sistemi ve sindirin sistemini düzenler.

Egzama, derinin sulanması ile meydana gelen bir iltihaptır. Tıp dilinde Kaşıntı ve kızartı ile ortaya çıkar.

Bağırsakların düzenli çalışmasını sağlar. Yanma ve sancıları giderir. Hazmı kolaylaştırarak kabızlığı giderir. Kalın bağırsak iltihabına iyi gelir. Kalın bağırsak kanamalarını durdurur.

Kilo aldırmada cinsel güç ve sperm arttırmada, çocukların gelişiminde kullanılır.

Kalp-damar tıkanıklığı, astım, bronşit, nefes darlığı, prostat büyümesi ve iltihabı, karaciğer yetersizliği, hepatit C, romatizma rahatsızlıkların tedavisinde faydalıdır.

Stres ve zihinsel yoğunluklarda etkilidir. Kalp ritmini düzenler. Sinirsel gastrit ve ülserde, migren ve baş ağrılarında, uykusuzluk ve halsizlik hallerinde, karaciğer ve cilt hastalıklarında, hafif ve orta dereceli depresyonlarda, bayanlarda menopoz döneminde ortaya çıkan korku gerginlik ve uykusuzluklarda etkilidir.

Vücutta bulunan bel ve basendeki yağ tomurcuklarını eriterek idrar yolu ile dışarı atılmasını sağlar. Bu sebepten dolayı bedensel incelme sağlanır. Tokluk hissi vererek yemek yeme içgüdünüzü bastırır. %100 doğal bitki özlerinden yapıldığı için kilo kaybı sırasında oluşacak olan güç kaybını ve halsizliği ortadan kaldırır. Ödem söktürücüdür.

Yüksek tansiyonda kalp damar rahatsızlıklarında kandaki yağlanmayı önler. Kan şekerini dengeler. Kalp ritmini düzenler. Sinirsel kalp çarpıntılarını önler.

Beyin damarlarında kan pıhtılaşmasını önler, konsantrasyonu sağlar. Unutkanlığı önleyicidir. Hafıza kaybında stres hallerinde ve zihinsel yorgunluklarda beyne daha fazla kan ve oksijen ulaşmasını sağlar. Erken boşalma ve üriner rahatsızlıklarda damar sertliğinde ve atar damar tıkanıklığında yüksek basınca karşı anti alerjen ve iltihap önleyici özelliğe sahiptir.

Uzun süreli ereksiyon sağlamaya faydalıdır. Afrodizyak uyarıcı ve cinsel güç artırmada etkilidir. Sperm sayısını artırır. Halsizlik ve isteksizliği giderir.

Menopoz dönemindeki rahatsızlık ağrı, sancı ve sinirsel durumlarda etkilidir. Kemik erimesinde adet düzensizliğinde, rahim ve idrar yolu iltihabında faydalıdır. Hormonal bozukluklarda miyom kist ve tümörde etkilidir. Uyku düzenleyici ve yatıştırıcıdır. Sorunlu akıntılarda görülmüştür.

Gastrit ülser ve kolit rahatsızlıklarında, mide yanması ve ekşimelerde safradan kaynaklanan acı su gelmesinde, mide ve bağırsak enfeksiyonlarında kronik kabızlıkta mide şişkinliklerinde, kalın bağırsak ve iltihaplarında hazım kolaylaştırıcı ve gaz giderici karın ağrılarını giderir.

Prostat iltihabı, idrar düzensizliğinde, idrar yollarındaki iltihaplanmalarda idrar tutamama gibi problemlerde bedende biriken ödemlerin atılmasında eklem rahatsızlıklarında, bayanlarda üreme organları kaynaklı mikrobik hastalıklara bağlı olmayan sancı ve ağrılarda, bağ dokusu direncini arttırmada kullanılmaktadır.

Siyatik ve eklem romatizmaları ve ağrılarında etkilidir. Mide bulantısını gidermeye faydalıdır. Sinirsel organizma titreklikleri tedavi etme özelliğine sahiptir. İltihaplı eklem ağrılarında kullanılmaktadır.

Çocukların gelişimine yardımcı olur. Gece altına kaçırmayı ortadan kaldırır. Bel gevşekliğine hastalıklara karşı direnç artırmada üriner sistemin gelişmesinde etkilidir. İdrar tutamama gibi sorunları ortadan kaldırır. Kemik yapısını geliştirir. Kansızlığı giderir. İştah açar ve vücudu zinde tutar. Mide ve bağırsak gazlarını alır.

Mideyi güçlendirir, hazmı kolaylaştırır, zihni güçlendirir, erkeklik gücünü artırır, yeller giderir.

Mafsal ağrılarına, siyatiğe, idrar zorluğuna, sırt ve kalça ağrılarına, vücuttaki yellere, haya şişliklerine, basura, yüz felcine, rahim hastalıklarına, siroz hastalığına, dalak hastalıklarına şifa verir.

Damar tıkanıklıklarını açar, dimağı kuvvetlendirir, aklı ve zekâyı arttırır, vücuttaki yelleri temizler.

Bu macunun faydaları: Şöhreti büyük olan bu macun, soğuktan kaynaklanan bütün hastalıklara iyi gelir. Vücudun nemini giderir, balgamın kökünü keser, erkekliği arttırır. Felce, unutkanlığa, el ayak titremesine, nefes darlığına, öksürüğe, ses kısıklığına, damar sertliğine, yellere, mide ve karaciğer zafiyetine, makat ve rahim hastalıklarına şifa verir. İdrarı söktürür, yüze kan getirir.

Çocuğu olmayanlara, erkeklikten kalanlara, idrarını tutamayanlara, bel ağrısına, bel soğukluğuna, baş ağrısına, kuvve hazzı maya, diz ve omuz ağrılarına, eklem ağrılarına, siyatiğe, basura, kulunca faydalıdır.

Cilde canlı ve taze bir görüntü verir. Yaşlılık belirtilerini azaltır ve yaşlanmayı geciktirir. Afrodizyak özelliğe sahiptir. Vücutta biriken kimyasal zehirleri atmaya yardımcı olur. Damar duvarını yenileyerek kalp atışını düzenler. Unutkanlık ve konsantrasyon sorunlarını giderir. E vitamininden 50 kat daha güçlüdür. Hemoroit ve basurda damar sarkmasını önler.

Düzgün kullanılırsa saklı-şifaya kavuşacaksınız.    ÖNÇELİKLE PERİZ

Bu sebepler ortadan kalkarak bir eksik bir fazlası tamamlanır şifa ya kavuşarak mutluluğa kavuşur. Her şey kendi iredende,(Kötü alış kanlıklarınızı şimdiden azaltın).Yavaş yavaş bırakın.

KISIRLIK TESTİ:

 Kısırlılık sebebi eşlerden birine ya da her ikisine bağlı olabilir. İlk yapılacak olan çekilecek bir filmle kadının rahim ve kanallarının açık ve normal görünümde olup olmadıklarının değerlendirilmesidir.

Eğer her iki kanal da tıkalı görünümde ise mutlak tedavi edilmelidir.

