• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
   

  SAKLI-ŞİFA  https://www.sakli-sifa.com  

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.

ARTIK ZAMANI GELMİŞTİR
Musibet bitmeyecek yaratılıştan beri var olan ama bilin hiçbir virüs yaratanın evrenin yaratmış olduğu bedeni içinde algılama senyörleri bağışıklığı yıkamayacak bu insan elinden çıksa da sen yeter ki bedene bedenine bedenlere zarar verme ver dir me.. saklı şifa 

İnsanoğlu kendini çok büyük gösteriyor, evrende ne kadar küçük olduğunu bilseydi, kelimelerin gücünü anlardı gözler, beden ve eller ,insanın karakter yapısını ve içinde ki ruhu ölçer neydin ne olacaksın. saklı-şifa

 https://www.sakli-sifa.com   sakli-sifa.com     https://www.sakli-sifa.com

               Yeni ürünler bölgesel veri tarama      Yeni ürünler bölgesel tarama  veri toplama      Yeni ürünler bölgesel tarama veri toplama                         
Envidatoken
 https://www.sakli-sifa.com

Sen yapıyı kur geleçek için
Her şey yerin de olacak sabırla beklersen “gelecek gelecekte bir gün gelecek” sen yolundan korkma ve bekle o kapılar tek tek açılacak zamanlar için geleçek  
Site Menusu
Envida Stake Katılım
SÜR KAZAN
https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com
shop.drivemining
 shop.drivemining
Site Haritası
Takvim

A DAN Z YE 13 YIL KARMA YAZILI ARŞİVLER 01 SAKLI ŞİFA

 A DAN Z YE 13 YIL KARMA YAZILI ARŞİVLER 01 SAKLI ŞİFA
 
Eker biçer çare arar bulamaz sonradan aklınca ektiğine kabahat bulur sonradan bir daha ekmez
 
17 eylül çörek otu harmanlıktan sonra tekrar ilk sürüm kasım 29 kadar son baharda çıkacak otları büyüterek ikinci sürüm çıkan otları yok ederek arkasından kaz ayağı çekerek mibzerle dönüme 1.5 kg atarak işlem gerçekleşir
 
"Amaç ise bir önceki yıldan kalan kilsleri parçalamak ve toprağı nefes almasını sağlamak"
 
"Toprağa güç efor masraf kaybedersin ama toprak masrafı geri verir stresi kalkar güç efor yerine gelir"
 
100 dönüme 150 kilo tohum 150 dap la atılır 29 11 işlem biter mart 15 te üre atılarak nisan mayıs başlarında sap dane güçlendirmek için kendi geliştirdiğimiz bitkisel gübre atılır gerisi "ya Allah ya hak"
 
Erken sürmek ph ve azot dengeleme "eksilen 52 mineraller çoğu tamamlanır.
Çörek otu temizlemek
 
Elek çok basittir 3,5 mm elek kabayı alır 2 mm ve 1,5 mm elek ise talaşları alarak son işlem 1 mm elek te ise kalan tozlar dökülür elek özelliği ise kare olmamasına dikkat edin gözleri çabuk dolar.
 
Çelik içi yuvarlak elekte ise sizlere sorun çıkamaz basit helezonlu makine yapabilir isterseniz elle de olur yuvarlak kalbur elekle bile burada özel olarak çelik yuvarlak delikli ve kalınlık milim delikler önem taşır.
 
Akıldan hiç çıkarmayın 1000 kg temizlenmemiş talaşlı çörek otu %20 fire verir elinizde net 800 kg kalır.
 
Binler verir makine yaptırırsınız yada şehir şehir dolaşır ayıklamak için yer ararsınız yada tasarruf eder elle mm dört elek 1000 kg 3 günde temizler akıl teknoloji kolay olsun hemen bitsin der zaman vakit dar der asıl "ise vakit boldur sadece düşünceler zorlaştırır"
 
Çoban

YAŞAMIN İÇİNDEN NEFİS ÇIKAR İÇİNDEYKEN TAHMİN EDİLEN EDİLEMEYEN VE YAŞAMAK YAŞATMAK İÇİN SALİH AHLAK YOK İSE HER BIRAKILAN İNSANLIĞA ZÜLÜM OLUR

Hayat öyle bir şey ki bazen tahmin edilen nefis yolu olmaz ve tahmin edilemeyenler bir an nefis çıkar da hayal pembe dünyasını açar bazen yaşam hayatımıza dönüşürler.

En azından tahmin edilebilen gelecek için tahmin edilemeyen bir gelecek ise her insanoğluna güneş eşit doğdu gibi tahmin edilemeyen geleceğe doğru akıllıca yürümekte olmak ve tahmin edilebilecek gerçek kapılar tek tek açılır gerçek yaşama ulaşır. 

İşte burada akılla yapılacak işlerde zaman vakit çoktur yerli yerinde sırası ile yapılır.

Dara sokan ise tez ve ters işler ise nefis çıkar düşüncelerdir 

Yerli yerine koyan ise evrenin dengesini yakalamak “Allah deyip zikretmektir” Amin deyip önce sağlık şifa dilemek gelir. 

Yaşam için yaşamak ve yaşatmak var olmaktadır yaşamak var ise kendi kendine baka bilen her kese baka bilir yok “yaşam içinde yaşamak yaşatmak için çaba harcamıyor sadece kendini kurtarmak kandırmaktadır artık yanız bir çöllerde avaredir” 

Başkalarına bakamadığı gibide bir başkaları da bir başkalarına bakamaz ondan ki bir “Allah deyip bir zikir” semaya açan eller evrene doğaya çağrı yaparak her yerine önce sevgi ve beraberlik gelir sonrası akar gider sağlık ve şifalar gelir artık her yer tahmin edemeyeceği gibi önüne serilir ve bir kalkan gibi korunmaya alınır. 

Burada ki yol vardır beceri düşünceler hayal ederek başarıya ulaşmak başarıya ulaşamaz isen de sana daha güç verir başarıyı öksüz bırakmaz sin başarıyı yakalarsın burada da tekrar ikiye ayrılı “akıl içinde düşünceler başarılar rahmanı veya nefis çıkar” yolunda daha belirlenmemiş amacı belli olmayan bir amacı olan iblis şeytandan bile amaçsız türler ürer.. 

Yaşam boyu tahminler ve tahin edilemeyen yollar

Tahmin ettiği nefis çıkar yaşamanın kısa süresinde kendi rahatlığını yaşasa da gelecek nesline tahmin edilemeyen ve bırakacağı “servetler ailesine zülüm” geride ki gelecek nesline “Salih ahlak serveti yok” ise ne dost ne aile ne arkadaş ne abi kardeş nede insanlık kalır.. 

“Bir etrafına bakmanız kafi gelir”

Tahmin, gündelik dilde, bilinmeyen bir şey hakkında hakkın da rastgele veya belirsiz bilgi kullanarak bir sonuca varmaktır. 

Elde var olan bilgiye dayanarak bir çıkarım veya yorum yapılır bu çıkar yorumlara dayanarak geleceğe dönük bir öndeyim yapılabilir ve akıl aşılanır empoze edilir 

Elde var olan bilgiye dayanarak bir yapıdır, bu tüm insanlığı kaplayacak bilgiyi dayanarak geleceğe dönük bir yapılabilirlik sağlar (eğer eksik bilgiye dayanılırsa hem de öndeyim için gündelik dilde tahmin rast gele sözcüğü kullanılır buda adım adım yok olmaya götürür) insanlık teslim alınır .“Eğer yok ise Adım adım başarıya götür” 

Eksik bilgi ile çıkarım yapma kavramının özgü, özellikli, özel, kendisine özgü bir çeşidin veya olayın karakteristik yönü gibi anlamları anlamlarına karşılık gelen daha özelleşmiş kavramlar var olup bu da gerçeklik payı başarılar eksik kalsa da yapılabilirlik doğar. 

Tahmin edilen şey bir nicelik ise kestirim, bir anlam ise yorum, bir bilimsel olgu ise bir varsayım veya bir matematiksel teori ise çoğunlukla yetersiz zeminlere dayanılarak gerçek, doğru, hilesiz olduğu farz edilen önermelere verilen ad olsa da eksik olan öncelikle inanmak ,inanç, astronomi ,kimyasal ,biyoloji ,fizik insanlığın insanoğlunu insan yaşayışı ve yaşatma eksikliğinden kaynaklanır. 

Bir yok etme hastalığına psikolojik ruh sağlığına yol açar bu hastalığın seyri ise hastalığın gidişi geçirdiği evrelerdir. 

Hastalığın seyri, buna bağlı olarak yapılan tahmin eski Mısır’dan bir örnek hastanın yüzü kararmışsa hastalık uzun sürecek, sonunda hasta ölecek hastanın ağzı kırmızıysa hasta iyi olacaktır bu hastalığa da Latince adlar yerleştirirler denir. 

Geleceğe ait tahmin için öngörü, öndeyim veya yoruma da veya bu tahmin, veya doğa üstü bilgilere veya duyumlara dayanılsa da buna kehanet, falcılık, türü eskiden geliş duyumsal görüm sel veya içe doğma anlamına getirirler sonra buna da bir ad verilir araştırma gelişim yer vererek yol alınır. 

Şimdi bu durumda yapılan dünya üzerindeki karmaşık varsayımlarla her köşe ülkeleri tahmin tahminlerle yapısal bir hastalık hastalığı göremiyorsa bu yapılaşmayı insanlık daha çok derinlere çekildiğini farkındalık göremeyecek kadar nefis çıkar yolunda sadece kendini yaşatmak için var ise var sayımlarla hayal dünyasında yol alarak tahmin edilebilirlik doğar ise çok tan derin sulardadır.. 

Tek aklıyla yol alıyor ise artık et kemik kandan oluşan bir robot hali almış sayılır 

Şimdi ne olacak teknoloji robotu beklemeyin kısa yolu seçmişler hayal rüyasına sokarak insanlığı sıraya dizmiş üstlerinde sıralı hükümetler hükümlerin üstünde devleti olmayan kırbaçlı şirketler şırak ,şırak vurmaktayken alttan başlayan bu yaşamdan kurtulmak isteyen halk ve bazı hükümetlere de onların gladyatörleri ve anlaşmalı karton askerler tarafından eski usul ok mızraklarıyla saldırır. 

Artık kaçamayan et kemik kandan oluşan robotlar ise kendi aralarında kaos kışkırtma kin nefret sıralamış insanlığa fitne fesat sokarak kaoslara yukarlardan gelen fısıltılar et kemikten robotları algoritma yazarak neyi ne zaman yapacaklarını yazılım yaparak blok zincirine kodlarlar.

Bir birlerine fısıltılar ise o programı indirerek kol ,bilek, akıl içindeki çiplere yap et demek kalır “bu belki zaman alır” ama şimdi iyi kötü kotu iyi polisi bazen de renk değiştiren ne hayvan nede insan olmayan şirinden şirin gözüken maskeler altında insanlık nasibi almamış “ne şeytan ne de iblis olmayan” daha kendi aralarında bir birine eşleşmeyen orta kulvarda kalmış üretilmiş her yönden istila edecek mahluklar her yöne sıkılan cıvata rolü üstlenir. 

Tahmini yaylada bin koyunu var illüzyonlarıyla da yaşamında bir koyunu güdemez ligi ise hep tahmin veya tahmin edilemez varsayımlarla ilerleyen görünmezliği ise nefis çıkar mikropları mikrolaştıran hastalığı bilinemez hastalığa iten doğa kavramında yer ve yeri olmayan artık buna bu insanlık nedir tahmin edebilecek mi. 

Akıl ile şifrelerin açılmasıyla kurtulacak akıl içinde düşünceler bu günden insanlık “tahmin edilebilirliği” göremiyorsa vay ki vay insanoğlunun başarısızlık haline insanlık doğru yolu seçmek için yol alırken bazı devletleri öneten yönetim üstü dev şirketler. tahmin edemedikleri bazı kendilerine göre küçük devletleri basit sıkıştırma var sayımlar içinde kaoslara iterek ve dev devletler her yönde tahmin edemedikleri olaylarla karşılaşırlar. 

Dünya da böyle devletlere büyük olsalar da tahmin ettikleri tahmin edemedikleri riskli yaşamda hüsrana uğramış olmaları ve anlayamadıkları şey ise karşı ülkenin sır gibi sakladığı tahmin bile edemedikleri kozmik sır odalarıdır sırlar çözülmedikçe küçük ülke dev ülkeyle saha da eşit sayılır lığı taşır ve her türlü yer alır. 

Bu da erken uyarı senyörleri çalışma azlığından kaynaklanarak tahmin ve tahmin edebilirlik olmayışları geçmişten gelen kör kuyuda yürümek yerine egemenlikleri elden gitmiş ve gladyatörleri bu saha da dev devletler yerine akılları yıkanmış kandırılmış akılları içinde erken uyarı tahmin ve tahmin edebilirlik sinyalleri sökülmüş yok edilmiş olmasından kaynaklanan gene dev şirketleri ağızları sulanan kırbaçları savuran her kırbaçta kaos, nefret, kin, nefis, çıkar aldıkları her ne alıyorsalar sahte cennet ve gerçek cehennem de harcamaları nasıldır sorusu sormak gerek kırbaçları savuran fazla enerjisi eforlar yükleyen sigortaları çıkartılmış fazla yüklemelerle trafo patlamış hal alması erken uyarı sinyalleri kavramayışları önce kendi topluluğu ve insan topluluğunu yok etmek için uğraşan uğraştıranlar tek hedefleri daha önceden planlanmış tahminlere dayanan zenginlik elden gidiyor korkuları ve düşünceleri ve demeleri ve tahmin bile edemedikleri akla bile getirmek istemedikleri “korkunun korkuları insan içinden çıkacak korktukları korkusuzluk” önceden tarihler içinde tespit edilen ve şimdiden kavram yetenekleridir

Ondan ki yanlarına başka, başka yandaş arayarak ülkelere masa altından sopalar göstererek yok etme planlarına ortak ülke ararlar aslında sonradan da kendi ülkeleri yok edileceğini bilmeden kendileri de başka, başka ülkelerden nemalanmak için bazen de küçük kralcılar hayali ile fırsattan fırsat arayarak ülkeleri paylaşmak isterler. 

Paslaştıran kim ,gladyatörler kim ,ölen kim ,yok olan kim, hesaplarına hiç girmezler altta sıralanmış zincirlere vurulmuş her yöne çeken çektiren ve taşeronlara bile tasma takılmış olmaları pembe dünya hayalleri içinde yürürlerken hiç akıllarına getirilmeyenler kestiremeyen çöller de avare dolaşan sırtlarında yükleri ağır olmasına rağmen bu yaşamışlığı yaşanacakları görmemezlik nedir dersek. 

“Dünyaya musallat olan devlet görümlü şirketler vaatler vererek var sayımlarla paylaştıran dev gözüken ülkenin kölesi olarak esir esaretleri kölesi olma ve yok edilme akıllarına gelmez”

Paylaştıran dev ülke ise şirketlerin emirleriyle kendi ülke içinde senaryolar filimler sahne alan sahte kahramanlıklarıyla çekilen filmlerle kandırarak şirinden şirin gözükerek hem halkını hem de masa altından sopa gören ülkeler kanma kandırmaca rollerine girer. 