Kadına bağlı kısırlık nedenlerinin önemli bir bölümümü de tüplerde olan problemler oluşturmaktadır. Özellikle sık akıntılı vajinal enfeksiyon geçiren daha önce tüberküloz yapısı konulmuş, birden fazla kürtaj geçirmiş, sezaryen veya patlamış apandisit gibi karın içi ameliyat geçirmiş hanımlarda tüplerde sorun olabilir.

Eğer kanallar açık ve normal görünümde iseler kadının normal şekilde yumurtlayıp yumurtlamadığı araştırılır. Yumurtlama problemi var kalıcı ise o zaman hekim yumurtlamayı sağlamak için ilaç tedavisi uygular.

Erkeğin değerlendirilmesi ;Bu değerlendirilmeden testislerin normal torbada yerleşimli olup olmadığı boyutları, inmemiş testis için geçirilmiş. Amaliyat varlığı, varikosel için ameliyat geçirip geçirmediği ,erişkin dönemde kabakulak geçirip geçirmediği cinsel birleşmenin normal olup olmadığı değerlendirilmelidir.

Bunun yanında embriyolog tarafından sperm testisinin yapılması gereklidir.

Sperm testisi Sperm analizi erkeğe ait kısır nedenlerinin belirlenmesinde en önemli testistir.

Alınan örnek belli işlemlerden geçirilir.

Temel olarak Sperm sayısı ,sperm hücrelerinin yapısı spermlerin hareket kabiliyeti değerlendirir.

 Üreme Sistemi:

Üreme bir canlının neslini devam ettirebilmesi olayıdır .Neslin devamından sorumlu olan sisteme ÜREME SİSTEMİ denir

Üreme Organları:

Kadın ve erkekte üreme organları birbirinden farklıdır. Erkeğin üreme organları: penis, testisler, prostat ‘tan oluşur. Kadınınki ise vajina, rahim ve yumurtalıklardır

KAN SULANDIRMANIN BİTKİSEL YOLLARI 

Kan sulandırıcı ilaçlara göre daha sağlıklı ve hiçbir yan etkisi olmayan kan sulandırıcı şifalı bitkiler ,kanın koyulaşmasını ve buna bağlı olarak kalpteki ritim bozukluğunu, felç ve inme riskini ortadan kaldırır. Özellikle de hamile kadınlarda oluşan kan koyulaşması, kanın yeterli miktarda sulanmadığı için ölü doğum ve düşük risklerini de artırmaktadır.(Kan bilgileri olmadan şifalı bitkiler kullanamaz.)  

ÖNÇELİKLE     HASTALIKLARDAN KORUNMA:

Hastalıklardan korunmak için en başta yapılması gereken helal ve haramlara dikkat etmektir. Haram, insanın vücuduna ve ruhuna zararlı şeylerdir ,helal ise insanın sağlığına ve ruhuna faydalı şeylerdir.

Aslında vücudumuzun bağışıklık sistemini koruyarak tüm hastalıkların önüne geçebiliriz .Vücut, neyi nasıl düzeltmesi gerektiğini bilecek kabiliyette yaratılmıştır.

Alınacak bazı basit önlemlerle hastalıklardan korunmak mümkündür. Bu önlemler, soğuk algınlığının ve gribin yaygın olduğu soğuk kış aylarında daha önemli hale gelmektedir

 -Kara uzum, yaş, kuru daha önce den radyasyona maruz kalmış bölgeleri temizleme ,vücuda fayda sağlayacak yemiş, çerez kuyun uygulayın

 -WBC Hemogram bilgisinde 4 altındaysa buğday ekmeğini bırakıp saf mısır ekmeği, kepek ekmek yemeğe başlaması

  -ASO Biyokimya da 0 üstündeyse çene yapısını ağız içini misvakla temizlemesi iltihapsa tedaviye edilmesi, gözlerini yormaması, böbrek yapılarını koruması.  

 -BİOTİN B8: vitamini de denir. Hücre metabolizması, kan hücrelerinin beslenmesi, saç, deri ve sinirlere faydalıdır. Derinin sağlığı, kas ağrıları ve iştahsızlık için önemlidir. Dolaşım sistemleri ve cinsel bezelerin çalışmasına faydası vardır. Yağ ve şeker gibi gıdaların yakımı için gereklidir.

 -Eksikliğinde yağ bezelerinde aşırı salgılanma ve sinirsel bozukluklara yol açabilir. Yer fıstığında, kuru bezelyede, çekirdek  kakao veya malken çikolatada, mantarlarda ve hayvansal gıdalarda toz maya, yumurta ,kuru fasulye, kuru bezelye, sığır karaciğeri ,fıstık, mantar, dana etinde bulunur.

-Tuzlu tere yağ la incir rendelenir .Rendelendikten sonra kızartılır. Kızartılan incirin üzerine bal, fındık, fıstık ,badem bolca ceviz konulur. Üzerine muz doğrayın ve afiyetle yenir.

Bu deva erkeklerde sperm ,kadınlarda yumurtalık görevini başlatır. İlerleyen saatlerde önceden veya sonradan   sumaklı kırmızı soğan  salatası tarifi yenir .

- Günlük yemek yaparken kuralları okuyun organik yemek kuralları en önemlisi dezenfekte dir. Sofranızdan eksik etmeyin.

SALATA:   SAVUNMAYI GÜÇLENDİRİN

  ( Sumak ,kırmızı soğan ,Kara turp ,rendelenmiş limon ,sarmısak, taze

Biberiye ,semiz  otu ,yoğut,  sofranızdan eksik etmeyin.)

( Birde sofranız susam susamlı tahin, köy pekmezi ,kuru incirin içine koyulmuş anason, yoğut eksik etmeyin)

Ana temel şartlardır üreme sistemin içinde yer alır.

Beslenme, vücut için gerekli olan besinlerin dışarıdan alınması ve vücutta kullanılmasıdır.

Vücudumuzun büyümesi, dokuların yenilenmesi ve çalışması için gerekli olan besinlerin yeterli miktarlarda alınması ve vücutta uygun şekilde kullanılması “yeterli ve dengeli beslenme” denir. Besinler vücudun ihtiyacı kadar alınamazsa buna da “yetersiz beslenme” denir.

Bazen de insanlar yeterince yemesine karşı, uygun besin seçimini yapamadığı ya da besinleri yanlış pişirdiği için vücudunun ihtiyacı olan besinlerin bazılarını alamadığı zaman için sağlık bozukluğu oluşur. Bu duruma da “dengesiz beslenme” denir. 

 Biyokimya ile Tedavi: İnsan vücudu gıdalardan alınan vitaminlerle ve minerallerle beslenir. Hastalıklar ise beslenme için gerekli olan maddelerin fazla ve eksik alınmasından, vücuttaki inorganik tuzların birinin veya bir kaçının dengesindeki bozulmalardan kaynaklanır.

Çiftçi toprağını nasıl koruyor, eksikliğini gideriyor; gıda üreticisi ürettiği malları nasıl koruyor, kozmetikçi ürettiği ürünleri nasıl koruyorsa, insan vücudu da kendini vücuttaki enzimlerle, tuzlarla ve vitaminlerle korur. Rabbimin, verdiği bu enzimler, 12 tuz, vitaminler ve mineraller insan vücudunu    yeniler, uzun ve sağlıklı yaşamasını sağlar  

-Kullandığınız  ürünlerden faydalar şu ana kadar  gördünüz bu ana kadar belirtiler başlamış ise ürünleri bırakıp organik besinlere ağırlık  vermeniz önemle  ve doktor kontrol lü bırakmayınız .

-Kullanıp fayda gördüyseniz kullanmaya  devam edin

-Birinci bölüm ve 30 gün menüler devam edilir meyvalı besleyici ,sebzeler temizleyici unutmamak gerekir.,

-Biyokimyanız ,hemogram ,hormon bilgilerinizi takip ederek her şeyi daha iyi anlayacaksınız.

-Belirtili  (açıklamalı yazılmıştır) hastalıklar var ise diğer macun gurupları yapılır  sabah  öğlen akşam bir cay kaşık kullanılır.

 Hepsi kullanılmaz sadece belirtiler var ise kullanılır .Macun bölümünde ayrıca yazılmıştır

(spirulına ,civan pençeni ,enginarlar lı ,erboşe ,propolis , masis  .,reggiseng, devamlı kullanılır)

Oluşum görüldüğünde bunlarda bırakılır.

-Hormon yüksekliği olanlar civan perçemi kullanır iltihapları alırken ,Ayrıca beslenmeyle savunma sistemlerini güçlendirerek , bağışıklık sistemlerini güçlendirerek mutlu sonuca kavuşur.

 MACUN BÖLÜMÜNDE

CIVAN PENÇENİ MACUN 

Menopoz dönemindeki rahatsızlık ağrı, sancı ve sinirsel durumlarda etkilidir. kemik erimesinde adet düzensizliğinde, rahim ve idrar yolu iltihabında faydalıdır. hormonla bozukluklarda miyom kist ve tümörde etkilidir. uyku düzenleyici ve yatıştırıcıdır. sorunlu akıntılarda görülmüştür.

PROPOLİSLİ MACUN:BAY BAYAN

Propolis, işçi arıların değişik ağaç ve çalılardan toplayarak kendilerini soğuk ve hastalıklardan korumak amacı ile kovanı kapladıkları reçinemsin maddeye denir. Polen, Arıların 200 ila 3000 arası çiçekten toplayarak, kanatlarında kovana getirdikleri bitkinin erkek üreme hücresi olan doğa harikası bir bitki özüdür. Arı Sütü, işçi arıların vücudunda polenlerin sindirimi sırasında ortaya çıkan krem kıvamında bir sıvıdır; arıların başlarının iki yanındaki bezlerden salgılanmaktadır.

Propolisli Macun, kulak burun boğaz ve solunum yolları hastalıklarında kullanılan dünyanın en doğal ve kuvvetli antibiyotiğidir. Bağırsak sistemini güçlendirir. Kemik erimesinde makrofajları aktive eder.

Kalın bağırsak tümör hücrelerini sikotinlere etki ederek yok eder. Mikro organizmaların asit direncine karşı etkilidir. Ateş düşürücüdür. Yüksek kan basıncını azaltır. . Kılcal damarların güçlendirilmesinde faydalıdır. Anti bakteriyel özelliği vardır. Kandaki yüksek kolesterolü düşürür. 

Ayrıca damlasakızı  50 gr koyun

ERBOŞA MACUN: BAY  BAYAN

Uzun süreli ereksiyon sağlamaya faydalıdır. Afrodizyak uyarıcı ve cinsel güç artırmada etkilidir. Sperm sayısını artırır. Halsizlik ve isteksizliği giderir.

Ayrıca 50 gr damla sakızı diğer ismi masteki koyun

SPİRULİNALI MACUN:BAY BAYAN

Kansızlık şikâyetlerinde kan yapmada etkilidir. Kalbi takviye eder düzenli çalışmasını sağlar. Tansiyonu dengelemede, mide ve sindirim sisteminde, reflü de, anne sütünü arttırmada biyolojik dayanaklılığı artırır. Diyet esnasında vücudun yoksun kaldığı besin maddelerini takviye eder. 

ENGİNARLI MACUN:BAY BAYAN

Karaciğer rahatsızlıklarından dolayı kaynaklanan cilt lekeleri egzama mantar kaşıntı ciltte kızarıklık vb. gibi cilt sorunlarında yardımcı olabilir. Hepatit (Sarılık) A-B-C kontrol altına almada anti oksidan özellikleri sayesinde anne adayları ve bebeğin sağlığında büyük ölçüde yardımcı olur. Karaciğer büyümesinde anemi ve kan yetmezliği ile ilgili hastalıklarda kullanılır. Karaciğer salgı işlevlerini uyarır düzenler ve güçlendirir. Yüksek tansiyon şeker ve kolestrolün kontrol altına alınmasına yardımcı olur. Karaciğerin yağlanmasında güvenle kullanılır. Sindirim güçlüğü ve gut problemlerinde etkilidir. 

GİNKO BLOBA MACUN:BAY BAYAN

 Beyin damarlarında kan pıhtılaşmasını önler, konsantrasyonu sağlar. Unutkanlığı önleyicidir. Hafıza kaybında stres hallerinde ve zihinsel yorgunluklarda beyne daha fazla kan ve oksijen ulaşmasını sağlar. Erken boşalma ve üriner rahatsızlıklarda damar sertliğinde ve atar damar tıkanıklığında yüksek basınca karşı anti alerjen ve iltihap önleyici özelliğe sahiptir.

Ayrıca 50 gr damla sakızı koyun diğer ismi masteki

ACI BAKLALI MACUNU: BAY BAYAN

 Kandaki şeker oranını düşürür. Kolesterol ve tansiyonu dengeler. Şekerden dolayı ortaya çıkan sindirim bozukluklarını gidermede etkilidir. Pankreasın düzenli çalışmasını sağlar. Uyku uyuma isteğini azaltır. Saf nar ekşisi ile hazırlanır .   Günde 3 Öğün Yemeklerden Önce 1 tatlı kaşığı alınması tavsiye edilir.

Gerekirse şeker otu ile cay olarak içilir.(Stevia ) Karahindiba kökü ile de içilebilir.

KARABAŞLI MACUN BAY BAYAN

 Karabaşlı Macun düzenli kullanıldığında kalp krizi riskini azaltır. Kalp ve damar tıkanıklığında damar duvarlarını onararak kalp ritmini düzenler. Kan şekerini dengeler, kan basıncını dengeleyerek tansiyonu düzenler. Tansiyona bağlı olarak kulak çınlamasını ve uğultusuna iyi gelir. Kandaki yağlanmayı önler. Ayak ödemlerini önler. 

AVAKADOLU MACUN:BAY BAYAN

Böbrek Taşını ve kumu dökmeye faydalıdır. Böbrek yetersizliğinde etkilidir. İdrar yolları ve böbrek iltihabında kullanılmaktadır. Safra kesesi taşlarını eriterek dışarı atılmasını sağlar. İdrara rahat çıkılmasına yardımcı olur. İdrar yolundaki yanmaları ortadan kaldırır. İdrar yollarındaki iltihaptan dolayı ortaya çıkan ateşi düşürür. İdrar kaçırmayı durdurur . 