Böyle bir akılla yol alarak bu sefer oldu tahminleri yürütürler ya sonra “tahmin bile edemedikleri sahnelerde rol almak için kesilmiş sahne perdeler sayfaları saklamış olmaları “olacakları tahmin ettikleri kendi halkından gelecek olacak şeyleri gizlemeleri olacak olan olmalarından korkmaları korkuları geçmiş teki gibi öncesi ve sonrası akıllarına gelen dünyada hüsrana uğramaları bile tedirgin etmekteyken “ne bu telaş” bazı ülkeler vardır daha “karpuz kesecek” beklerler devamı var

Çoban 


BABADAN EVLATLARA DOSTLARA NASİHAT İHTİYARLARIN TECRÜBESİN DEN

Doğru yer de olman zamanı görmen “yanlış yerde ve yanlış insanlarla yer ve zaman “kaybıdır

Takdir edilmiyorsan sakın üzülme bu zadece zamana bağlı ve sadece yanlış yerde ve yanlış insanlar arasında vaktini geçirmen anlamını taşır.

Değerlerini bilen ise anlayan fikirlerine önem veren yanlışları ikaz eden etrafında var ise doğru yerdesindir.

Asla kimsenin değerini anlamadığı yerde gereğinden fazla vakit ve zamanını kayba uğratma ellerinde ve aklında hiç bir somut bir şey elde edemezsin başarıya ulaşamazsın her düşünceni işin ülkeni insanlığı yetim öksüz bırakırsın.

Başarılı olmak için ayırdığın ve her harcadığın efor güç vakitlerin değerini anlamayan kişi ve kişiler insan anatomisine göre eş renk değiştiren dağlarda ve yer yüzünde rastlamadığım var yok arasında dolaşan insan, insan olmayan insanlık maskesi altında yaşamlarını sürdüren her ülke içinde kaoslara iten kışkırtan başarıları yok eden ülkeleri yok etmek için insanlığı esir esaret yokluğa iten bu güne kadar yaratılmamış ve yer yüzünü istila edecek devleti ülkesi olmayan dünyaya hüküm etmek için sadece bir avuç mahluklardır.

“Bunlara ne iblis ne de şeytan denmez” Bunlar sadece boşluktan üremişlerdir sadece akıl içinde şifrenle kırabilir yok edebilirsin.

Bir dağda yaşayan çobandan

BAY LARIN YAPMASI GEREKENLER

BAY  BAYAN

GDO yada, Genetiği değiştirilmiş Organizma adının kısaltılmışı olup yine aynı isimlendirmeden anlaşılacağı üzere "Genetiği değiştirilmiş yada oynanmış organik besin" anlamına gelmektedir. Denirken. .Ve demeye devam edenler. Yaratanın aslı nimet hikmetlerinden uzaklaşmayın… Vücut  hücreleri ,ve kan hücreleri sana bakmakta, ve yanlış hareketin ölümcül hastalıklara yol alır, ve kendini onarabilmek içinde. .vücudunuza, zarar vermekten kaçının…

Haram : İnsanın vücuduna ve ruhuna kendine ve  başkasına, zararlı şeyler veren dır.

Helal :  İse insanın sağlığına ve ruhuna kendine ve başkasına faydalı şeyler veren dır

Her şeyi açıklamakta yoksa ödül başarımı beklemek

Sebep taşıyan sorunlar kalkarak sizlere yardımcı olacak

Bu günün dünyası neye el atsak gdo hastalıkların başlangıcı .Gerekçesi yaratan doğaya göre yarattı, İNSANOĞLU SONRADAN10, 15 ,20, SONRA Pardon la karşılaşırsınız

- Biri bir kaçı sebepler olabilir aromatik bitkilerle meyveler sebzelerle  düzene sokabilirsiniz

- Kullanacağınızı ürünleri uyumlu kullanılırsa şifası çoktur, neyi ne zaman kullanılacağını öğreneceksiniz biyokimyanız hemongram sperm hormonlar kan tersleri çok önemlidir.

-Bilinçsiz kullanılınca ilaçlar gibi bitki aromatiklerinde yan tesiri vardır .

Başlangıç gdo lu hayattan çıkarmaktır

Evinizde elinizin altında temin edeceğiniz ürünler altta sıraladığımız bazı sebeplere  faydalı olup vücudunuz saklı şifayı keşfederek yaşam sırrını anlayıp ve uygulayarak sağlıklı nesiller  yetiştirecek siniz

Ne yenecek ne içilecek neler yapılacak ayrı ayrı anlatılacak ve yazılacak:   "Biyokimya ve hemongram Değerlere göre "

Böbrek Taşını ve kumu dökmeye faydalıdır. Böbrek yetersizliğinde etkilidir. İdrar yolları ve böbrek iltihabında kullanılmaktadır. Safra kesesi taşlarını eriterek dışarı atılmasını sağlar. İdrara rahat çıkılmasına yardımcı olur. İdrar yolundaki yanmaları ortadan kaldırır. İdrar yollarındaki iltihaptan dolayı ortaya çıkan ateşi düşürür. İdrar kaçırmayı durdurur

Doğal bir beslenme öğesi olan   vücut için gerekli olan mineral, vitamin, protein, karbonhidrat takviyesi sağlar. Demir, potasyum fosfor ve magnezyum eksikliğini giderir. Bağışıklık sistemini ve kemik gelişimini sağlamaya yardımcıdır. Hastalıklara karşı direnci arttırır, kansızlığı giderir. İştah açmaya, kilo aldırmaya, vücudu zinde tutmaya beden ve zihin yorgunluğunu gidermeye; gastrit, kolit ve karaciğer iltihaplarının tedavisinde yardımcı olur. Sindirim sistemini düzenler. Kemikleri geliştirir vücuda zindelik verir. gelişmesinde aktif rol oynar.

Bağırsak parazitlerini döker hastalıklardan korumak amacı erkek üreme hücresi olan doğa harikası vücudunda sindirimi sırasında ortaya çıkan krem kıvamında bir sıvıdır; arıların başlarının iki yanındaki bezlerden salgılanmaktadır., kulak burun boğaz ve solunum yolları hastalıklarında kullanılan dünyanın en doğal ve kuvvetli antibiyotiğidir

Bağırsak sistemini güçlendirir. Kemik erimesinde makrofajları aktive eder. Kalın bağırsak tümör hücrelerini sikotinlere etki ederek yok eder. Mikro organizmaların asit direncine karşı etkilidir. Ateş düşürücüdür. Yüksek kan basıncını azaltır. . Kılcal damarların güçlendirilmesinde faydalıdır. Anti bakteriyel özelliği vardır. Kandaki yüksek kolesterolü düşürür.

Kansızlık şikâyetlerinde kan yapmada etkilidir. Kalbi takviye eder düzenli çalışmasını sağlar. Tansiyonu dengelemede, mide ve sindirim sisteminde, reflü de, anne sütünü arttırmada biyolojik dayanaklılığı artırır. Diyet esnasında vücudun yoksun kaldığı besin maddelerini takviye eder.

Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Astım bronşit nefes darlığına faydalıdır. Bronşları açar. Balgam söktürür. Öksürüğü giderir. Göğsü yumuşatır. Üst solunum yolları enfeksiyonlarına faydalıdır.

Bademcik ve boğaz iltihabına iyi gelir. Sinüzite etkilidir. Ateş düşürür. Antiseptik özelliği sayesinde mide bağırsak enfeksiyonlarında ve gıda zehirlenmesinde etkilidir. Kolit benzeri sindirim bozukluklarında faydalıdır.

Kanser durdurmada ve küçültmede kansere karşı vücut direncini arttırmada beta korotinden dolayı vücuttaki radyosyonu atmada yaşlılığı geciktirmede kemo ve radyoterapinin yan etkilerini azaltmada kullanılır.

Enfeksiyon hastalıklarına karşı vücut direncini arttırmada akut kalp yetmezliğini önleyici etkiye sahiptir. Kötü huylu hücreleri, oksijen ve besin maddelerinden yoksun bırakarak büyümesini ve çoğalmasını engeller.

Erkeklerde cinsel gücün artmasına yardımcı olur. Sertleşme sorununu giderir. Erken boşalmayı önler. Afrodizyak etkisiyle erkeklerde ve kadınlarda cinsel isteğin artmasını sağlar.

Karaciğer rahatsızlıklarından dolayı kaynaklanan cilt lekeleri egzama mantar kaşıntı ciltte kızarıklık vb. gibi cilt sorunlarında yardımcı olabilir. Hepatit (Sarılık) A B C kontrol altına almada anti oksidan özellikleri sayesinde anne adayları ve bebeğin sağlığında büyük ölçüde yardımcı olur. Karaciğer büyümesinde anemi ve kan yetmezliği ile ilgili hastalıklarda kullanılır.

Karaciğer salgı işlevlerini uyarır düzenler ve güçlendirir. Yüksek tansiyon şeker ve kolesterolün kontrol altına alınmasına yardımcı olur. Karaciğerin yağlanmasında güvenle kullanılır. Sindirim güçlüğü ve gut problemlerinde etkilidir.

Tokluk hissi vererek yemek yemeyi engeller. Vücutta bulunan fazla yağların yakılmasını sağlar. Tansiyonu dengeler. Sindirimi kolaylaştırır. Bağırsakların çalışmasını düzenler. Toksitleri idrar yoluyla atarak vücudun zinde kalmasını sağlar. Üriner sistemi ve sindirin sistemini düzenler.

Egzama, derinin sulanması ile meydana gelen bir iltihaptır. Tıp dilinde Kaşıntı ve kızartı ile ortaya çıkar.

Bağırsakların düzenli çalışmasını sağlar. Yanma ve sancıları giderir. Hazmı kolaylaştırarak kabızlığı giderir. Kalın bağırsak iltihabına iyi gelir. Kalın bağırsak kanamalarını durdurur.

Kilo aldırmada cinsel güç ve sperm arttırmada, çocukların gelişiminde kullanılır.

Kalp-damar tıkanıklığı, astım, bronşit, nefes darlığı, prostat büyümesi ve iltihabı, karaciğer yetersizliği, hepatit C, romatizma rahatsızlıkların tedavisinde faydalıdır.

Stres ve zihinsel yoğunluklarda etkilidir. Kalp ritmini düzenler. Sinirsel gastrit ve ülserde, migren ve baş ağrılarında, uykusuzluk ve halsizlik hallerinde, karaciğer ve cilt hastalıklarında, hafif ve orta dereceli depresyonlarda, bayanlarda menepoz döneminde ortaya çıkan korku gerginlik ve uykusuzluklarda etkilidir.

Vücutta bulunan bel ve basendeki yağ tomurcuklarını eriterek idrar yolu ile dışarı atılmasını sağlar. Bu sebepten dolayı bedensel incelme sağlanır. Tokluk hissi vererek yemek yeme içgüdünüzü bastırır. %100 doğal bitki özlerinden yapıldığı için kilo kaybı sırasında oluşacak olan güç kaybını ve halsizliği ortadan kaldırır. Ödem söktürücüdür.

Yüksek tansiyonda kalp damar rahatsızlıklarında kandaki yağlanmayı önler. Kan şekerini dengeler. Kalp ritmini düzenler. Sinirsel kalp çarpıntılarını önler.

Beyin damarlarında kan pıhtılaşmasını önler, konsantrasyonu sağlar. Unutkanlığı önleyicidir. Hafıza kaybında stres hallerinde ve zihinsel yorgunluklarda beyne daha fazla kan ve oksijen ulaşmasını sağlar. Erken boşalma ve üriner rahatsızlıklarda damar sertliğinde ve atar damar tıkanıklığında yüksek basınca

karşı anti alerjen ve iltihap önleyici özelliğe sahiptir.

Uzun süreli ereksiyon sağlamaya faydalıdır. Afrodizyak uyarıcı ve cinsel güç artırmada etkilidir. Sperm sayısını artırır. Halsizlik ve isteksizliği giderir.

Menopoz dönemindeki rahatsızlık ağrı, sancı ve sinirsel durumlarda etkilidir. Kemik erimesinde adet düzensizliğinde, rahim ve idrar yolu iltihabında faydalıdır. Hormonal bozukluklarda miyon kist ve tümörde etkilidir. Uyku düzenleyici ve yatıştırıcıdır. Sorunlu akıntılarda görülmüştür.

Gastrit ülser ve kolit rahatsızlıklarında, mide yanması ve ekşimelerde safradan kaynaklanan acı su gelmesinde, mide ve bağırsak enfeksiyonlarında kronik kabızlıkta mide şişkinliklerinde, kalın bağırsak ve iltihaplarında hazım kolaylaştırıcı ve gaz giderici karın ağrılarını giderir.

Prostat iltihabı, idrar düzensizliğinde, idrar yollarındaki iltihaplanmalarda idrar tutamama gibi problemlerde bedende biriken ödemlerin atılmasında eklem rahatsızlıklarında, bayanlarda üreme organları kaynaklı mikrobik hastalıklara bağlı olmayan sancı ve ağrılarda, bağ dokusu direncini arttırmada kullanılmaktadır.

Siyatik ve eklem romatizmaları ve ağrılarında etkilidir. Mide bulantısını gidermeye faydalıdır. Sinirsel organizma titreklikleri tedavi etme özelliğine sahiptir. İltihaplı eklem ağrılarında kullanılmaktadır.

Çocukların gelişimine yardımcı olur. Gece altına kaçırmayı ortadan kaldırır. Bel gevşekliğine hastalıklara karşı direnç artırmada üriner sistemin gelişmesinde etkilidir. İdrar tutamama gibi sorunları ortadan kaldırır. Kemik yapasını geliştirir. Kansızlığı giderir. İştah açar ve vücudu zinde tutar. Mide ve bağırsak gazlarını alır.

Mideyi güçlendirir, hazmı kolaylaştırır, zihni güçlendirir, erkeklik gücünü artırır, yeller giderir.

Mafsal ağrılarına, siyatiğe, idrar zorluğuna, sırt ve kalça ağrılarına, vücuttaki yellere, haya şişliklerine, basura, yüz felcine, rahim hastalıklarına, siroz hastalığına, dalak hastalıklarına şifa verir.

Damar tıkanıklıklarını açar, dimağı kuvvetlendirir, aklı ve zekâyı arttırır, vücuttaki yelleri temizler.

Şöhreti büyük olan  soğuktan kaynaklanan bütün hastalıklara iyi gelir. Vücudun nemini giderir, balgamın kökünü keser, erkekliği arttırır. Felce, unutkanlığa, el ayak titremesine, nefes darlığına, öksürüğe, ses kısıklığına, damar sertliğine, yellere, mide ve karaciğer zafiyetine, makad ve rahim hastalıklarına şifa verir. İdrarı söktürür, yüze kan getirir.

Çocuğu olmayanlara, erkeklikten kalanlara, idrarını tutamayanlara, bel ağrısına, bel soğukluğuna, baş ağrısına, kuvvei hazım aya, diz ve omuz ağrılarına, eklem ağrılarına, siyatiğe, basura, kulunca faydalıdır.

Cilde canlı ve taze bir görüntü verir. Yaşlılık belirtilerini azaltır ve yaşlanmayı geciktirir. Afrodizyak özelliğe sahiptir. Vücutta biriken kimyasal zehirleri atmaya yardımcı olur. Damar duvarını yenileyerek kalp atışını düzenler. Unutkanlık ve konsantrasyon sorunlarını giderir. E vitamininden 50 kat daha güçlüdür. Hemoroid ve basurda damar sarkmasını önler.