 REDGİNSENLİ MACUN: BAY BAYAN

Afrodizyak uyarıcı ve cinsel gücü artırır. Kan basıncını ve şekeri düşürür. Strese karşı etkilidir. Kanser hücrelerinin üremesini engeller. Tüm metabolizma fonksiyonlarını düzenler. Sperm sayısı artırır. Yaşlanmayı geciktiricidir. Kalp kasının çalışmasını güçlendirir. Kan yapıcı özelliğe sahiptir. Halsizlik ve isteksizliği ortadan kaldırır 

KANTARONLU MACUN:BAY BAYAN

Stres ve zihinsel yoğunluklarda etkilidir. Kalp ritmini düzenler. Sinirsel gastrit ve ülserde, migren ve baş ağrılarında, uykusuzluk ve halsizlik hallerinde, karaciğer ve cilt hastalıklarında, hafif ve orta dereceli depresyonlarda, bayanlarda menopoz döneminde ortaya çıkan korku gerginlik ve uykusuzluklarda etkilidir 

BİBERİYELİ MACUN:BAY BAYAN

Yüksek tansiyonda kalp damar rahatsızlıklarında kandaki yağlanmayı önler. Kan şekerini dengeler. Kalp ritmini düzenler. Sinirsel kalp çarpıntılarını önler. 

AK ŞEMSEDDİN HAZRETLERİNİN TERKİP ETMİŞ OLDUĞU

MACUN:BAY BAYAN        

Çocuğu olmayanlara, erkeklikten kalanlara, idrarını tutamayanlara, bel ağrısına, bel soğukluğuna, baş ağrısına, kuvvet  diz ve omuz ağrılarına, eklem ağrılarına, siyatiğe, basura, kulunca faydalıdır

YAPILANLARDAN MEMNUN İSENİZ

 -Kullandığınız  ürünlerden faydalar şu ana kadar  gördünüz bu ana kadar belirtiler başlamış ise ürünleri bırakıp organik besinlere ağırlık  vermeniz önemle  ve doktor kontrol lü bırakmayınız .

-Hormon yüksekliği olanlar civan perçemi kullanır iltihapları alırken  ,Ayrıca beslenmeyle savunma sistemlerini güçlendirerek , bağışıklık sistemlerini güçlendirerek mutlu sonuca kavuşur.

İki Adet soğan kırmızı soğan

1 Adet limon kabuklu

1 Cay  kaşık sumak

Robot la çekile bilir sabah öğlen akşam yenir .

 İncir 300 gr  . Rendelenir.

Tere yağda kızartılır.

Badem fındık Antep fıstık ceviz rendelenir üzerine serpiştirilir bol bal dökülerek yenir.

 Kara üzüm kürü devam edilir

Çıvan pençeni macun devam edilir .

Kereviz macun devam edilir.

Bu tertipler bay ve bayan da 30 günden 180 güne mutlu son bulurlar 


BAY LARIN YAPMASI GEREKENLER

BAY  BAYAN

GDO yada, Genetiği değiştirilmiş Organizma adının kısaltılmışı olup yine aynı isimlendirmeden anlaşılacağı üzere "Genetiği değiştirilmiş yada oynanmış organik besin" anlamına gelmektedir. Denirken. .Ve demeye devam edenler. Yaratanın aslı nimet hikmetlerinden uzaklaşmayın… Vücut  hücreleri ,ve kan hücreleri sana bakmakta, ve yanlış hareketin ölümcül hastalıklara yol alır, ve kendini onarabilmek içinde. .vücudunuza, zarar vermekten kaçının…

Haram : İnsanın vücuduna ve ruhuna kendine ve  başkasına, zararlı şeyler veren dır.

Helal :  İse insanın sağlığına ve ruhuna kendine ve başkasına faydalı şeyler veren dır

Her şeyi açıklamakta yoksa ödül başarımı beklemek

Sebep taşıyan sorunlar kalkarak sizlere yardımcı olacak

Bu günün dünyası neye el atsak gdo hastalıkların başlangıcı .Gerekçesi yaratan doğaya göre yarattı, İNSANOĞLU SONRADAN10, 15 ,20, SONRA Pardon la karşılaşırsınız

- Biri bir kaçı sebepler olabilir aromatik bitkilerle meyveler sebzelerle  düzene sokabilirsiniz

- Kullanacağınızı ürünleri uyumlu kullanılırsa şifası çoktur, neyi ne zaman kullanılacağını öğreneceksiniz biyokimyanız hemongram sperm hormonlar kan tersleri çok önemlidir.

-Bilinçsiz kullanılınca ilaçlar gibi bitki aromatiklerinde yan tesiri vardır .

Başlangıç gdo lu hayattan çıkarmaktır

Evinizde elinizin altında temin edeceğiniz ürünler altta sıraladığımız bazı sebeplere  faydalı olup vücudunuz saklı şifayı keşfederek yaşam sırrını anlayıp ve uygulayarak sağlıklı nesiller  yetiştirecek siniz

Ne yenecek ne içilecek neler yapılacak ayrı ayrı anlatılacak ve yazılacak:   "Biyokimya ve hemongram Değerlere göre "

Böbrek Taşını ve kumu dökmeye faydalıdır. Böbrek yetersizliğinde etkilidir. İdrar yolları ve böbrek iltihabında kullanılmaktadır. Safra kesesi taşlarını eriterek dışarı atılmasını sağlar. İdrara rahat çıkılmasına yardımcı olur. İdrar yolundaki yanmaları ortadan kaldırır. İdrar yollarındaki iltihaptan dolayı ortaya çıkan ateşi düşürür. İdrar kaçırmayı durdurur

Doğal bir beslenme öğesi olan   vücut için gerekli olan mineral, vitamin, protein, karbonhidrat takviyesi sağlar. Demir, potasyum fosfor ve magnezyum eksikliğini giderir. Bağışıklık sistemini ve kemik gelişimini sağlamaya yardımcıdır. Hastalıklara karşı direnci arttırır, kansızlığı giderir. İştah açmaya, kilo aldırmaya, vücudu zinde tutmaya beden ve zihin yorgunluğunu gidermeye; gastrit, kolit ve karaciğer iltihaplarının tedavisinde yardımcı olur. Sindirim sistemini düzenler. Kemikleri geliştirir vücuda zindelik verir. gelişmesinde aktif rol oynar.

Bağırsak parazitlerini döker hastalıklardan korumak amacı erkek üreme hücresi olan doğa harikası vücudunda sindirimi sırasında ortaya çıkan krem kıvamında bir sıvıdır; arıların başlarının iki yanındaki bezlerden salgılanmaktadır., kulak burun boğaz ve solunum yolları hastalıklarında kullanılan dünyanın en doğal ve kuvvetli antibiyotiğidir

Bağırsak sistemini güçlendirir. Kemik erimesinde makrofajları aktive eder. Kalın bağırsak tümör hücrelerini sikotinlere etki ederek yok eder. Mikro organizmaların asit direncine karşı etkilidir. Ateş düşürücüdür. Yüksek kan basıncını azaltır. . Kılcal damarların güçlendirilmesinde faydalıdır. Anti bakteriyel özelliği vardır. Kandaki yüksek kolesterolü düşürür.

Kansızlık şikâyetlerinde kan yapmada etkilidir. Kalbi takviye eder düzenli çalışmasını sağlar. Tansiyonu dengelemede, mide ve sindirim sisteminde, reflü de, anne sütünü arttırmada biyolojik dayanaklılığı artırır. Diyet esnasında vücudun yoksun kaldığı besin maddelerini takviye eder.

Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Astım bronşit nefes darlığına faydalıdır. Bronşları açar. Balgam söktürür. Öksürüğü giderir. Göğsü yumuşatır. Üst solunum yolları enfeksiyonlarına faydalıdır.

Bademcik ve boğaz iltihabına iyi gelir. Sinüzite etkilidir. Ateş düşürür. Antiseptik özelliği sayesinde mide bağırsak enfeksiyonlarında ve gıda zehirlenmesinde etkilidir. Kolit benzeri sindirim bozukluklarında faydalıdır.

Kanser durdurmada ve küçültmede kansere karşı vücut direncini arttırmada beta korotinden dolayı vücuttaki radyosyonu atmada yaşlılığı geciktirmede kemo ve radyoterapinin yan etkilerini azaltmada kullanılır.

Enfeksiyon hastalıklarına karşı vücut direncini arttırmada akut kalp yetmezliğini önleyici etkiye sahiptir. Kötü huylu hücreleri, oksijen ve besin maddelerinden yoksun bırakarak büyümesini ve çoğalmasını engeller.

Erkeklerde cinsel gücün artmasına yardımcı olur. Sertleşme sorununu giderir. Erken boşalmayı önler. Afrodizyak etkisiyle erkeklerde ve kadınlarda cinsel isteğin artmasını sağlar.

Karaciğer rahatsızlıklarından dolayı kaynaklanan cilt lekeleri egzama mantar kaşıntı ciltte kızarıklık vb. gibi cilt sorunlarında yardımcı olabilir. Hepatit (Sarılık) A-B-C kontrol altına almada anti oksidan özellikleri sayesinde anne adayları ve bebeğin sağlığında büyük ölçüde yardımcı olur. Karaciğer büyümesinde anemi ve kan yetmezliği ile ilgili hastalıklarda kullanılır.

Karaciğer salgı işlevlerini uyarır düzenler ve güçlendirir. Yüksek tansiyon şeker ve kolesterolün kontrol altına alınmasına yardımcı olur. Karaciğerin yağlanmasında güvenle kullanılır. Sindirim güçlüğü ve gut problemlerinde etkilidir.

Tokluk hissi vererek yemek yemeyi engeller. Vücutta bulunan fazla yağların yakılmasını sağlar. Tansiyonu dengeler. Sindirimi kolaylaştırır. Bağırsakların çalışmasını düzenler. Toksitleri idrar yoluyla atarak vücudun zinde kalmasını sağlar. Üriner sistemi ve sindirin sistemini düzenler.

Egzama, derinin sulanması ile meydana gelen bir iltihaptır. Tıp dilinde Kaşıntı ve kızartı ile ortaya çıkar.

Bağırsakların düzenli çalışmasını sağlar. Yanma ve sancıları giderir. Hazmı kolaylaştırarak kabızlığı giderir. Kalın bağırsak iltihabına iyi gelir. Kalın bağırsak kanamalarını durdurur.

Kilo aldırmada cinsel güç ve sperm arttırmada, çocukların gelişiminde kullanılır.

Kalp-damar tıkanıklığı, astım, bronşit, nefes darlığı, prostat büyümesi ve iltihabı, karaciğer yetersizliği, hepatit C, romatizma rahatsızlıkların tedavisinde faydalıdır.

Stres ve zihinsel yoğunluklarda etkilidir. Kalp ritmini düzenler. Sinirsel gastrit ve ülserde, migren ve baş ağrılarında, uykusuzluk ve halsizlik hallerinde, karaciğer ve cilt hastalıklarında, hafif ve orta dereceli depresyonlarda, bayanlarda menepoz döneminde ortaya çıkan korku gerginlik ve uykusuzluklarda etkilidir.

Vücutta bulunan bel ve basendeki yağ tomurcuklarını eriterek idrar yolu ile dışarı atılmasını sağlar. Bu sebepten dolayı bedensel incelme sağlanır. Tokluk hissi vererek yemek yeme içgüdünüzü bastırır. %100 doğal bitki özlerinden yapıldığı için kilo kaybı sırasında oluşacak olan güç kaybını ve halsizliği ortadan kaldırır. Ödem söktürücüdür.

Yüksek tansiyonda kalp damar rahatsızlıklarında kandaki yağlanmayı önler. Kan şekerini dengeler. Kalp ritmini düzenler. Sinirsel kalp çarpıntılarını önler.

Beyin damarlarında kan pıhtılaşmasını önler, konsantrasyonu sağlar. Unutkanlığı önleyicidir. Hafıza kaybında stres hallerinde ve zihinsel yorgunluklarda beyne daha fazla kan ve oksijen ulaşmasını sağlar. Erken boşalma ve üriner rahatsızlıklarda damar sertliğinde ve atar damar tıkanıklığında yüksek basınca

karşı anti alerjen ve iltihap önleyici özelliğe sahiptir.

Uzun süreli ereksiyon sağlamaya faydalıdır. Afrodizyak uyarıcı ve cinsel güç artırmada etkilidir. Sperm sayısını artırır. Halsizlik ve isteksizliği giderir.

Menopoz dönemindeki rahatsızlık ağrı, sancı ve sinirsel durumlarda etkilidir. Kemik erimesinde adet düzensizliğinde, rahim ve idrar yolu iltihabında faydalıdır. Hormonal bozukluklarda miyon kist ve tümörde etkilidir. Uyku düzenleyici ve yatıştırıcıdır. Sorunlu akıntılarda görülmüştür.

Gastrit ülser ve kolit rahatsızlıklarında, mide yanması ve ekşimelerde safradan kaynaklanan acı su gelmesinde, mide ve bağırsak enfeksiyonlarında kronik kabızlıkta mide şişkinliklerinde, kalın bağırsak ve iltihaplarında hazım kolaylaştırıcı ve gaz giderici karın ağrılarını giderir.

Prostat iltihabı, idrar düzensizliğinde, idrar yollarındaki iltihaplanmalarda idrar tutamama gibi problemlerde bedende biriken ödemlerin atılmasında eklem rahatsızlıklarında, bayanlarda üreme organları kaynaklı mikrobik hastalıklara bağlı olmayan sancı ve ağrılarda, bağ dokusu direncini arttırmada kullanılmaktadır.

Siyatik ve eklem romatizmaları ve ağrılarında etkilidir. Mide bulantısını gidermeye faydalıdır. Sinirsel organizma titreklikleri tedavi etme özelliğine sahiptir. İltihaplı eklem ağrılarında kullanılmaktadır.