Bu sebepler ortadan kalkarak bir eksik bir fazlası tamamlanır şifa ya kavuşarak mutluluğa kavuşur. Her şey kendi iradende,(Kötü alış kanlıklarınızı şimdiden azaltın).Yavaş yavaş bırakın

-PLT  Hemogram yüksek ise( Kan pıhtılaşma) K VİTAMİN bölümünde okuyun kanı hızlı pıhtılaştırma değerlere göre kullanın(sadece yeşil cay içerken ve K vitamin kullanırken limonla için ve kullanın )

-Kara uzum, yaş ,kuru daha önce den radyasyona maruz kalmış bölgeleri temizleme ,vücuda fayda sağlayacak  yemiş, çerez ,okuyun uygulayın.

-Soya fasulye,Keten tohumu eksik etmeyin

-Vitamin bölümünde B6 okuyun uygulayın

-Mineral bölümü magnezyum okuyun uygulayın

-Midesin de ufak problemi olan bal içinde udi hindiyi eksik etme günde nohut büyüklüğünde  kullanın.

-WBC Hemogram bilgisinde 4 altındaysa buğday ekmeğini bırakıp saf mısır ekmeği ,kepek ekmek yemeğe başlaması

-ASO Biyokimya da 0 üstündeyse cene yapısını ağiz içini misfakla temizlemesi iltahapsa tedaviye edilmesi ,gözlerini yormaması ,böbrek yapılarını koruması.

-RF Biyokimya da  0 üstünde  ise   eklemlerini koruması.

-NİASİN: Enerjinin bütün vücuda dağılımı sağlar.

Tahıl kabukları, bulgur, fındık, mantar, karnabahar, et ve patates.

-BİOTİN B8: vitamini de denir. Hücre metabolizması, kan hücrelerinin beslenmesi, saç, deri ve sinirlere faydalıdır. Derinin sağlığı, kas ağrıları ve iştahsızlık için önemlidir. Dolaşım sistemleri ve cinsel bezelerin çalışmasına faydası vardır. Yağ ve şeker gibi gıdaların yakımı için gereklidir.

-Tuzlu tere yağ la incir rendelenir. Rendelendikten sonra kızartılır. Kızartılan incirin üzerine bal, fındık ,fıstık, badem bolca ceviz konulur. Üzerine muz doğrayın ve afiyetle yenir.

Bu deva erkeklerde sperm, kadınlarda yumurtalık görevini başlatır .İlerleyen saatlerde önceden veya sonradan   sumaklı kırmızı soğan  salatası tarifi yenir.

SALATA:   SAVUNMAYI GÜÇLENDİRİN

( Sumak, kırmızı soğan, Kara turp ,rendelenmiş limon, sarmısak, taze

biberiye, semiz  otu ,yoğurt, sofranızdan eksik etmeyin.)

( Birde sofranız susam ,susamlı tahin, köy pekmezi ,kuru incirin içine koyulmuş anason ,yoğurt eksik etmeyin)

-Hiç çarşı pazardan toz ürünler almayın kendiniz çekin bu gün için herkesin evinde robot vardır veya sarı değirmen ,sarı havanlar artık çıkarın ,veya gözünüzle görün  çektirin palı olsa bile yoksa o farkı fazlasıyla sağlıkta harcarsınız.

-Sumak tane alıp çekmenizi      (yoksa limon tuzu gıda boyalı almayın)

- Susamlı tahin Karaciğer faydası (Yer fıstıktan yapılmış olanı sindirim     sistemlerine faydası çoktur, her ikasının de menüye ekleyebilirsiniz şifası  saymakla bitmez.)

-Kuru incir içine koyulan anason sindirimi yumuşatarak rahatlatacak aslında   vücudu rahatlatıp sizleri rahatlatacak.

- Pekmez ardıç sindirim için ,üzüm kan için ,keçi boynuz pekmezi küvet için tercih sizin

-Limon hepsi ama kalın kabuk tercih.

- Susamı taze kavurun yakmadan ateş görsün yeter.

- Sarımsak yerli olması tercih.

SOFRANİZDAN EKSİK ETMEYİN

NİASİN

İsteğe bağlı diş zarı soyulmuş çiğ kültür mantarı

( Sumak, kırmızı soğan ,Kara turp ,rendelenmiş limon, sarımsak, taze

Biberiye ,semiz  otu, yoğurt, sofranızdan eksik etmeyin.)

Hayat ve yaşam salatası

Kara turp, roka, kırmızı turp ,şalgam ,su teresi ,semiz otu, tere otu ,dere otu ,maydonoz, rendelenmiş limon kabuklu, rendelenmiş havuç ,rendelenmiş kırmızı soğan, kırmızı biber rendelenmiş, rendelenmiş avokado, doğranmış brokoli, doğranmış karnabahar , doğranmış  kırmızı lahana sarımsak, saf zeytin yağ yoğurt.

10 gün de bir bir kere olsun yapın.

KEREVİZLİ  İLTİHAPLAR

Prostat iltihabı, idrar düzensizliğinde, idrar yollarındaki iltihaplanmalarda idrar tutamama gibi problemlerde bedende biriken ödemlerin atılmasında eklem rahatsızlıklarında, sancı ve ağrılarda, bağ dokusu direncini arttırmada kullanılmaktadır.

Kereviz tohumu,     Bir yemek kaşık kadar

Böğürtlen,              Bir avuç kadar.

Biberiye,                 İki tutam

Mersin,                   Bir yemek kaşık kadar.

Funda,                    İki tutam

Mürver,                   Bir tutam

Yakı otu,                  Bir tutam

Mısır püskülü,           Bir tutam

Kırk kilit otu              Bir tutam

Damla sakızı              30 gr

ile yapılır.

Hep si mikserde çekilir  balla karıştırılır  hazırlanır. (HAZIR OLARAK ALIRSANIZ İÇİNDEKİ ÜRÜNLER OLSUN)Ek olarak  30 gr has damla sakızı  toz haline getirerek karıştırın (tahta kaşıkla )Üstüne de aşağıdaki kış çayı içilir.

KARA ÜZÜMÜ CEKİRDEKLİ  (bay bayan)(Hazırı yoktur )

Cilde canlı ve taze bir görüntü verir. Yaşlılık belirtilerini azaltır ve yaşlanmayı geciktirir. Afrodizyak özelliğe sahiptir. Vücutta biriken kimyasal zehirleri atmaya yardımcı olur.

Damar duvarını yenileyerek kalp atışını düzenler. Unutkanlık ve konsantrasyon sorunlarını giderir. E vitamininden 50 kat daha güçlüdür. Hemoroid ve basurda damar sarkmasını önler.

Kara üzüm   800 gr

Anason         30 gr

Kişniş           20 gr

UYARI;

.-Mikserden çekilir.

-Midesin de ağrı olanlar ,öncelikle bal içine karıştırılmış udi hindi bitkisinden bir nohut büyüklüğünde yenir .Ayrıca mide 7 tür hastalıklara bakılır. Uygulamaya geçilir.

-Yapmış olduğunuz  üründen 300 gr ayırarak Kara halile, sarı halile 15 şer gr koyun havanda döverek ekleyin Hemoroid ve basur olanlar.

-  (yapılan macun ) sabah ,öğlen, akşam, bir cay kaşıkla kullanılır.

ZEYTİNYAĞLI  İNÇİR

Zeytin  yağı             300 gr

Doğranmış  incir      500 gr

Kavanoz içinde 15 gün bekletin akşamları  yemekten ,2 saat sonrası bir kaşık yenir.

Her şeyin gerçeğini alın

Gerçek karadut pekmezi her gün bir kahve  fincanı , yanında cay kaşık yarısı polen her gün  aynı  saatte için..

Milk Thistle.. Meryem ana dikeni Efes harabeleri etrafı   özellikle o bölgeden getirin veya o bölgeden geleni tercih edin.( Şayet köy veya kasaba baba ocağında arsanızda bu bitkiyi görebilirsiniz.)Bu bitkinin tohumu kullanılır.

Kara üzüm çekirdekli      500 gr

Meryem ana dikeni        150 gr

Mikserde geçirerek pestil haline getirin sabah akşam bir tatlı kaşık yenir.

PLT TESTİ (Trombosit testi), kan sayımı yani hemogram testi sırasında çalışılan ölçümlerden biridir.

Trombositler kanın pıhtılaşmasını sağlayan şekilli elemanlardır. Trombositlere, platelet adı da verilir. Tahlillerde kısaca plt olarak belirtilir. Trombosit değeri vücut için önemli bir bulgudur

PLT’nin eksikliğinde kan yeterli sürede pıhtılaşmayacağı için ağır kanamalara neden olabilir. . Yüksek trombosit değerlerinde ise tam tersi olarak bu sefer de damarlarda kanın pıhtılaşması riski yani tromboz olasılığı artacaktır bir çok kanser hastalığında, bir çok kanama bozukluğunda yine PLT değeri düşük olarak karşımıza çıkar. Ülkemizde bazen yaygınlaşan Kırım Kongo Kanamalı Ateşi gibi bazı hastalıklarda PLT değeri düşük olacaktır.

TRANSAMINAZLAR (ALT ve AST): Transaminazlar başlıca kas ve karaciğer hücrelerinde, daha az miktarda öteki organlarda da bulunan, karaciğerde oluşan hasarın ilk belirleyicisi olan enzimlerdir. Kan seviyelerinin yükselmesi, karaciğer hasarına bağlı olarak bu iki enzimin hücre dışına sızması ve kana karışması anlamını taşımaktadır.

Artığı Durumlar: Genellikle bu enzimlerin kan seviyeleri karaciğer hasarının şiddetini yansıtır. ALT karaciğerle ilgili iken, AST kalp ve iskelet kası harabiyetinde de yükselmektedir. Bu nedenle AST aynı zamanda myokard enfarktüsünün izlenmesinde de kullanılmaktadır. Karaciğerin hastalıklarında alkole bağlı karaciğer hasarı hariç ALT, AST den daha yüksektir.

Azaldığı Durumlar: ALT ve AST değerlerinin normalden düşük olması nadiren görülen bir durumdur. Eğer bilinen bir karaciğer hastalığı yoksa genellikle önem taşımaz.

GGT, AST ve ALT karaciğer ve safra yolu hücreleri başta olmak üzere birçok hücre grubunda bulunan enzimlerdir. Bu enzimlerin normal değerleri laboratuarlar arasında farklılık oluşturmakla beraber AST ve ALT için 40’ın altında, GGT içinde yaklaşık olarak 50’nin altında olması normaldir.

GGT alkole bağlı karaciğer hasarı, safra yolu tıkanıklıkları, pankreas hastalıklarında yükselir. Hepatit karaciğerin iltihabı demektir. Bu iltihap ilaçlar, alkol, virüsler ve otoimmun (vücudun savunma sistemine bağlı) nedenli olabilir. Tam olarak nedenin anlaşılması için bazı testler ve ultrason yapılması gerekir.

YAPABİLİRSİNİZ

ACI BAKLALI MACUNU: BAY BAYAN

Kandaki şeker oranını düşürür. Kolesterol ve tansiyonu dengeler. Şekerden dolayı ortaya çıkan sindirim bozukluklarını gidermede etkilidir. Pankreasın düzenli çalışmasını sağlar. Uyku uyuma isteğini azaltır. Saf nar ekşisi ile hazırlanır .

Gerekirse şeker otu ile cay olarak içilir.(Stevia ) Karahindiba kökü ile de içilebilir.

ENGİNARLI MACUN:BAY BAYAN

Karaciğer rahatsızlıklarından dolayı kaynaklanan cilt lekeleri egzama mantar kaşıntı ciltte kızarıklık vb. gibi cilt sorunlarında yardımcı olabilir. Hepatit (Sarılık) A-B-C kontrol altına almada anti oksidan özellikleri sayesinde anne adayları ve bebeğin sağlığında büyük ölçüde yardımcı olur.

Karaciğer büyümesinde anemi ve kan yetmezliği ile ilgili hastalıklarda kullanılır. Karaciğer salgı işlevlerini uyarır düzenler ve güçlendirir. Yüksek tansiyon şeker ve kolestrolün kontrol altına alınmasına yardımcı olur. Karaciğerin yağlanmasında güvenle kullanılır. Sindirim güçlüğü ve gut problemlerinde etkilidir.

REDGİNSENLİ MACUN: BAY

Afrodizyak uyarıcı ve cinsel gücü artırır. Kan basıncını ve şekeri düşürür. Strese karşı etkilidir. Kanser hücrelerinin üremesini engeller. Tüm metabolizma fonksiyonlarını düzenler. Sperm sayısı artırır. Yaşlanmayı geciktiricidir .

Kalp kasının çalışmasını güçlendirir. Kan yapıcı özelliğe sahiptir. Halsizlik ve isteksizliği ortadan kaldırır.

-  (yapılan macun ) sabah ,öğlen, akşam, bir cay kaşıkla kullanılır.

Ayrıca damla sakızı koyun 50 gr diğer ismi mastaki dir.

PROPOLİSLİ MACUN:BAY BAYAN

Propolis, işçi arıların değişik ağaç ve çalılardan toplayarak kendilerini soğuk ve hastalıklardan korumak amacı ile kovanı kapladıkları reçinemsin maddeye denir.

Polen, Arıların 200 ila 3000 arası çiçekten toplayarak, kanatlarında kovana getirdikleri bitkinin erkek üreme hücresi olan doğa harikası bir bitki özüdür.

Arı Sütü, işçi arıların vücudunda polenlerin sindirimi sırasında ortaya çıkan krem kıvamında bir sıvıdır; arıların başlarının iki yanındaki bezlerden salgılanmaktadır.

Propolisli Macun, kulak burun boğaz ve solunum yolları hastalıklarında kullanılan dünyanın en doğal ve kuvvetli antibiyotiğidir. Bağırsak sistemini güçlendirir. Kemik erimesinde makrofajları aktive eder. Kalın bağırsak tümör hücrelerini sikotinlere etki ederek yok eder. Mikro organizmaların asit direncine karşı etkilidir. Ateş düşürücüdür. Yüksek kan basıncını azaltır. . Kılcal damarların güçlendirilmesinde faydalıdır. Anti bakteriyel özelliği vardır. Kandaki yüksek kolesterolü düşürür.

Ayrıca damlasakızı  50 gr koyun

MASİS MACUN:BAY BAYAN

Kilo aldırmada cinsel güç ve sperm arttırmada, çocukların gelişiminde kullanılır.

Kalp-damar tıkanıklığı, astım, bronşit, nefes darlığı, prostat büyümesi ve iltihabı, karaciğer yetersizliği, hepatit C, romatizma rahatsızlıkların tedavisinde faydalıdır.

ERBOŞA MACUN: BAY  BAYAN

Uzun süreli ereksiyon sağlamaya faydalıdır. Afrodizyak uyarıcı ve cinsel güç artırmada etkilidir. Sperm sayısını artırır. Halsizlik ve isteksizliği giderir.

Ayrıca 50 gr damla sakızı diğer ismi masteki koyun

GİNKO BLOBA MACUN:BAY BAYAN

Beyin damarlarında kan pıhtılaşmasını önler, konsantrasyonu sağlar. Unutkanlığı önleyicidir. Hafıza kaybında stres hallerinde ve zihinsel yorgunluklarda beyne daha fazla kan ve oksijen ulaşmasını sağlar. Erken boşalma ve üriner rahatsızlıklarda damar sertliğinde ve atar damar tıkanıklığında yüksek basınca

karşı anti alerjen ve iltihap önleyici özelliğe sahiptir.