Çocukların gelişimine yardımcı olur. Gece altına kaçırmayı ortadan kaldırır. Bel gevşekliğine hastalıklara karşı direnç artırmada üriner sistemin gelişmesinde etkilidir. İdrar tutamama gibi sorunları ortadan kaldırır. Kemik yapasını geliştirir. Kansızlığı giderir. İştah açar ve vücudu zinde tutar. Mide ve bağırsak gazlarını alır.

Mideyi güçlendirir, hazmı kolaylaştırır, zihni güçlendirir, erkeklik gücünü artırır, yeller giderir.

Mafsal ağrılarına, siyatiğe, idrar zorluğuna, sırt ve kalça ağrılarına, vücuttaki yellere, haya şişliklerine, basura, yüz felcine, rahim hastalıklarına, siroz hastalığına, dalak hastalıklarına şifa verir.

Damar tıkanıklıklarını açar, dimağı kuvvetlendirir, aklı ve zekâyı arttırır, vücuttaki yelleri temizler.

Şöhreti büyük olan  soğuktan kaynaklanan bütün hastalıklara iyi gelir. Vücudun nemini giderir, balgamın kökünü keser, erkekliği arttırır. Felce, unutkanlığa, el ayak titremesine, nefes darlığına, öksürüğe, ses kısıklığına, damar sertliğine, yellere, mide ve karaciğer zafiyetine, makad ve rahim hastalıklarına şifa verir. İdrarı söktürür, yüze kan getirir.

Çocuğu olmayanlara, erkeklikten kalanlara, idrarını tutamayanlara, bel ağrısına, bel soğukluğuna, baş ağrısına, kuvvei hazım aya, diz ve omuz ağrılarına, eklem ağrılarına, siyatiğe, basura, kulunca faydalıdır.

Cilde canlı ve taze bir görüntü verir. Yaşlılık belirtilerini azaltır ve yaşlanmayı geciktirir. Afrodizyak özelliğe sahiptir. Vücutta biriken kimyasal zehirleri atmaya yardımcı olur. Damar duvarını yenileyerek kalp atışını düzenler. Unutkanlık ve konsantrasyon sorunlarını giderir. E vitamininden 50 kat daha güçlüdür. Hemoroid ve basurda damar sarkmasını önler.

Bu sebepler ortadan kalkarak bir eksik bir fazlası tamamlanır şifa ya kavuşarak mutluluğa kavuşur. Her şey kendi iradende,(Kötü alış kanlıklarınızı şimdiden azaltın).Yavaş yavaş bırakın

 -PLT  Hemogram yüksek ise( Kan pıhtılaşma) K VİTAMİN bölümünde okuyun kanı hızlı pıhtılaştırma değerlere göre kullanın(sadece yeşil cay içerken ve K vitamin kullanırken limonla için ve kullanın )

-Kara uzum, yaş ,kuru daha önce den radyasyona maruz kalmış bölgeleri temizleme ,vücuda fayda sağlayacak  yemiş, çerez ,okuyun uygulayın.

 -Soya fasulye,Keten tohumu eksik etmeyin

-Vitamin bölümünde B6 okuyun uygulayın

-Mineral bölümü magnezyum okuyun uygulayın

-Midesin de ufak problemi olan bal içinde udi hindiyi eksik etme günde nohut büyüklüğünde  kullanın.

-WBC Hemogram bilgisinde 4 altındaysa buğday ekmeğini bırakıp saf mısır ekmeği ,kepek ekmek yemeğe başlaması

-ASO Biyokimya da 0 üstündeyse cene yapısını ağiz içini misfakla temizlemesi iltahapsa tedaviye edilmesi ,gözlerini yormaması ,böbrek yapılarını koruması.

-RF Biyokimya da  0 üstünde  ise   eklemlerini koruması.

-NİASİN: Enerjinin bütün vücuda dağılımı sağlar.

Tahıl kabukları, bulgur, fındık, mantar, karnabahar, et ve patates.

-BİOTİN B8: vitamini de denir. Hücre metabolizması, kan hücrelerinin beslenmesi, saç, deri ve sinirlere faydalıdır. Derinin sağlığı, kas ağrıları ve iştahsızlık için önemlidir. Dolaşım sistemleri ve cinsel bezelerin çalışmasına faydası vardır. Yağ ve şeker gibi gıdaların yakımı için gereklidir.

 -Tuzlu tere yağ la incir rendelenir. Rendelendikten sonra kızartılır. Kızartılan incirin üzerine bal, fındık ,fıstık, badem bolca ceviz konulur. Üzerine muz doğrayın ve afiyetle yenir.

Bu deva erkeklerde sperm, kadınlarda yumurtalık görevini başlatır .İlerleyen saatlerde önceden veya sonradan   sumaklı kırmızı soğan  salatası tarifi yenir.

SALATA:   SAVUNMAYI GÜÇLENDİRİN

( Sumak, kırmızı soğan, Kara turp ,rendelenmiş limon, sarmısak, taze

biberiye, semiz  otu ,yoğurt, sofranızdan eksik etmeyin.)

( Birde sofranız susam ,susamlı tahin, köy pekmezi ,kuru incirin içine koyulmuş anason ,yoğurt eksik etmeyin)

-Hiç çarşı pazardan toz ürünler almayın kendiniz çekin bu gün için herkesin evinde robot vardır veya sarı değirmen ,sarı havanlar artık çıkarın ,veya gözünüzle görün  çektirin palı olsa bile yoksa o farkı fazlasıyla sağlıkta harcarsınız.

-Sumak tane alıp çekmenizi      (yoksa limon tuzu gıda boyalı almayın)

- Susamlı tahin Karaciğer faydası (Yer fıstıktan yapılmış olanı sindirim     sistemlerine faydası çoktur, her ikasının de menüye ekleyebilirsiniz şifası  saymakla bitmez.)

-Kuru incir içine koyulan anason sindirimi yumuşatarak rahatlatacak aslında   vücudu rahatlatıp sizleri rahatlatacak.

- Pekmez ardıç sindirim için ,üzüm kan için ,keçi boynuz pekmezi küvet için tercih sizin

-Limon hepsi ama kalın kabuk tercih.

- Susamı taze kavurun yakmadan ateş görsün yeter.

- Sarımsak yerli olması tercih.

 SOFRANİZDAN EKSİK ETMEYİN

NİASİN

İsteğe bağlı diş zarı soyulmuş çiğ kültür mantarı

( Sumak, kırmızı soğan ,Kara turp ,rendelenmiş limon, sarımsak, taze

Biberiye ,semiz  otu, yoğurt, sofranızdan eksik etmeyin.)

Hayat ve yaşam salatası

Kara turp, roka, kırmızı turp ,şalgam ,su teresi ,semiz otu, tere otu ,dere otu ,maydonoz, rendelenmiş limon kabuklu, rendelenmiş havuç ,rendelenmiş kırmızı soğan, kırmızı biber rendelenmiş, rendelenmiş avokado, doğranmış brokoli, doğranmış karnabahar , doğranmış  kırmızı lahana sarımsak, saf zeytin yağ yoğurt.

10 gün de bir bir kere olsun yapın. 

KEREVİZLİ  İLTİHAPLAR

Prostat iltihabı, idrar düzensizliğinde, idrar yollarındaki iltihaplanmalarda idrar tutamama gibi problemlerde bedende biriken ödemlerin atılmasında eklem rahatsızlıklarında, sancı ve ağrılarda, bağ dokusu direncini arttırmada kullanılmaktadır.

Kereviz tohumu,     Bir yemek kaşık kadar

Böğürtlen,              Bir avuç kadar.

Biberiye,                 İki tutam

Mersin,                   Bir yemek kaşık kadar.

Funda,                    İki tutam

Mürver,                   Bir tutam

Yakı otu,                  Bir tutam

Mısır püskülü,           Bir tutam

Kırk kilit otu              Bir tutam

Damla sakızı              30 gr

ile yapılır.

Hep si mikserde çekilir  balla karıştırılır  hazırlanır. (HAZIR OLARAK ALIRSANIZ İÇİNDEKİ ÜRÜNLER OLSUN)Ek olarak  30 gr has damla sakızı  toz haline getirerek karıştırın (tahta kaşıkla )Üstüne de aşağıdaki kış çayı içilir.

 KARA ÜZÜMÜ CEKİRDEKLİ  (bay bayan)(Hazırı yoktur )

Cilde canlı ve taze bir görüntü verir. Yaşlılık belirtilerini azaltır ve yaşlanmayı geciktirir. Afrodizyak özelliğe sahiptir. Vücutta biriken kimyasal zehirleri atmaya yardımcı olur.

Damar duvarını yenileyerek kalp atışını düzenler. Unutkanlık ve konsantrasyon sorunlarını giderir. E vitamininden 50 kat daha güçlüdür. Hemoroid ve basurda damar sarkmasını önler.

Kara üzüm   800 gr

Anason         30 gr

Kişniş           20 gr

UYARI;

.-Mikserden çekilir.

-Midesin de ağrı olanlar ,öncelikle bal içine karıştırılmış udi hindi bitkisinden bir nohut büyüklüğünde yenir .Ayrıca mide 7 tür hastalıklara bakılır. Uygulamaya geçilir.

 -Yapmış olduğunuz  üründen 300 gr ayırarak Kara halile, sarı halile 15 şer gr koyun havanda döverek ekleyin Hemoroid ve basur olanlar.

-  (yapılan macun ) sabah ,öğlen, akşam, bir cay kaşıkla kullanılır.

ZEYTİNYAĞLI  İNÇİR

Zeytin  yağı             300 gr

Doğranmış  incir      500 gr

Kavanoz içinde 15 gün bekletin akşamları  yemekten ,2 saat sonrası bir kaşık yenir.

Her şeyin gerçeğini alın

Gerçek karadut pekmezi her gün bir kahve  fincanı , yanında cay kaşık yarısı polen her gün  aynı  saatte için..

Milk Thistle.. Meryem ana dikeni Efes harabeleri etrafı   özellikle o bölgeden getirin veya o bölgeden geleni tercih edin.( Şayet köy veya kasaba baba ocağında arsanızda bu bitkiyi görebilirsiniz.)Bu bitkinin tohumu kullanılır.

Kara üzüm çekirdekli      500 gr

Meryem ana dikeni        150 gr

Mikserde geçirerek pestil haline getirin sabah akşam bir tatlı kaşık yenir.

PLT TESTİ (Trombosit testi), kan sayımı yani hemogram testi sırasında çalışılan ölçümlerden biridir.

Trombositler kanın pıhtılaşmasını sağlayan şekilli elemanlardır. Trombositlere, platelet adı da verilir. Tahlillerde kısaca plt olarak belirtilir. Trombosit değeri vücut için önemli bir bulgudur

PLT’nin eksikliğinde kan yeterli sürede pıhtılaşmayacağı için ağır kanamalara neden olabilir. . Yüksek trombosit değerlerinde ise tam tersi olarak bu sefer de damarlarda kanın pıhtılaşması riski yani tromboz olasılığı artacaktır bir çok kanser hastalığında, bir çok kanama bozukluğunda yine PLT değeri düşük olarak karşımıza çıkar. Ülkemizde bazen yaygınlaşan Kırım Kongo Kanamalı Ateşi gibi bazı hastalıklarda PLT değeri düşük olacaktır.

TRANSAMINAZLAR (ALT ve AST): Transaminazlar başlıca kas ve karaciğer hücrelerinde, daha az miktarda öteki organlarda da bulunan, karaciğerde oluşan hasarın ilk belirleyicisi olan enzimlerdir. Kan seviyelerinin yükselmesi, karaciğer hasarına bağlı olarak bu iki enzimin hücre dışına sızması ve kana karışması anlamını taşımaktadır.

Artığı Durumlar: Genellikle bu enzimlerin kan seviyeleri karaciğer hasarının şiddetini yansıtır. ALT karaciğerle ilgili iken, AST kalp ve iskelet kası harabiyetinde de yükselmektedir. Bu nedenle AST aynı zamanda myokard enfarktüsünün izlenmesinde de kullanılmaktadır. Karaciğerin hastalıklarında alkole bağlı karaciğer hasarı hariç ALT, AST den daha yüksektir.

Azaldığı Durumlar: ALT ve AST değerlerinin normalden düşük olması nadiren görülen bir durumdur. Eğer bilinen bir karaciğer hastalığı yoksa genellikle önem taşımaz.

GGT, AST ve ALT karaciğer ve safra yolu hücreleri başta olmak üzere birçok hücre grubunda bulunan enzimlerdir. Bu enzimlerin normal değerleri laboratuarlar arasında farklılık oluşturmakla beraber AST ve ALT için 40’ın altında, GGT içinde yaklaşık olarak 50’nin altında olması normaldir.

GGT alkole bağlı karaciğer hasarı, safra yolu tıkanıklıkları, pankreas hastalıklarında yükselir. Hepatit karaciğerin iltihabı demektir. Bu iltihap ilaçlar, alkol, virüsler ve otoimmun (vücudun savunma sistemine bağlı) nedenli olabilir. Tam olarak nedenin anlaşılması için bazı testler ve ultrason yapılması gerekir.

  YAPABİLİRSİNİZ

ACI BAKLALI MACUNU: BAY BAYAN

 Kandaki şeker oranını düşürür. Kolesterol ve tansiyonu dengeler. Şekerden dolayı ortaya çıkan sindirim bozukluklarını gidermede etkilidir. Pankreasın düzenli çalışmasını sağlar. Uyku uyuma isteğini azaltır. Saf nar ekşisi ile hazırlanır .

Gerekirse şeker otu ile cay olarak içilir.(Stevia ) Karahindiba kökü ile de içilebilir.

ENGİNARLI MACUN:BAY BAYAN

Karaciğer rahatsızlıklarından dolayı kaynaklanan cilt lekeleri egzama mantar kaşıntı ciltte kızarıklık vb. gibi cilt sorunlarında yardımcı olabilir. Hepatit (Sarılık) A-B-C kontrol altına almada anti oksidan özellikleri sayesinde anne adayları ve bebeğin sağlığında büyük ölçüde yardımcı olur.