KANTARONLU MACUN:BAY BAYAN

Stres ve zihinsel yoğunluklarda etkilidir. Kalp ritmini düzenler. Sinirsel gastrit ve ülserde, migren ve baş ağrılarında, uykusuzluk ve halsizlik hallerinde, karaciğer ve cilt hastalıklarında, hafif ve orta dereceli depresyonlarda, bayanlarda menepoz döneminde ortaya çıkan korku gerginlik ve uykusuzluklarda etkilidir

BİBERİYELİ MACUN:BAY BAYAN

Yüksek tansiyonda kalp damar rahatsızlıklarında kandaki yağlanmayı önler. Kan şekerini dengeler. Kalp ritmini düzenler. Sinirsel kalp çarpıntılarını önler.

AK ŞEMSEDDİN HAZRETLERİNİN TERKİP ETMİŞ OLDUĞU

MACUN:BAY BAYAN

Çocuğu olmayanlara, erkeklikten kalanlara, idrarını tutamayanlara, bel ağrısına, bel soğukluğuna, baş ağrısına, kuvve hazım aya, diz ve omuz ağrılarına, eklem ağrılarına, siyatiğe, basura, kulunca faydalıdır

KARABAŞLI MACUN BAY BAYAN

Karabaşlı Macun düzenli kullanıldığında kalp krizi riskini azaltır. Kalp ve damar tıkanıklığında damar duvarlarını onararak kalp ritmini düzenler. Kan şekerini dengeler, kan basıncını dengeleyerek tansiyonu düzenler. Tansiyona bağlı olarak kulak çınlamasını ve uğultusuna iyi gelir. Kandaki yağlanmayı önler. Ayak ödemlerini önler

AVAKADOLU MACUN:BAY BAYAN

Böbrek Taşını ve kumu dökmeye faydalıdır. Böbrek yetersizliğinde etkilidir. İdrar yolları ve böbrek iltihabında kullanılmaktadır. Safra kesesi taşlarını eriterek dışarı atılmasını sağlar. İdrara rahat çıkılmasına yardımcı olur. İdrar yolundaki yanmaları ortadan kaldırır. İdrar yollarındaki iltihaptan dolayı ortaya çıkan ateşi düşürür. İdrar kaçırmayı durdurur

KANTARONLU MACUN:BAY BAYAN

Stres ve zihinsel yoğunluklarda etkilidir. Kalp ritmini düzenler. Sinirsel gastrit ve ülserde, migren ve baş ağrılarında, uykusuzluk ve halsizlik hallerinde, karaciğer ve cilt hastalıklarında, hafif ve orta dereceli depresyonlarda, bayanlarda menopoz döneminde ortaya çıkan korku gerginlik ve uykusuzluklarda etkilidir

 

İki Adet soğan kırmızı soğan

1 Adet limon kabuklu

1 Cay  kaşık sumak

 

Robot la çekile bilir sabah öğlen akşam yenir .

 

İncir 300 gr  . Rendelenir.

Tere yağda kızartılır.

Badem fındık Antep fıstık ceviz rendelenir üzerine serpiştirilir bol bal dökülerek yenir.

 

Kara üzüm kürü devam edilir

Çıvan pençeni macun devam edilir .

Kereviz macun devam edilir.  

BAY   VE   BAYANIN   YAPMASI   GEREKENLER

0-30 GÜN   0-180 GÜN

Alternatif çare arayanlara yıllardan beri bazı yörelerde anlatım (sakli-sifa  çoban) nasihat ve

önerileriyle mutlu ve mutluluğa kavuşan insanların çare aramakla kalmayıp bazı kişiler tarafından bu işi maddi çıkar peşinde olanları ve aldatıldıkları dolandırıldıkları duyumları,duyup gözlem içinde olduğum için yazı yorum.

Marifet hocalıkta değil sizlerin” inancınızda dualarınız” da marifet

"RABBİMİN"  yaratmış olduğu vücutta.

Öncelikle annelere babalara düşüyor anneler babalar acele etmeseler,her şey kendiliğinden olacak vücut kedisini yeniler,onun için acele etmeyin ,anne olması için vücut çocuğu taşıyacak zamanı gelince ,baba sağlıklı nesil gelmesini sağlaya çak buruma geldiği zaman sağlıklı nesil gelmesi için vücut kendisini hazırlar ve o mutluğa erişir,öncelikle anne ,baba kendisine çok iyi şekilde bakması,ve diyetisyen öneriler sağlıklı besin alması gerekir.

İlk yapıla çak şey çok sıkı şekilde doktor kontrolleri,aile hekimlerinizden,kadın doğum uzmanlardan araştırma cı doktorlarınız dan bilgiler almanız gerekir,bunları yerine getirip bir yol çizerek alternatif bilgiler doğrultusunda önerilerle yola çıkarak,inanın o mutluluğa kavuşacaksınız,her şey “rabbimin” izniyle olur.

Almanya,Hollanda,Fransa,Sorgun,Sarıkaya,Yozgat,Corum,Amasya,Sivas Kayseri,Maraş,

Mersin,Antalya,Dinar Civril,Kütahya,Eskişehir,Adapazarı,Ankara,Kırıkkale de,nasihat larımla,bir çıkış yoluyla o mutluluğa erişenler,okuyanlar,okutarak,o mutluluğa erişmek isteyenler, bunu bilsinler ki insan kendisine bakınca,”RABBİM” her şeyi veriyor u anlayacaksınız

(35 yaşa kadarlar,41 yaş üzeri doktor kontrollünde)

(ister doğal yoldan isterseniz canlı hücre yakalandığı zaman aşılama)

KAN SULANDIRMANIN BİTKİSEL YOLLARI (BİR DİLİM KABUKLU LİMON)

Kan sulandırıcı ilaçlara göre daha sağlıklı ve hiçbir yan etkisi olmayan kan sulandırıcı şifalı bitkiler,kanın koyulaşmasını ve buna bağlı olarak kalpteki ritim bozukluğunu,felç ve inme riskini ortadan kaldırır.Özellikle de hamile kadınlarda oluşan kan koyulaşması,kanın yeterli miktarda sulanmadığı için ölü doğum ve düşük risklerini de artırmaktadır.(Kan bilgileri olmadan şifalı bitkiler kullanamaz.)

Yazılımı okurken biyokimya nız ,hemongram,sperm testini,hormon

tezleriniz bir aylık tarihli ve kullandıktan sonra her 45 günde yeni tahlillerle kontrol etmeniz.Bu yazılım 30 güm sonra yazılacak öncelikle 30 gün hazırlık yapmanız gerekenler.Her başlangıç o gün başlanmış sayılır dikkatinize... Daha sonra oluşum 0-180 güne geçilecek...

-Uygulamaya başlayın,her okuyan kinse okuduğu tarihi yazarak gün atsın 30 gün. 

-Savunma ve bağışıklık bölümünü okuyun Uygulayın

-PLT  Hemogram yüksek ise( Kan pıhtılaşma) K VİTAMİN bölümünde okuyun kanı hızlı pıhtılaştırma değerlere göre kullanın(sadece yeşil cay içerken ve K vitamin kullanırken limonla için ve kullanın )

-Kara uzum,yaş,kuru daha önce den radyasyon na maruz kalmış bölgeleri temizleme ,vücuda fayda sağlıya çak yemiş   :okuyun uygulayın.

-Salata tarifler bölümünü okuyun .uygulayın

-Soya fasulye,Keten tohumu eksik etmeyin

-Vitamin bölümünde B6 okuyun uygulayın

-Mineral bölümü magnezyum okuyun uygulayın

- Ana sayfa 2 de Uzun yaşamı okuyun uygulayın

-Midesin de ufak problemi olan bal içinde udi hindiyi eksik etme günde nohut büyüklüğünde  kullanın.

-WBC Hemogram bilgisinde 4 altındaysa buğday ekmeğini bırakıp saf mısır ekmeği,kepek ekmek yemeğe başlaması

-ASO Biyokimya da 0 üstündeyse çene yapısını ağız içini misvak la temizlemesi iltihapsa tedaviye edilmesi,gözlerini yormaması,böbrek yapılarını koruması.

-RF Biyokimya da  0 üstünde  ise   eklemlerini koruması.

-NİASİN: Enerjinin bütün vücuda dağılımı sağlar.

Tahıl kabukları, bulgur, fındık, mantar, karnabahar, et ve patates.

-BİOTİN B8: vitamini de denir. Hücre metabolizması, kan hücrelerinin bes¬lenmesi, saç, deri ve sinirlere faydalıdır. Derinin sağlığı, kas ağrıları ve iştahsız¬lık için önemlidir. Dolaşım sistemleri ve cinsel bezelerin çalışmasına faydası vardır. Yağ ve şeker gibi gıdaların yakımı için gereklidir.

GIDA ÇEŞİTLERİ

-Eksikliğinde yağ bezelerinde aşırı salgılanma ve sinirsel bozukluklara yol a¬çabilir. Yer fıstığında, kuru bezelyede,çekirdek kakoo veya maklen çikolatada, mantarlarda ve hayvansal gı¬dalarda toz maya,yumurta,kuru fasulye,kuru bezelye,sığır karaciğeri,fıstık,mantar,dana etinde bulunur.

-Tuzlu tere yağ la incir rendelenir.Rendelendikten sonra kızartılır.Kızartılan incirin üzerine bal,fındık,fıstık,badem bolca ceviz konulur.Üzerine muz doğrayın ve afiyetle yenir.

Bu deva erkeklerde sperm,kadınlarda yumurtalık görevini başlatır.İlerleyen saatlerde önceden veya sonradan   sumaklı kırmızı soğan  salatası tarifi yenir.DEVAMİNİ DEVA SALATA BÖLÜMÜNÜ OKUYUN

- Günlük yemek yaparken kuralları okuyun organik yemek kuralları en önemlisi dezenfekte dır.

-Bağışıklık sistemini güçlendirme ilacı olmaz (Tek anne sütüdür),okuyun

Sadece ,vücudunuza vermiş olduğunuz tahribatı temizlemeden bağışıklık sistemi güç kazanmaz Meyveler besleyici,sebzeler temizleyici dır.

Meyveler besleyici,sebzeler temizleyici  dır.

Beslenme,

-Vücut için gerekli olan besinlerin dışarıdan alınması ve vücut¬ta kullanılmasıdır.

-Vücudumuzun büyümesi, dokuların yenilenmesi ve çalışması için gerekli o¬lan besinlerin yeterli miktarlarda alınması ve vücutta uygun şekilde kullanılma¬sı “yeterli ve dengeli beslenme” denir. Besinler vücudun ihtiyacı kadar alına¬mazsa buna da “yetersiz beslenme” denir.

-Bazen de insanlar yeterince yemesine karşı, uygun besin seçimini yapama¬dığı ya da besinleri yanlış pişirdiği için vücudunun ihtiyacı olan besinlerin ba¬zılarını alamadığı zaman için sağlık bozukluğu oluşur. Bu duruma da “denge¬siz beslenme” denir.Devamını sağlıklı beslenme bölümünde okuyun.

Türkiyemiz yer altı zenginlik leri bakımından çok zengin yurttur,onun için yer altı madenleri bakımından zengin olduğun dan dolayı yer altı suları da farklı farklıdır,içme sularını geçici olarak (arıtmalı suları kullanalım kaliteli hazır sular )şimdilik idealdir bilginize.(Kaplıcalar haricinde içilmeden girilebilir.)

Biyokimya ile Tedavi: İnsan vücudu gıdalardan alınan vitaminlerle ve mine¬rallerle beslenir. Hastalıklar ise beslenme için gerekli olan maddelerin fazla ve eksik alınmasından, vücuttaki inorganik tuzların birinin veya bir kaçının den¬gesindeki bozulmalardan kaynaklanır.

Çiftçi toprağını nasıl koruyor, eksikliğini gideriyor; gıda üreticisi ürettiği malları nasıl koruyor, kozmetikçi ürettiği ürünleri nasıl koruyorsa, insan vücu¬du da kendini vücuttaki enzimlerle, tuzlarla ve vitaminlerle korur. Rabbimin, verdiği bu enzimler, 12 tuz, vitaminler ve mineraller insan vücudunu    yeniler, uzun ve sağlıklı yaşamasını sağlar. Devamını Vücudun temel tuzları okuyun.

NOT:Unutmayın sayılar anı artabilir ,yumurtalar çatlaya bilir,uygulama erken harekete geçmiş olabilir  umutlarınız yeşere bilir bu değişikliği anladığınız taktirde aile hekiminize hemen başvurun.(Böyle durumda şimdiki yazılım ve sonraki yazılımda sadece şifalı bitkileri kullanmaya ara verin kullanmayın )

SOFRANİZDAN EKSİK ETMEYİN

NİASİN

İsteğe bağlı diş zarı soyulmuş çiğ kültür mantarı

( Sumak,kırmızı soğan,Kara turp ,rendelenmiş limon,sarmısak,taze

biberiye,semiz  otu,yoğurt,sofranızdan eksik etmeyin.)

GELEÇEK PRORAMIN İÇİNDEYDİ  ERKEN PRORAMA ALINANLAR

Fosfat ve potasyum ihtiva eden ve içeriğinde, kadınları göğüs kanserine karşı koruyan 'indol 3 karbonal' bulunan karnabaharın, lahanadaki besin değerinin çoğuna sahip olduğundan  “Karnabahar çiçek olduğu” için, bol bol fosfor ve vitaminleri, cinsiyet hormonu, bol E vitamini ve protein içerir. Bu maddeleri ile cinsel gücü arttırır, buna bağı olarak kalp rahatsızlıklarını da giderir. Sinirleri ve beyni iyi çalıştırır, onların yıpranmasını önler"

Hayat ve yaşam salatası

Kara turp,roka,kırmızı turp,şalgam,su teresi,semiz otu, tere otu,dere otu ,maydonoz,rendelenmiş limon kabuklu,rendelenmiş havuç,rendelenmiş kırmızı soğan,kırmızı biber rendelenmiş, rendelenmiş avakado, doğranmış brokoli,doğranmış karnabahar , doğranmış  kırmızı lahana sarmısak,saf zeytin yağ yoğurt.

10 gün debir bir kere olsun yapın.

DİĞER FAYDALARI ÖRENMEK İÇİN OKUYUN

OSTEOPOROZ  ve ANNE BABA ADAYLARI SARDALYE BALIGI

Sardalye balık konserve (veya kendisini buhulama güveçte tüketin) servis tabağına boşaltın,meşe odununda mangal yakarak közde,etli kırmızı biber,kırmızı soğan,sarımsak,domates kızartın kabuklarını soyarak servis tabağına koyun üstüne tere otu,maydanoz,acı tadı alabile çek kadar acı sos,limon kabuğu ile rendeleyin bir saat dinlendirerek servis yapın.

Faydası: D Vitamini-B12 Vitamini-Kalsiyum –Fosfor-EVİTAMİN-  bol bol fosfor ve vitaminleri, cinsiyet hormonu, bol E vitamini ve protein içerir. Bu maddeleri ile cinsel gücü arttırır, buna bağı olarak kalp rahatsızlıklarını da giderir.

Sardalye çanakkale ve ege ye has konser ve ciğ balık okuyun

Derin suda yaşayan balıkları terçih edin %100 doğal ve oldukça besleyici mikro  organizmalarla beslendiğinden  ve sizlere daha çok şifalar verecek tır. Çorba olarak içmeniz,az pişmiş yemeniz (Buhulama güveçte tüketin)  tüketmeniz sizlere daha çok şifa verecek tır.  Ayrıca unut mayın tuz pişirici dır,bol yeşillik de,aynı görevi görür.Taze çekilmiş baharatlarda pişirici dır.

Bilgi:Japon kadınları gövus (meme) kanseri ne yakalanmaları yüzde bir dır.

BALIK VE ATEŞ   GERİSİ MARİFET  YILAN BALIGI

Yılan balığın derisini soyun tulum şeklinde çıkarın derisini atmayın bir kavanoza koyun bu size sonradan yağ yapımında lazım olacak.(Derisini neden çıkarıyoruz sorusuna cevap olarak hava geçirmez oluşu sebebi tavaya mangala koyduğunuzda balık patlar veya yağ sıçratır korkusu yaşamayın diye ayrıntı yazıyorum bilginize.)(Devamını okuyun Ayrıntılı olarak marifetleri)

Hangi vitaminler ve mineraller var sorusu :YOK,YOK

-Hamilelikte hem anneye hem de bebeğe katkıları büyüktür.

-Cinsel gücü kuvvetlendirir. Erkekliği arttırır.

-Gövüs meme kansere karşı koruyucu

-Beyin hücrelerini güçlendirir. Migren rahatsızlığında faydalıdır.

-Kalp ve damarları korur.

-Kolesterolü düşürür.

-Alerji ve astım hastalığında oldukça ciddi yararları vardır.

-Fazla kilolardan kurtulmada zayıflamaya yardımcı olur.

-Cildi kuvvetlendirir. Çatlak ve pişiklerde faydalıdır.

- Bağışıklık sistemini kuvvetlendirerek hastalıklara karşı zayıflığa iyi gelir.

-Eklem romatizmaya iyi gelir.

-ALZHEMER

-BEYİN ALTINI

Deriyi(çıkarırken elinizi külleyin deri çok kaygandır)

-Balıkların üzerine tuzu, pul biber i, karabiberi, kimyonu ve reyhanı serpiştirin. Defne yapraklarını iyice sarın . Üzerini streç film veya folyo ile kapatarak 5-6 saat buzdolabında terbiye edin.

-Bekli yen balık baha sonra ayrı sade olarak folyo ya sarılır kendi yağı yeterli dır,meşe koruna koyularak pişme sı beklenir bu arada domates,biber kırmızı,sarımsak ,soğan pişirilir,pişen balık,servis tabana folyo ile konur,pişirilen malzeme,kabukları soyularak,aynı balık üzerine koyularak,limon,defne,dere otu,acı sos ve baharatı isteyene göre servis yapılır.Güveçte de olur(Aynı şekilde fırında da yapılır.)Geri kalan pişirmek sizin marifetli ellerde hazırlanmış malzemeyi çorba yapa bilirsiniz.

SPİRULİNA

%100 doğal ve oldukça besleyici mikro tuzlu su bitkisidir.Doğal alkali göllerde Güney Amerika ve Afrikada keşfedildi.Bu spiral şekilli yosun zengin bir besin kaynağıdır.Uzun birsüre için (yüzyıllar) bu algler birçok toplulukların diyetin önemli bir bölümünü oluşturmuştur.1970 yılından bu yana,Spirrulina iyi bilinmektedir ve bazı ülkelerde yaygın bir besin takviyesi olarak kullanılır.Spirulina zengin bitkisel protein içerir.(60 - % 63 balık veya eti daha 3- 4 kat daha yüksek) çoklu vitaminler özellikle vejetaryen diyet eksik olan,(B12 vitamini hayvan karaciğerinde  3-4 kat daha fazladır.)Bu hücreler koruyan beta karoten yüksek ses (havuç 5 kat daha fazla,ıspanak 40 kat daha fazla ),yüksek hacimli (demir,potasyum,magnezyum,sodyum, fosfor,kalsiyum v.b dahil) minareller geniş bir yelpaze içerir.Gama linolein asit.(kolestrol düşürmek ve kalp hastalığı önlemek olabilir.)Ayrıca Spirulina sadece bulunabilir.Phycocyanin içerir.

Balıkların hepsi özellikle deniz balıkları…

OKUYUN OKUTUN TÜM DERTLERİNİZ "RABBİM" İZNİYLE DUALARINIZLA

ŞİFAYA KAVUŞAÇAK

Devamını Bay Bayan bölümünde okuyun.

Size yaşamın sırlarını açacak.

Nimetlerin hikmetlerini tanıma yolunda atacağımız her samimi adım bize tüm şifalı   sırlarını açacaktır inşallah. Kâinatta ve içimizde saklı olan enerjiyi keşfedip aralarındaki ilahi münasebete vakıf oldukça her şey daha i¬yi anlaşılacaktır.  (saklisifa)

ASO: “Antistreptolizin O” kelimesinin kısaltmasıdır. bademcik iltihabı, fa¬renjit, cilt iltihapları, kızıl gibi hastalıklara neden olan streptokok adlı bakteri¬nin Streptolizin O adı verilen bir antijeni vardır. Bu bakteri vücuda girdiği za¬man, bu antijene karşı insan vücudu bir antikor salgılar ve ‘Streptolizin O’ ya karşı bir savaş başlatır. Laboratuarlarda kan tahlilleriyle işte bu antikor miktarı ölçülür. Bu antikorun normal değeri 200’ün altındadır.

ASO’nun 200’ün üstüne çıkması, hastanın streptokok adı verilen bakteri i¬le karşılaştığını gösterir. Bunun dışında bir anlamı yoktur. Strepkokok iltihap¬ları, eklem böbrek ya da kalp rahatsızlıkları yapabilir. Ancak ASO’nun yüksek oluşu bu hastalıkların var olduğunu göstermez, sadece streptokok bakterisinin vücuda girdiğini gösterir. Bu bakteri birçok antibiyotikle uygun süre kullanıldığında kolayca yok edilir. Bu nedenle ASO yüksekliği genellikle ciddi bir so¬run değildir

PLT TESTİ (Trombosit testi), kan sayımı yani hemogram testi sırasında ça¬lışılan ölçümlerden biridir.

Trombositler kanın pıhtılaşmasını sağlayan şekilli elemanlardır. Trombosit¬lere, platelet adı da verilir. Tahlillerde kısaca plt olarak belirtilir. Trombosit de¬ğeri vücut için önemli bir bulgudur

PLT’nin eksikliğinde kan yeterli sürede pıhtılaşmayacağı için ağır kanama¬lara neden olabilir. . Yüksek trombosit değerlerinde ise tam tersi olarak bu se¬fer de damarlarda kanın pıhtılaşması riski yani tromboz olasılığı artacaktır. bir çok kanser hastalığında, bir çok kanama bozukluğunda yine PLT değeri düşük olarak karşımıza çıkar. Ülkemizde bazen yaygınlaşan Kırım Kongo Kanamalı Ateşi gibi bazı hastalıklarda PLT değeri düşük olacaktır.

TRANSAMINAZLAR (ALT ve AST): Transaminazlar başlıca kas ve kara¬ciğer hücrelerinde, daha az miktarda öteki organlarda da bulunan, karaciğerde oluşan hasarın ilk belirleyicisi olan enzimlerdir. Kan seviyelerinin yükselmesi, karaciğer hasarına bağlı olarak bu iki enzimin hücre dışına sızması ve kana ka-rışması anlamını taşımaktadır.

Artığı Durumlar: Genellikle bu enzimlerin kan seviyeleri karaciğer hasarı¬nın şiddetini yansıtır. ALT karaciğerle ilgili iken, AST kalp ve iskelet kası hara¬biyetinde de yükselmektedir. Bu nedenle AST aynı zamanda myokard enfark¬tüsünün izlenmesinde de kullanılmaktadır. Karaciğerin hastalıklarında alkole bağlı karaciğer hasarı hariç ALT, AST den daha yüksektir.

Azaldığı Durumlar: ALT ve AST değerlerinin normalden düşük olması na¬diren görülen bir durumdur. Eğer bilinen bir karaciğer hastalığı yoksa genel¬likle önem taşımaz.

GGT, AST ve ALT karaciğer ve safra yolu hücreleri başta olmak üzere bir¬çok hücre grubunda bulunan enzimlerdir. Bu enzimlerin normal değerleri la¬boratuarlar arasında farklılık oluşturmakla beraber AST ve ALT için 40’ın al¬tında, GGT içinde yaklaşık olarak 50’nin altında olması normaldir.

GGT alkole bağlı karaciğer hasarı, safra yolu tıkanıklıkları, pankreas hasta¬lıklarında yükselir. Hepatit karaciğerin iltihabı demektir. Bu iltihap ilaçlar, al¬kol, virüsler ve otoimmun (vücudun savunma sistemine bağlı) nedenli olabilir. Tam olarak nedenin anlaşılması için bazı testler ve ultrason yapılması gerekir.

Milk Thistle.. meryem ana dikeni efes harabeleri etrafi 

ARI SÜTÜ ALMA ve KULLANMA ZAMANI GELMİŞTİR

Vücutta canlı hücre oluşur..

05 /06 /2017

Direk üreticiden almanız tavsiye dır..

Çoban sakli şifa

KISIRLIK TESTİ:

Kısırlılık sebebi eşlerden birine ya da her ikisine bağlı olabilir.İlk yapılacak olan çekilecek bir filmle kadının rahim ve kanallarının açık ve normal görünümde olup olmadıklarının değerlendirilmesidir.

Eğer her iki kanal da tıkalı görünümde ise mutlak tedavi edilmelidir.

Kadına bağlı kısırlık nedenlerinin önemli bir bölümümü de tüplerde olan problemler oluşturmaktadır.Özellikle sık akıntılı vaginal enfeksiyon geçiren daha önce tüberküloz yapısı konulmuş,birden fazla kürtaj geçirmiş,sezaryen veya patlamış apandisit gibi karın içi ameliyat geçirmiş hanımlarda tüplerde sorun olabilir.

Eğer kanallar açık ve normal görünümde iseler kadının normal şekilde yumurtlayıp yumurtlamadığı araştırılır. Yumurtlama problemi var kalıcı ise o zaman hekim yumurtlamayı sağlamak için ilaç tedavisi uygular.

Erkeğin değerlendirilmesi ;Bu değerlendirilmeden testislerin normal torbada yerleşimli olup olmadığı boyutları,inmemiş testis için geçirilmiş.Amaliyat varlığı,varikosel için ameliyat geçirip geçirmediği ,erişkin dönemde kabakulak geçirip geçirmediği cinsel birleşmenin normal olup olmadığı değerlendirilmelidir.

Bunun yanında embriyolog tarafından sperm testisinin yapılması gereklidir.

Sperm testisi:Sperm analizi erkeğe ait kısır nedenlerinin belirlenmesinde en önemli testistir.

Alınan örnek belli işlemlerden geçirilir.

Temel olarak:Sperm sayısı ,sperm hücrelerinin yapısı spermlerin hareket kabiliyeti değerlen dirilir

Üreme Sistemi:

Üreme bir canlının neslini devam ettirebilmesi olayıdır.Neslin devamından sorumlu olan sisteme ÜREME SİSTEMİ denir

Üreme Organları:

Kadın ve erkekte üreme organları birbirinden farklıdır.Erkeğin üreme organları:penis,testisler,prostat'tan oluşur.Kadınınki ise vajina,rahim ve yumurtalıklardır.Devamını okumak için insan vücut yapısı

Alternatif çare arayanlara yıllardan beri bazı yörelerde anlatım (sakli-sifa  çoban) nasihat ve

önerileriyle mutlu ve mutluluğa kavuşan insanların çare aramakla kalmayıp bazı kişiler tarafından bu işi maddi çıkar peşinde olanları ve aldatıldıkları dolandırıldıkları duyumları,duyup gözlem içinde olduğum için yazı yorum.

Marifet hocalıkta değil sizlerin” inancınızda dualarınız” da marifet

"RABBİMİN"  yaratmış olduğu vücutta.

Öncelikle annelere babalara düşüyor anneler babalar acele etmeseler,her şey kendiliğinden olacak vücut kedisini yeniler,onun için acele etmeyin ,anne olması için vücut çocuğu taşıyacak zamanı gelince ,baba sağlıklı nesil gelmesini sağlaya çak buruma geldiği zaman sağlıklı nesil gelmesi için vücut kendisini hazırlar ve o mutluğa erişir,öncelikle anne ,baba kendisine çok iyi şekilde bakması,ve diyetisyen öneriler sağlıklı besin alması gerekir.

İlk yapıla çak şey çok sıkı şekilde doktor kontrolleri,aile hekimlerinizden,kadın doğum uzmanlardan araştırma cı doktorlarınız dan bilgiler almanız gerekir,bunları yerine getirip bir yol çizerek alternatif bilgiler doğrultusunda önerilerle yola çıkarak,inanın o mutluluğa kavuşacaksınız,her şey “rabbimin” izniyle olur.

Almanya,Hollanda,Fransa,Sorgun,Sarıkaya,Yozgat,Corum,Amasya,Sivas Kayseri,Maraş,

Mersin,Antalya,Dinar Civril,Kütahya,Eskişehir,Adapazarı,Ankara,Kırıkkale de,nasihat larımla,bir çıkış yoluyla o mutluluğa erişenler,okuyanlar,okutarak,o mutluluğa erişmek isteyenler, bunu bilsinler ki insan kendisine bakınca,”RABBİM” her şeyi veriyor u anlayacaksınız

(35 yaşa kadarlar,41 yaş üzeri doktor kontrollünde)

(ister doğal yoldan isterseniz canlı hücre yakalandığı zaman aşılama)

KAN SULANDIRMANIN BİTKİSEL YOLLARI (BİR DİLİM KABUKLU LİMON)

Kan sulandırıcı ilaçlara göre daha sağlıklı ve hiçbir yan etkisi olmayan kan sulandırıcı şifalı bitkiler,kanın koyulaşmasını ve buna bağlı olarak kalpteki ritim bozukluğunu,felç ve inme riskini ortadan kaldırır.Özellikle de hamile kadınlarda oluşan kan koyulaşması,kanın yeterli miktarda sulanmadığı için ölü doğum ve düşük risklerini de artırmaktadır.(Kan bilgileri olmadan şifalı bitkiler kullanamaz.)

Yazılımı okurken biyokimya nız ,hemongram,sperm testini,hormon

tezleriniz bir aylık tarihli ve kullandıktan sonra her 45 günde yeni tahlillerle kontrol etmeniz.Bu yazılım 30 güm sonra yazılacak öncelikle 30 gün hazırlık yapmanız gerekenler.Her başlangıç o gün başlanmış sayılır dikkatinize... Daha sonra oluşum 0-180 güne geçilecek...

Örnek Tarih   25-09 -2015

-Uygulamaya başlayın,her okuyan kinse okuduğu tarihi yazarak gün atsın 30 gün.