Karaciğer büyümesinde anemi ve kan yetmezliği ile ilgili hastalıklarda kullanılır. Karaciğer salgı işlevlerini uyarır düzenler ve güçlendirir. Yüksek tansiyon şeker ve kolestrolün kontrol altına alınmasına yardımcı olur. Karaciğerin yağlanmasında güvenle kullanılır. Sindirim güçlüğü ve gut problemlerinde etkilidir.

REDGİNSENLİ MACUN: BAY

Afrodizyak uyarıcı ve cinsel gücü artırır. Kan basıncını ve şekeri düşürür. Strese karşı etkilidir. Kanser hücrelerinin üremesini engeller. Tüm metabolizma fonksiyonlarını düzenler. Sperm sayısı artırır. Yaşlanmayı geciktiricidir .

Kalp kasının çalışmasını güçlendirir. Kan yapıcı özelliğe sahiptir. Halsizlik ve isteksizliği ortadan kaldırır.

-  (yapılan macun ) sabah ,öğlen, akşam, bir cay kaşıkla kullanılır.

Ayrıca damla sakızı koyun 50 gr diğer ismi mastaki dir.

PROPOLİSLİ MACUN:BAY BAYAN

Propolis, işçi arıların değişik ağaç ve çalılardan toplayarak kendilerini soğuk ve hastalıklardan korumak amacı ile kovanı kapladıkları reçinemsin maddeye denir.

Polen, Arıların 200 ila 3000 arası çiçekten toplayarak, kanatlarında kovana getirdikleri bitkinin erkek üreme hücresi olan doğa harikası bir bitki özüdür.

Arı Sütü, işçi arıların vücudunda polenlerin sindirimi sırasında ortaya çıkan krem kıvamında bir sıvıdır; arıların başlarının iki yanındaki bezlerden salgılanmaktadır.

Propolisli Macun, kulak burun boğaz ve solunum yolları hastalıklarında kullanılan dünyanın en doğal ve kuvvetli antibiyotiğidir. Bağırsak sistemini güçlendirir. Kemik erimesinde makrofajları aktive eder. Kalın bağırsak tümör hücrelerini sikotinlere etki ederek yok eder. Mikro organizmaların asit direncine karşı etkilidir. Ateş düşürücüdür. Yüksek kan basıncını azaltır. . Kılcal damarların güçlendirilmesinde faydalıdır. Anti bakteriyel özelliği vardır. Kandaki yüksek kolesterolü düşürür.

Ayrıca damlasakızı  50 gr koyun

MASİS MACUN:BAY BAYAN

Kilo aldırmada cinsel güç ve sperm arttırmada, çocukların gelişiminde kullanılır.

Kalp-damar tıkanıklığı, astım, bronşit, nefes darlığı, prostat büyümesi ve iltihabı, karaciğer yetersizliği, hepatit C, romatizma rahatsızlıkların tedavisinde faydalıdır.

ERBOŞA MACUN: BAY  BAYAN

Uzun süreli ereksiyon sağlamaya faydalıdır. Afrodizyak uyarıcı ve cinsel güç artırmada etkilidir. Sperm sayısını artırır. Halsizlik ve isteksizliği giderir.

Ayrıca 50 gr damla sakızı diğer ismi masteki koyun

GİNKO BLOBA MACUN:BAY BAYAN

Beyin damarlarında kan pıhtılaşmasını önler, konsantrasyonu sağlar. Unutkanlığı önleyicidir. Hafıza kaybında stres hallerinde ve zihinsel yorgunluklarda beyne daha fazla kan ve oksijen ulaşmasını sağlar. Erken boşalma ve üriner rahatsızlıklarda damar sertliğinde ve atar damar tıkanıklığında yüksek basınca

karşı anti alerjen ve iltihap önleyici özelliğe sahiptir.

KANTARONLU MACUN:BAY BAYAN

Stres ve zihinsel yoğunluklarda etkilidir. Kalp ritmini düzenler. Sinirsel gastrit ve ülserde, migren ve baş ağrılarında, uykusuzluk ve halsizlik hallerinde, karaciğer ve cilt hastalıklarında, hafif ve orta dereceli depresyonlarda, bayanlarda menepoz döneminde ortaya çıkan korku gerginlik ve uykusuzluklarda etkilidir

BİBERİYELİ MACUN:BAY BAYAN

Yüksek tansiyonda kalp damar rahatsızlıklarında kandaki yağlanmayı önler. Kan şekerini dengeler. Kalp ritmini düzenler. Sinirsel kalp çarpıntılarını önler.

AK ŞEMSEDDİN HAZRETLERİNİN TERKİP ETMİŞ OLDUĞU

MACUN:BAY BAYAN

Çocuğu olmayanlara, erkeklikten kalanlara, idrarını tutamayanlara, bel ağrısına, bel soğukluğuna, baş ağrısına, kuvve hazım aya, diz ve omuz ağrılarına, eklem ağrılarına, siyatiğe, basura, kulunca faydalıdır

KARABAŞLI MACUN BAY BAYAN

Karabaşlı Macun düzenli kullanıldığında kalp krizi riskini azaltır. Kalp ve damar tıkanıklığında damar duvarlarını onararak kalp ritmini düzenler. Kan şekerini dengeler, kan basıncını dengeleyerek tansiyonu düzenler. Tansiyona bağlı olarak kulak çınlamasını ve uğultusuna iyi gelir. Kandaki yağlanmayı önler. Ayak ödemlerini önler

AVAKADOLU MACUN:BAY BAYAN

Böbrek Taşını ve kumu dökmeye faydalıdır. Böbrek yetersizliğinde etkilidir. İdrar yolları ve böbrek iltihabında kullanılmaktadır. Safra kesesi taşlarını eriterek dışarı atılmasını sağlar. İdrara rahat çıkılmasına yardımcı olur. İdrar yolundaki yanmaları ortadan kaldırır. İdrar yollarındaki iltihaptan dolayı ortaya çıkan ateşi düşürür. İdrar kaçırmayı durdurur

KANTARONLU MACUN:BAY BAYAN

Stres ve zihinsel yoğunluklarda etkilidir. Kalp ritmini düzenler. Sinirsel gastrit ve ülserde, migren ve baş ağrılarında, uykusuzluk ve halsizlik hallerinde, karaciğer ve cilt hastalıklarında, hafif ve orta dereceli depresyonlarda, bayanlarda menopoz döneminde ortaya çıkan korku gerginlik ve uykusuzluklarda etkilidir

 

İki Adet soğan kırmızı soğan

1 Adet limon kabuklu

1 Cay  kaşık sumak

Robot la çekile bilir sabah öğlen akşam yenir .

 

İncir 300 gr  . Rendelenir.

Tere yağda kızartılır.

Badem fındık Antep fıstık ceviz rendelenir üzerine serpiştirilir bol bal dökülerek yenir.

 

Kara üzüm kürü devam edilir

Çıvan pençeni macun devam edilir .

Kereviz macun devam edilir.

 

 
Devam edecektir
 
DUYURU MODÜLÜ
ZİYARET İSTATİSLİĞİ
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam11
Toplam Ziyaret1298478
ALTIN GÜMÜŞ BAKIR DAN ŞAŞMA
AlışSatış
Dolar32.439832.5698
Euro34.502534.6407