-Savunma ve bağışıklık bölümünü okuyun Uygulayın

-PLT  Hemogram yüksek ise( Kan pıhtılaşma) K VİTAMİN bölümünde okuyun kanı hızlı pıhtılaştırma değerlere göre kullanın(sadece yeşil cay içerken ve K vitamin kullanırken limonla için ve kullanın )

-Kara uzum,yaş,kuru daha önce den radyasyon na maruz kalmış bölgeleri temizleme ,vücuda fayda sağlıya çak yemiş   :okuyun uygulayın.

-Salata tarifler bölümünü okuyun .uygulayın

-Soya fasulye,Keten tohumu eksik etmeyin

-Vitamin bölümünde B6 okuyun uygulayın

-Mineral bölümü magnezyum okuyun uygulayın

- Ana sayfa 2 de Uzun yaşamı okuyun uygulayın

-Midesin de ufak problemi olan bal içinde udi hindiyi eksik etme günde nohut büyüklüğünde  kullanın.

-WBC Hemogram bilgisinde 4 altındaysa buğday ekmeğini bırakıp saf mısır ekmeği,kepek ekmek yemeğe başlaması

-ASO Biyokimya da 0 üstündeyse çene yapısını ağız içini misvak la temizlemesi iltihapsa tedaviye edilmesi,gözlerini yormaması,böbrek yapılarını koruması.

-RF Biyokimya da  0 üstünde  ise   eklemlerini koruması.

-NİASİN: Enerjinin bütün vücuda dağılımı sağlar.

Tahıl kabukları, bulgur, fındık, mantar, karnabahar, et ve patates.

-BİOTİN B8: vitamini de denir. Hücre metabolizması, kan hücrelerinin bes¬lenmesi, saç, deri ve sinirlere faydalıdır. Derinin sağlığı, kas ağrıları ve iştahsız¬lık için önemlidir. Dolaşım sistemleri ve cinsel bezelerin çalışmasına faydası vardır. Yağ ve şeker gibi gıdaların yakımı için gereklidir.

GIDA ÇEŞİTLERİ

-Eksikliğinde yağ bezelerinde aşırı salgılanma ve sinirsel bozukluklara yol a¬çabilir. Yer fıstığında, kuru bezelyede,çekirdek kakoo veya maklen çikolatada, mantarlarda ve hayvansal gı¬dalarda toz maya,yumurta,kuru fasulye,kuru bezelye,sığır karaciğeri,fıstık,mantar,dana etinde bulunur.

-Tuzlu tere yağ la incir rendelenir.Rendelendikten sonra kızartılır.Kızartılan incirin üzerine bal,fındık,fıstık,badem bolca ceviz konulur.Üzerine muz doğrayın ve afiyetle yenir.

Bu deva erkeklerde sperm,kadınlarda yumurtalık görevini başlatır.İlerleyen saatlerde önceden veya sonradan   sumaklı kırmızı soğan  salatası tarifi yenir.DEVAMİNİ DEVA SALATA BÖLÜMÜNÜ OKUYUN

- Günlük yemek yaparken kuralları okuyun organik yemek kuralları en önemlisi dezenfekte dır.

-Bağışıklık sistemini güçlendirme ilacı olmaz (Tek anne sütüdür),okuyun

Sadece ,vücudunuza vermiş olduğunuz tahribatı temizlemeden bağışıklık sistemi güç kazanmaz Meyveler besleyici,sebzeler temizleyici dır.

Meyveler besleyici,sebzeler temizleyici  dır.

Beslenme,

-Vücut için gerekli olan besinlerin dışarıdan alınması ve vücut¬ta kullanılmasıdır.

-Vücudumuzun büyümesi, dokuların yenilenmesi ve çalışması için gerekli o¬lan besinlerin yeterli miktarlarda alınması ve vücutta uygun şekilde kullanılma¬sı “yeterli ve dengeli beslenme” denir. Besinler vücudun ihtiyacı kadar alına¬mazsa buna da “yetersiz beslenme” denir.

-Bazen de insanlar yeterince yemesine karşı, uygun besin seçimini yapama¬dığı ya da besinleri yanlış pişirdiği için vücudunun ihtiyacı olan besinlerin ba¬zılarını alamadığı zaman için sağlık bozukluğu oluşur. Bu duruma da “denge¬siz beslenme” denir.Devamını sağlıklı beslenme bölümünde okuyun.

Türkiyemiz yer altı zenginlik leri bakımından çok zengin yurttur,onun için yer altı madenleri bakımından zengin olduğun dan dolayı yer altı suları da farklı farklıdır,içme sularını geçici olarak (arıtmalı suları kullanalım kaliteli hazır sular )şimdilik idealdir bilginize.(Kaplıcalar haricinde içilmeden girilebilir.)

Biyokimya ile Tedavi: İnsan vücudu gıdalardan alınan vitaminlerle ve mine¬rallerle beslenir. Hastalıklar ise beslenme için gerekli olan maddelerin fazla ve eksik alınmasından, vücuttaki inorganik tuzların birinin veya bir kaçının den¬gesindeki bozulmalardan kaynaklanır.

Çiftçi toprağını nasıl koruyor, eksikliğini gideriyor; gıda üreticisi ürettiği malları nasıl koruyor, kozmetikçi ürettiği ürünleri nasıl koruyorsa, insan vücu¬du da kendini vücuttaki enzimlerle, tuzlarla ve vitaminlerle korur. Rabbimin, verdiği bu enzimler, 12 tuz, vitaminler ve mineraller insan vücudunu    yeniler, uzun ve sağlıklı yaşamasını sağlar. Devamını Vücudun temel tuzları okuyun.

NOT:Unutmayın sayılar anı artabilir ,yumurtalar çatlaya bilir,uygulama erken harekete geçmiş olabilir  umutlarınız yeşere bilir bu değişikliği anladığınız taktirde aile hekiminize hemen başvurun.(Böyle durumda şimdiki yazılım ve sonraki yazılımda sadece şifalı bitkileri kullanmaya ara verin kullanmayın )

SOFRANİZDAN EKSİK ETMEYİN

NİASİN

İsteğe bağlı diş zarı soyulmuş çiğ kültür mantarı

( Sumak,kırmızı soğan,Kara turp ,rendelenmiş limon,sarmısak,taze

biberiye,semiz  otu,yoğurt,sofranızdan eksik etmeyin.)

GELEÇEK PRORAMIN İÇİNDEYDİ  ERKEN PRORAMA ALINANLAR

Fosfat ve potasyum ihtiva eden ve içeriğinde, kadınları göğüs kanserine karşı koruyan 'indol-3 karbonal' bulunan karnabaharın, lahanadaki besin değerinin çoğuna sahip olduğundan  “Karnabahar çiçek olduğu” için, bol bol fosfor ve vitaminleri, cinsiyet hormonu, bol E vitamini ve protein içerir. Bu maddeleri ile cinsel gücü arttırır, buna bağı olarak kalp rahatsızlıklarını da giderir. Sinirleri ve beyni iyi çalıştırır, onların yıpranmasını önler"

Hayat ve yaşam salatası

Kara turp,roka,kırmızı turp,şalgam,su teresi,semiz otu, tere otu,dere otu ,maydonoz,rendelenmiş limon kabuklu,rendelenmiş havuç,rendelenmiş kırmızı soğan,kırmızı biber rendelenmiş, rendelenmiş avakado, doğranmış brokoli,doğranmış karnabahar , doğranmış  kırmızı lahana sarmısak,saf zeytin yağ yoğurt.

10 gün debir bir kere olsun yapın.

DİĞER FAYDALARI ÖRENMEK İÇİN OKUYUN

OSTEOPOROZ  ve ANNE BABA ADAYLARI SARDALYE BALIGI

Sardalye balık konserve (veya kendisini buhulama güveçte tüketin) servis tabağına boşaltın,meşe odununda mangal yakarak közde,etli kırmızı biber,kırmızı soğan,sarımsak,domates kızartın kabuklarını soyarak servis tabağına koyun üstüne tere otu,maydanoz,acı tadı alabile çek kadar acı sos,limon kabuğu ile rendeleyin bir saat dinlendirerek servis yapın.

Faydası: D Vitamini-B12 Vitamini-Kalsiyum –Fosfor-EVİTAMİN-  bol bol fosfor ve vitaminleri, cinsiyet hormonu, bol E vitamini ve protein içerir. Bu maddeleri ile cinsel gücü arttırır, buna bağı olarak kalp rahatsızlıklarını da giderir.

Sardalye çanakkale ve ege ye has konser ve ciğ balık okuyun

Derin suda yaşayan balıkları terçih edin %100 doğal ve oldukça besleyici mikro  organizmalarla beslendiğinden  ve sizlere daha çok şifalar verecek tır. Çorba olarak içmeniz,az pişmiş yemeniz (Buhulama güveçte tüketin)  tüketmeniz sizlere daha çok şifa verecek tır.  Ayrıca unut mayın tuz pişirici dır,bol yeşillik de,aynı görevi görür.Taze çekilmiş baharatlarda pişirici dır.

Bilgi:Japon kadınları gövus (meme) kanseri ne yakalanmaları yüzde bir dır.

BALIK VE ATEŞ   GERİSİ MARİFET  YILAN BALIGI

Yılan balığın derisini soyun tulum şeklinde çıkarın derisini atmayın bir kavanoza koyun bu size sonradan yağ yapımında lazım olacak.(Derisini neden çıkarıyoruz sorusuna cevap olarak hava geçirmez oluşu sebebi tavaya mangala koyduğunuzda balık patlar veya yağ sıçratır korkusu yaşamayın diye ayrıntı yazıyorum bilginize.)(Devamını okuyun Ayrıntılı olarak marifetleri)

Hangi vitaminler ve mineraller var sorusu :YOK,YOK

-Hamilelikte hem anneye hem de bebeğe katkıları büyüktür.

-Cinsel gücü kuvvetlendirir. Erkekliği arttırır.

-Gövüs meme kansere karşı koruyucu

-Beyin hücrelerini güçlendirir. Migren rahatsızlığında faydalıdır.

-Kalp ve damarları korur.

-Kolesterolü düşürür.

-Alerji ve astım hastalığında oldukça ciddi yararları vardır.

-Fazla kilolardan kurtulmada zayıflamaya yardımcı olur.

-Cildi kuvvetlendirir. Çatlak ve pişiklerde faydalıdır.

- Bağışıklık sistemini kuvvetlendirerek hastalıklara karşı zayıflığa iyi gelir.

-Eklem romatizmaya iyi gelir.

-ALZHEMER

-BEYİN ALTINI

Deriyi(çıkarırken elinizi külleyin deri çok kaygandır)

-Balıkların üzerine tuzu, pul biber i, karabiberi, kimyonu ve reyhanı serpiştirin. Defne yapraklarını iyice sarın . Üzerini streç film veya folyo ile kapatarak 5-6 saat buzdolabında terbiye edin.

-Bekli yen balık baha sonra ayrı sade olarak folyo ya sarılır kendi yağı yeterli dır,meşe koruna koyularak pişme sı beklenir bu arada domates,biber kırmızı,sarımsak ,soğan pişirilir,pişen balık,servis tabana folyo ile konur,pişirilen malzeme,kabukları soyularak,aynı balık üzerine koyularak,limon,defne,dere otu,acı sos ve baharatı isteyene göre servis yapılır.Güveçte de olur(Aynı şekilde fırında da yapılır.)Geri kalan pişirmek sizin marifetli ellerde hazırlanmış malzemeyi çorba yapa bilirsiniz.

SPİRULİNA

%100 doğal ve oldukça besleyici mikro tuzlu su bitkisidir.Doğal alkali göllerde Güney Amerika ve Afrikada keşfedildi.Bu spiral şekilli yosun zengin bir besin kaynağıdır.Uzun birsüre için (yüzyıllar) bu algler birçok toplulukların diyetin önemli bir bölümünü oluşturmuştur.1970 yılından bu yana,Spirrulina iyi bilinmektedir ve bazı ülkelerde yaygın bir besin takviyesi olarak kullanılır.Spirulina zengin bitkisel protein içerir.(60 - % 63 balık veya eti daha 3- 4 kat daha yüksek) çoklu vitaminler özellikle vejetaryen diyet eksik olan,(B12 vitamini hayvan karaciğerinde  3-4 kat daha fazladır.)Bu hücreler koruyan beta karoten yüksek ses (havuç 5 kat daha fazla,ıspanak 40 kat daha fazla ),yüksek hacimli (demir,potasyum,magnezyum,sodyum, fosfor,kalsiyum v.b dahil) minareller geniş bir yelpaze içerir.Gama linolein asit.(kolestrol düşürmek ve kalp hastalığı önlemek olabilir.)Ayrıca Spirulina sadece bulunabilir.Phycocyanin içerir.

Balıkların hepsi özellikle deniz balıkları…

OKUYUN OKUTUN TÜM DERTLERİNİZ "RABBİM" İZNİYLE DUALARINIZLA

ŞİFAYA KAVUŞAÇAK

Devamını Bay Bayan bölümünde okuyun.

Size yaşamın sırlarını açacak.

Nimetlerin hikmetlerini tanıma yolunda atacağımız her samimi adım bize tüm şifalı   sırlarını açacaktır inşallah. Kâinatta ve içimizde saklı olan enerjiyi keşfedip aralarındaki ilahi münasebete vakıf oldukça her şey daha i¬yi anlaşılacaktır.  (saklisifa)

ASO: “Antistreptolizin O” kelimesinin kısaltmasıdır. bademcik iltihabı, fa¬renjit, cilt iltihapları, kızıl gibi hastalıklara neden olan streptokok adlı bakteri¬nin Streptolizin O adı verilen bir antijeni vardır. Bu bakteri vücuda girdiği za¬man, bu antijene karşı insan vücudu bir antikor salgılar ve ‘Streptolizin O’ ya karşı bir savaş başlatır. Laboratuarlarda kan tahlilleriyle işte bu antikor miktarı ölçülür. Bu antikorun normal değeri 200’ün altındadır.

ASO’nun 200’ün üstüne çıkması, hastanın streptokok adı verilen bakteri i¬le karşılaştığını gösterir. Bunun dışında bir anlamı yoktur. Strepkokok iltihap¬ları, eklem böbrek ya da kalp rahatsızlıkları yapabilir. Ancak ASO’nun yüksek oluşu bu hastalıkların var olduğunu göstermez, sadece streptokok bakterisinin vücuda girdiğini gösterir. Bu bakteri birçok antibiyotikle uygun süre kullanıl¬dığında kolayca yok edilir. Bu nedenle ASO yüksekliği genellikle ciddi bir so¬run değildir

PLT TESTİ (Trombosit testi), kan sayımı yani hemogram testi sırasında ça¬lışılan ölçümlerden biridir.

Trombositler kanın pıhtılaşmasını sağlayan şekilli elemanlardır. Trombosit¬lere, platelet adı da verilir. Tahlillerde kısaca plt olarak belirtilir. Trombosit de¬ğeri vücut için önemli bir bulgudur

PLT’nin eksikliğinde kan yeterli sürede pıhtılaşmayacağı için ağır kanama¬lara neden olabilir. . Yüksek trombosit değerlerinde ise tam tersi olarak bu se¬fer de damarlarda kanın pıhtılaşması riski yani tromboz olasılığı artacaktır. bir çok kanser hastalığında, bir çok kanama bozukluğunda yine PLT değeri düşük olarak karşımıza çıkar. Ülkemizde bazen yaygınlaşan Kırım Kongo Kanamalı Ateşi gibi bazı hastalıklarda PLT değeri düşük olacaktır.

TRANSAMINAZLAR (ALT ve AST): Transaminazlar başlıca kas ve kara¬ciğer hücrelerinde, daha az miktarda öteki organlarda da bulunan, karaciğerde oluşan hasarın ilk belirleyicisi olan enzimlerdir. Kan seviyelerinin yükselmesi, karaciğer hasarına bağlı olarak bu iki enzimin hücre dışına sızması ve kana ka-rışması anlamını taşımaktadır.

Artığı Durumlar: Genellikle bu enzimlerin kan seviyeleri karaciğer hasarı¬nın şiddetini yansıtır. ALT karaciğerle ilgili iken, AST kalp ve iskelet kası hara¬biyetinde de yükselmektedir. Bu nedenle AST aynı zamanda myokard enfark¬tüsünün izlenmesinde de kullanılmaktadır. Karaciğerin hastalıklarında alkole bağlı karaciğer hasarı hariç ALT, AST den daha yüksektir.

Azaldığı Durumlar: ALT ve AST değerlerinin normalden düşük olması na¬diren görülen bir durumdur. Eğer bilinen bir karaciğer hastalığı yoksa genel¬likle önem taşımaz.

GGT, AST ve ALT karaciğer ve safra yolu hücreleri başta olmak üzere bir¬çok hücre grubunda bulunan enzimlerdir. Bu enzimlerin normal değerleri la¬boratuarlar arasında farklılık oluşturmakla beraber AST ve ALT için 40’ın al¬tında, GGT içinde yaklaşık olarak 50’nin altında olması normaldir.

GGT alkole bağlı karaciğer hasarı, safra yolu tıkanıklıkları, pankreas hasta¬lıklarında yükselir. Hepatit karaciğerin iltihabı demektir. Bu iltihap ilaçlar, al¬kol, virüsler ve otoimmun (vücudun savunma sistemine bağlı) nedenli olabilir. Tam olarak nedenin anlaşılması için bazı testler ve ultrason yapılması gerekir.

Milk Thistle.. meryem ana dikeni efes harabeleri etrafi

Canlıların gıdası sadece 2 kilo Türkiye'nin her yerine

Tüm arıcılar mart sonunda karabuğday ekin hem arılarınız kuvvetli bir bağışıklık sağlayacak hemde ballarınızın kalitesi artacak...Bir ve ya 2 dönüme sadece kum karıştırarak 2 kilo Karabuğday tohumu nisan mayıs haziran temmuz çiçeklerinden nektar ve polen toplayarak insanlığa şifa ve doğaya canlılık verecek .Bulamıyorum demeyin adres gönderin mart sonu nisan sonuna kadar 2 kilo ücretsiz ve korgo ücreti ödemeden kapınızda..

Sadece bu sene 600 kilo buğdaydan şu andan itibaren de 500 kg kalan Arının dünyası yoksa insanlıkta yok olacak şaka değil geçek bir saklı şifa beyanıdır....

Tüm canlılar için...Bir avuç tohum.. Ekeceğiniz 2 kilodan Alacağınız tohum 60 90 kilo arası sizden seneye başkalarına harmanınızdan başkasına 2 kilo vermeniz..Buda bedel ricasıdır.Mart sonu enson nisan sonu adres göndermeniz kafi...

selçuk uysal çoban saklı şifa

Greçka / Karabuğday..Topraklara bir avuç tohum..Mart sonuna kadar ve marttan sonra ekilen Kara buğday ekmek için sadece 1 veya 2 dönüm bahçesi sulak olan Dönüme 2 kilo kara buğday ekmek isteyen sınırlı bu sene elim deki tohumları 2 kilo kargo ödemeden ve bedeli ödemeden toprak hediyesi gönderecem .siz tek isteyim sizlerde mahsulden sonra bir başkalarına 1 kilo göndermeniz..Talebimdir..Can boğazdan ölüm bağırsaktan gelir çobanın diyeceği sizlere çok faydalı olacaktır tüm sitelerden okuya bilirsiniz faydalarını..gönderme tarihi 30 mart ve son tarih 30 nisan..sitede iletişim bölümü posta adresiniz veya gönderilecek adres yazmanız kafi..Bu sene sadece ekilecek ayırdığım tohum hariç dağıtılacak 600 kilo..Bir avuç tohum arıların dostu sapı yaprağı besiciler için ideal..ve insanların sağlığı..

selçuk uysal çoban saklı şifa 


ARŞİV DEN BABAM VE SAKLI DOĞUŞU

TANIYALIM SAKLI ŞİFA ÇOBAN SELÇUK UYSAL

12/09/2014  YAYINLANMIŞ GEÇMİŞ BİR YAZILIM

Sözcüklerin gücünü anlamadan, insanların gücünü anlayamazsınız

Gücünüzden şüphe ederseniz, şüphelerinize güç verirsiniz..

"Korkunun ,Korkusu, Korkusuzluk tur." 

Eğitim gelmekte..

Fakülte sınavı gibi lise sınavları gibi.. Okula başlarken ufak ama büyük beyinleri sınavlayım.. "Bir çocuk okula gitmeden okuma yazma biliyorsa daha farklı eğitimlere alınmıyorsan bilin sizin en büyük yanlışlığınız dır"...Hatta kurnaz cahilliğinizdir...

Hemen şeytanı akıl şunu söyler farkı çalık yaratır der.. İşte en büyük hatadır. O seni ileri gitmeni istemeyen kör sağır görmez edenlerdendir. .Kara cahillik ve dış dünyanın oyunlarından bir tanesidir...Buda içerideki kurnazları hareket ettirir...

Çocuklar arasında farkı çalık yaratmaz sadece anne baba arasında psikolojik ruh başlar.. Oba bir hastalıktır...

Bu proje gerçekleşemiyorsa bil ki en büyük yük sınıf öğretmenlerine düşer. bil ki her bulduğunuz bir öğrenci seni yenemediğin yenemediğiniz hastalığın şifası olacaklar .Buda "Allah katında yaşam eğitimi aldığını gösterir bu da hayatın boyunca sağlığını tevekkülün le cennet kapılarını açar"

Bazı kişilerin merak ettikleri

Soruyorlar kitap çıkarmıyorsun.. Yazar değilim sonradan yazılanları düzeltecek edebiyatçıda...Yazarlar.. yazar.. okunur hale ,okuduğunuz kitapları edebiyatçılar düzeltir...

Bazıları da soruyor yazıların karmakarışık, hayat karmakarışık değil mi...

Tarih 2013-14 bağlayan yıl.. Karar verdim yaptıklarım ,doğa yaşantısı ve bu güne kadar 47 yılın hikayesini ve destanları başımdan geçen olayları ve yaptıklarım çok yönlü bir kitap çıkarmaktı. .evet o yılar da bir yazarla anlaşarak kitaba dökmesini bir değer çıkarmasını istedim...

Done bilgilerin bir kısmını ve flaş resim bir kısımlarını verdim...VE ödemeyi de...gün hafta ay ve aylar sonra ,hep bu gün yarın der der dururken ...BİR mail gelir yazardan...

Sayın Selçuk bey kitabınızın telif hakkını kendimize aldık...Sizin cd ve bilgileri gönderiyorum. ödediğiniz parayı da zaman içinde ödenecek...Not yazar....../.........Kim...Ben hayatım boyunca korsan kitap basan ,gördüm ,duydum da korsan sertifikalı yazar bana çarptı...Hayat durmadan devam etmekte 3 ay geçe gündüz bilgisayar kullanarak ders çalışarak Daha önceden var olan markama izin ve yayın izni alarak bir site kurdum...Başladın yazmaya...

Yıl 2018 hala ödediğim parayı beklemekteyim...Hem korsan hem ne derseniz...Belgeleri hala elimde ama şimdi yayınlanmayacak sırlar kitabin da hayatın içinden bölümünde yayınlanacak ....Oda vicdanım elvermez isimleri ismi yazılmayacak. .Bir tevekküle inanan kişide yazmaz.. Bir gün yaratan tarafından hesaba çekilir ,Kazanılacak para hayır kurumuna gidecekti...Onu da "yaratan" bilmekte..

Benim nokta virgüller ,bölüm ,bölüm yazdıklarıma bakmayın.. her satırı yazarsan sayfalar sürer ondan kısa kısa yazıp başka bölümlere atlıyorum...Yakında edebiyatçı olursam şekilleri kelimeleri düzeltirim ,ama oda kandırmaca dır..

Yazarsan kalbine göre yaz ...Kalbin içinden ne gelirse...O senin yanız kaldığın kalp nurundur.. Baştan sona doğru yazmak değil amaç sondan başa doğru yazmak oda sonsuz saklı şifa sırlar kitabıdır..

Yazarın bana bir iyiliği kendim yazmama sebep oldu bir yandan da yaşarken eğitim aldık...Örnek mi çok sadece aramak bulmak ...

62 YIL ÖNCE Keşfedilseydim şimdi insanlığa hizmetim farklı olurdu.. Duvarlarda asılan diplomalar gibi değil...Geç değilsiniz. .inanın sizleri bekleyen çocuklarınız kardeşleriniz şuan genç ve ufak ama büyük beyinler benim için kutsal çobanlık yapmaktalar şu an şu devir buralarda olmaması gerekirken şan şöhret koltuk peşinde koşanlar veya iş adamları sizler neredesiniz..

Buldunuz ve ileride kendiniz için ondan bir şeyler beklemeyin sadece ve sadece insanlığa bir şeyler yapmasını isteyin.. Bu da sizi "Allah katında insanlığı düşünenlerden eder. buda cennet kapılarını sonuna kadar açar"..

Bu dünyada haksız kazançla yiyen insanların hal durumları

Yalanı yakın yol sananlara

“Zamanı tevekkül edip bekleyenlere”

Bir adam yüzsüz mü yüzsüz ,geçmişine bakmadan, hala haklıyım diyen adam, asıl alıcı yani borçlusu yanı başında burmakta ,o hala dürüst adamın yanına gitmekte ısrarla  alacağı olmadan kefilin yanına gitmekte, amaç alacakta değil, dürüst insanı kötülemek için çöplüğünde öten horoz misali etrafına iyi masum maske takarak, asıl alacaklının yanına gitmez, sebebiyse A takım oda  çöplüğünde horozdur, iki pişkin horoz ötse de içinden biri erken öttüğünde ,erken ötenin başı kesilir misali ,üçüncü hicret eden horoz ,Ant ıramana çekilmiş ,asıl zamanı “ yaratanı görmekte, duymaktadır “bekler, haksız para, haram yiyen horozlar, çok yakın zamanda hasta düşer ,diğerleri nede hastalık bulaştırarak, tüm çevresini ölüme sürükler..

Bu yakın zamandır yakın olacaktır.. Çıkarı için yalakalık eden horozlar…Bu gün alacağın acı veya batan çuvaldızdır, bil ki geçmişine bak, aklınla sivri zeka yoksunu ,bir kısasa kısas olduğunu hissettiği an.. Hayatta nerde yanlışlık yaptığını aklından filim gibi geçir…Bazen insan ben nerde yanlışlık yaptım der…Çok geçtir..

Her Şehir, her kasaba ,her köyde olan ufak ama yalanla, o günü geçirsen de, yarını olmayan dünyada ,bir saniye erdem olamayışın ,ebedi cehenneme bile bile atması, tekrar filimi başa alacam diye, haykırışı çıkışı olmayan yolda, neleri kaybettiği ,neler olacağını görmesi sadece duyacağı kabirde “küt” sesidir.…”Rabbim bir gün ve o gün zamanı yerli yerine koyacaktır”

“Bazen olur ki çok dürüst olursun ama birileri çıkar senin dürüstlüğünü alt tüs eder zannederler ki yanıldık dürüstlüğüne aldandık deseler de kendileri aldanmıştır o hala dürüsttür…Aldandık diyenler bilin ki nemalanan kişilerdir…O hala dürüsttür.. Yoluna devam eder….Zaman gelince anlaşılır…

Sen yoluna devam et bir birileri taş koyacakları zaman “Rabbim” görmekte o taş bil ki ayaklarına dolaşacak ,ocaklarına düşecek, sen gene de kötü düşünme her şeyin zamanı var, Tevekkül et  bekle…

Sende menfaat ı çıkarı olan bir kişi seni altın semerlerde gezdirir. Çıkarlar menfaatler bitince çivili semeri senin  sırtında gezdirir . Başkasına sadakatiniz, kendi başarı kapasitenize ihanetiniz anlamına gelmeye başladıysa, gitme zamanı gelmiş demektir.

“ Akıl var ise aklın içinde ,helal  ihtiyaç hepsi var ,o bana yeter,  “Yola giden adama sormuşlar Yol harçlığın var mı diye….İdare eder yeter…Çok para vardır akıl yoktur harama çalışır ,çok akıl vardır para yoktur, ama şükür ü bilmez, Akıl, helal, şükür var ise kafi sana da nesline de yeter”

İnsan ancak yanarak öğrenir... Bu ateş belki de aldığı nefesteki yanıcı oksijenin onun hayat kaynağı, içtiği sudaki patlayıcı hidrojen ve oksijenin onun bedeninin büyük bölümü olmasından....'Hamdım, piştim, yandım... Umuttan umudu kesmemek istiyorum , çünkü hâlâ hayatın hayallerime düşlerime inancıma  borcu var. Bedenim ruhuma borçlu .Yapacak daha çok iş var.

Nimetlerin hikmetlerini tanıma yolunda atacağımız her samimi adım bize tüm şifalı  sırlarını açacaktır inşallah. Kâinatta ve içimizde saklı olan enerjiyi keşfedip aralarındaki ilahi münasebete vakıf oldukça her şey daha iyi anlaşılacaktır.

Toroslar da yankılayan haykırışlar.. Her kurtuluşta ovaların ısınması dağların soğuması ,bazen de dağların ısınmasıyla ovaların soğuma öyle rüzgarlar eser ki fırtınalara tayfun kasırgaya dönüşür ki geçmişte kurtuluşta fırtınalar estiren Yörük ler, şimdi Dünya kurtuluşu için fırtınayı bekler...Torosların Yörük yiğitleri yoğurt yemesi farklı olduğu kadar yoğurt çalışları da farklıdır.. Hikaye yazmaz Destan yazar.

Bazen destan yazar çıkarları olanlar işler yan gidince  sili verirler defterinden gün gelince anlaşılır, yolun sonunu görmeden karar verirler iş geçmiştir. Hikayeyi yazmaya kalsalar da destan olamazlar……

Aldatılan kişi her seferinde aldatılsa da o aldatıldıkça güçlenir ,bilmezler ki hayatı dershane okul olarak görmekte, ona her aldatılış sınıfı geçmek olduğunu bilmezler, hala sınıfta kaldığını zannedenler ,kılavuzların yanlışlığıdır…Demezler…..Aldatanlar hep haklı görürler kendilerini.. Hayatta Erdem olamazlar….

Her seferinde taşlasalar da onlara yanlışlıklarını söylediği için, yanlışı ,doğru olarak söylersen taşlarla bina yaparlar, ama zaman gelince yanlış, yanlış  olduğu zaman binanın altında kalacağını bilmezler….Yanlışı yanlış olarak doğruyu söylese de o taşlar yoluna tümsek olmayacağını bilir yoluna devam eder…

Bu dünyada dertler bitmez dert dediğin senin nefsine hakim olamayışın. Hakim olmakla dertlerinin sonu ve Huzur kapının açılmasıdır. Gidenler dönmesi ve isteklerinin gelmesiyle daha iyi yollara gitmeni sağlarlardı..

Bir insana iyilik yaparsın ama o insandan bir beklenti olmadan iyilik yaptın mı o iyilik geçerli dır. Beklentilerle o kişiyi sıkıntılara düşürür o kişiyi yerinden yurdun dan ettin mi vay haline ne bu dünyada ne öbür dünyada yer bulamazsın…Bu dünyada hastalıklar ve bela şimdiden başlar…

62 Sene hep koştum Allah’ıma çok şükür hiç Kapım Kapanmadı sebep , yıkıldım buna da şükür dedim, kandırıldım bunda da hayır vardır debim, Elimde imkanlar vardı karşılık beklemeden  hayır ettim ,Şimdi döndüm geriye bu dünya benim olsa ne yazar gel dik gidiyoruz giderayak 62 seneyi yazarak gidiyoruz hiç karşılık beklemeden bu gün belki sadaka veremiyoruz ama unutmayın bilgi ,söz, gülmek, yazmak ,paylaşmak  bile sadaka….Söz ,konuşmak ,yazmak ,İlla  Prof ,yazar ,alım ,öğretmen ,okumuş olmana gerek yok…İlk olarak oku Başka söze hacet var mı.. Sadece Akıl…Hayvanlar çok pis kokuyor derler, ama bilmezler etini pirzolasını  yediğini sütünü içtiğini….

62 Yaşındayım çeşitli sebepler den dolayı tahsilime devam edemedim, genç yaşta çalışma hayatına atıldım. 45 yıldır şifalı bitkiler ve tedavi konusunda çalışmalar yapmaktayım. “Saklı Şifa” Türkiye’nin tamamı ve Dünyada Avrupa’yı' yı Tamamen Asya yı Bir kısmını karış karış gezdim, farklı bitki türlerini inceledim. Dünya harikası olan vatanımızın şifalı bitkiler açısından ne kadar zengin olduğunu gördüm.

Kuşların göç yollarını inceledim ve bu yol üzerinde kuşların dışkılarından yayılan keşfedilenmiş endemik bitki türleri keşfettim. Kütahya’nın Murat Dağları, Uşak, Çivril, Akdağ, Tokalı Vadisi üzeri, Isparta, Yozgat ,Yozgat Aydıncık ,Yozgat Sorgun Kerkenez Harabeleri, Erzurum ,Sarıkamış Kars yaylaları endemik bitkiler, Beyşehir, Bey Dağlarından Toros Zirvelerine göç yolları doğanın güzel kaynaklarıdır. Görmelerini ve keşfetmelerini isterim.

Doğa ve bitki meraklısı olarak gittiğim her yerde şifalı kaplıcalarını öğrenmeye çalıştım, o yörenin en meşhur yemeklerini ve doğa harikalarını öğrendim, kayıt altına aldım. Dünyada pek çok ülkeye giderek bitkisel tedavi yöntemleri ve şifalı bitkiler üzerine araştırmalar yaptım. Yeni bilgiler öğrendim “hamdım, piştim, yandım...”

Aynı zamanda makine montaj ve süt entegre tesisleri ve distilasyon, damıtma ustası olarak önemli tesislerin kuruluşunu gerçekleştirdim. Okuma imkânı bulsaydım biyololoji eğitimi alırdım.

Sağlıklı nesiller yetişmesi için özellikle Biyokimya hemogram bilgileri başta olmak üzere sağlık ve beslenme ile ilgili bilgilerin ilkokul yıllarında verilmeye başlanmasının çok önemli olduğunu ve çok faydalı olacağını düşünüyorum. Gelecek nesillerin de araştırmacı olarak özgür serbest bırakın. Her şey ,araştırma da sonuç sağlıkta ,yaşam: BİYOKİMYADA

62 yaşındayım 56 yıl öncesi

Biz insan oğlu kitap okumak ,gezmek, araştırmak yapmıyoruz hep bir şeyi ikiye bölmeyi caba gösteriyoruz.

Dünya kurulduğundan beri var olan Artı Eksi. İnsanoğlu varoluşun dada var olan hep galibiyet. Hiç paylaşmayı bilmediğimiz den  kaoslar çıkarıyoruz. Hep galip gelme isteği, erdemliği unutuyoruz .Bu da şan ve ihtişama götürüyor. Gelecek: Tanıdık tanımadık çocuklara EGİTİM VERMEK  Geleceğe  nesil aktarma bu kutsal görevi götüren öğretmendir. En büyük görev : Gelecek Öğrenci seçimi Öğretmenlere düşüyor

Bazı öğretmen  korkusundan okula gitmeyen çocuklarla ilgilenmek her şey öğretmeni elimdedir. Öğretmen her zaman öğrencinin kılavuzu dur. Öğrencinin her şeyi öğretmenidir.

En kötüsü de, inceldiği yerden değil de, sağlamlığa en güvendiğin yerden kopması.  Bu gün için soruyorum siz hiç başka çocuklar okumasına, bilinçlenmesine  için yârdim ettiniz mı. Hep verdiyseniz burslu verdiniz, hep karşılığını bekliyorsunuz.

Burs alanlarda sevinir okulda iş garantisi veriyor dersiniz işte o zaman hayatınız kopar. Ve sana iş bulurlar ama  20,30,40 yıl sonra sana bir vazife verirler altından kalkamazsın .Bu tuzaklara düşmeyin İnsaniyet maskesi taşıyan öyle milletler ve insanlar vardır ki maskelerinin altında canavarlar yaşar.

Geçmişte  1991-94-95 -96 -97- 99 -2000 yıllarda burs verilecek diye yıllık 12 ay toplanan senetler ,verenler çocuklar okusun diye , bu senetlerle şirketler ,holding kuranlar ve bu senetlerin bir iki si ödeyemeyince (ticarette kırmızı çizgi )  senet sahip kişiler icra ve hacız e uğrayıp (fabrikanızda bir şılık paketleme makineniz gitti mi ne olur) ticari hayatları biten kişiler ve bunların bedduaları  zamanı gelince hesap sorulur her şey zamanı gelince sorguya çekilir bu dünyada kanun cezayı keser ama gelecek dünyada nasıl hesap verecekler .

Benim gibi hataya düşme burs gerçek kişiye ver. Nereye gittiğini bil sonradan gözünle gör vicdanın rahatlat hâksiz kazanca dikkat edin.

Esnaf , işçi veya zengin kazandıkları paranın çok cüzi parayı ve fazla eşyaları ,öncelikle aile etrafı daha sonrası etrafına verse kendini zora sokmadan yardımlaşma olsa inanın her öğrenci okur ve yoksul kalmaz ama ailenden başlamak gerek …Ama hep uzakları tercih ediyoruz yakınlar yaklaştırılmayınca uzaklara istikrarlı ulaşılmaz .Sadece gönlünü rahatlatırsın.

Gelecek için laboratuvarlar açarak araştırmalarına fırsatlar verin. Her asırda birkaç kişi düşünür. Diğerleri onların düşündüklerini düşünür. Gerçek başarı başarısızlık korkusunun üstesinden gelmektir

Biz eski günler Abi dayı varsa işin görülürdü . Önemli projeler olsa da  eskiden bu projelere alkışçı olursan abi dayı dan gelirsen müsaade eder ve senden çıkarları varsa ederlerdi .

Yaşın kaç olursa olsun ben gencim diye korkma hayallerin deki projeleri sun büyük düşün canlılara zarar vermeden gerçekleştir korkma eskiden sen mi kurtaracaksın derlerdi ,şimdi zamanı hayallerini, gerçekleştir. Ekonomi ,eko, ekolojiyi  koru ve canlardır.

BAŞARMANIN SIRRI

Yenildiğinizi düşünüyorsanız, yenilmişsinizdir. Cesur olmadığınızı düşünüyorsanız, korkaksınızdır. Kazanmak istiyor fakat kazanamayacağınızı düşünüyorsanız; kesinlikle kazanamazsınız. Kaybedeceğinizi düşünüyorsanız, çoktan kaybetmişsinizdir. Dışarıdaki dünyaya çıktığınızda anlayacaksınız ki başarı, ancak onu istediğiniz takdir de gelecektir. Her şey insanın kafasında biter. Alt edildiğinizi düşünüyorsanız, alt edilmişsinizdir. Yükselmek için yüksek düşünmelisiniz. Bir ödülü kazanmadan önce kendinizden emin olmalısınız.

Yaşam savaşını kazanan, her zaman en güçlü yada en hızlı olan değildir. Er ya da geç kazanan kişi, kazanabileceğini önceden düşünen kişidir. Başarı İstenmediği Yere Gelmez. 

BAZI YILLARDA YAZDIĞIM NOTLAR 1956 DAN 2022 YE KADAR

Bölüm Hakkım da saklı şifa

1250 sayfa sadece kısadan kısaya anlayabilecek 300 sayfayı diğer bölümler sadece sırlar kitabin “Baba ve saklı” bölümünde.

SAKLI ŞİFA

ÇOBAN UYSAL 66 yaşındayım. Çeşitli sebeplerden dolayı tahsilime devam edemedim, genç yaşta çalışma hayatına atıldım. 49 yıldır şifalı bitkiler ve tedavi konusunda çalışmalar yapmaktayım. “Saklı Şifa” nın peşinde Türkiye’ ve Dünya'da Avrupa’yı, Asya’da bazı ülkeleri karış karış gezdim, farklı bitki türlerini inceledim. Dünya harikası olan vatanımızın şifalı bitkiler açısından ne kadar zengin olduğunu gördüm.

Kuşların göç yollarını inceledim ve bu yol üzerinde kuşların dışkılarından yayılan keşfedilmemiş endemik bitki türleri keşfettim. Kütahya’nın Murat Dağları, Uşak, Çivril, Akdağ, Tokalı Vadisi üzeri, Isparta, Sorgun Kerkeneze Harabeleri, Beyşehir, Bey Dağlarından Toros Zirvelerine göç yolları doğancıların güzel kaynaklarıdır. Görmelerini ve keşfetmelerini isterim.

Doğa ve bitki meraklısı olarak gittiğim her yerde şifalı kaplıcalarını öğrenmeye çalıştım, o yörenin en meşhur yemeklerini ve doğa harikalarını öğrendim, kayıt altına aldım. Dünyada pek çok ülkeye giderek bitkisel tedavi yöntemleri ve şifalı bitkiler üzerine araştırmalar yaptım. Yeni bilgiler öğrendim “hamdım, piştim, yandım...”

Aynı zamanda makine montaj ve süt entegre tesisleri ve destinasyon, damıtma ustası olarak önemli tesislerin kuruluşunu gerçekleştirdim. Okuma imkânı bulsaydım biyoloji eğitimi alırdım.

Sağlıklı nesiller yetişmesi için özellikle Biyokimya hemogram bilgileri başta olmak üzere sağlık ve beslenme ile ilgili bilgilerin ilkokul yıllarında verilmeye başlanmasının çok önemli olduğunu ve çok faydalı olacağını düşünüyorum. Gelecek nesillerin de araştırmacı olarak özgür serbest bırakın.

HAYATIMDA 3 TİPİK VAKA;(HİÇ BİR İLAÇ KULLANMADAN YAŞAM.)

1)Hayatımda Hiç Bir İlaç Kullanmadım!!!

1976'da sigortalıydım. Bir iş kaçamağı yapıyım dedim. Viziteye çıktım hastaneye gittiğimde vezneye yaklaştım evrakımı verdim .Ben doktor beklerken bir kutu aspirin verip gönderdiler.2 gün istihbarat yapıyım derken bir de aspirine baktım. Çöpe atarak işime gittim.(Bunlar beni Alternatif Tıpa araştırarak kendimi iyileştirmeye yönlendirdi.

2)Beyşehir Yolundan Konya’ya Giderken

Arabayla Beyşehir'den 30 km Konya yoluna giderken bir kasaba yolunda arabayla 6 takla attım. Kısa süre arabadan çıkıp ambulansla arkadaşımla Beyşehir Hastanesine götürdüler.48 saat kontrol olması gerekirken 2 saat içinde sevk ettiler.

Not: Beyin kaza anında açıksa vücut kendini savunmaya alıyor.

3)Yıkılmayan Ev Projesi

Mersinde yıkılmayan ev projesini yaparken 3.kattan düştüm .Düşerken beynin açık düşüş şekli o anda düşerken topuk üzerine düşmesi topuk kırılması vakası yaşadım .Ertesi gün alçıya almaları beni şaşırttı ve alçıya alındıktan sonra kendim tekrar kesip kendim alçıya aldım. Topuğumu yumuşatarak. ( Nasıl aldığım anlatılmaz.)Anlatılmaz ,yaşanır. Çünkü çok acı çekiyordum .Sonra acım dindi ve kısa zamanda bir burçak lapası yaparak sardım. Ve 48 saatte toparlandım.

Hayatım boyunca bunları yaşadım .Doğa bana bunları verdi, uyguladım ve yaşantım devam etti.

Portakal ve limon kabukları ile birlikte cam kaya tuzuyla fazlasıyla yesem zarar ve azıyla yesem yarar. Bir iki dilim yaşam faydasını gördüm.

Benim için bir yaşam serumu.

Yazımızdaki  “Saklı Şifa” adlı yazılım  yaklaşık 49 yıllık çalışmadan kazandığımız bilgi, deneyim ve birikimin bir araya getirilmesi ve sistemli bir şekilde kaleme alınmasıyla ortaya çıkmıştır.

Bu yazımın yazılması aşamasında eski Türk İslam medeniyetlerinde uygulanan bitkilerle tedavi yöntemleri incelenmiş, yazılı kaynaklar gözden geçirilmiş, Tıbbı Nebevi, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerinde  yazılmış  kaynaklardan istifade edilmiştir.

Bu yazılım şifalı bitkiler ve içinde bulunan maddeler hakkında sizi bilgilendirecek, kendinizi tedavi edebilmenizin ayrıntıları ve sınırları ile ilgili sizleri uyaracak size bu konuda yardımcı olacaktır. Yazılım boyunca karşınıza çıkacak metinlerde ve reçetelerde hangi bitkinin hangi hastalığın tedavisinde faydalı olduğu, nasıl kullanılacağı konusu sade bir dille açıklanacaktır.

Şifalı bitkilerle tedavi sınırsız bir konudur. Her hastalığa karşı, doğada şifalı bitki bulunmaktadır. Daha açıkçası tabiat kocaman bir eczanedir.

Pek çok şifa kaynağı doğada, hemen yanı başımızda elimizi uzatmamızı beklerken bizim şifayı vücudumuzu tahrip eden kimyasallarda aramamız kendi vücudumuzun kıymetini bilmediğimizdendir.

Eğer dozu yerinde kullanırsanız bitkisel ilaçların şifası çoktur. Bunu söylerken tabi ki modern tıbbın teşhis ve tedavisini küçümsediğim, yok saydığım anlamı çıkmamalı; bilakis, önemli sonuçlara yol açabilecek hastalıklarda mutlaka doktora görünmenizi tavsiye ediyorum. Basit sandığınız belirtiler, sizin için hayati önem taşıyan bir hastalığın işareti olabilir.

Sağlığınıza gerçekten değer veriyorsanız özellikle hastalıkların teşhisinde modern tıbbın yöntemlerine başvurmalı; şifalı bitkileri kullanmadan, şifalı bitki uygulamalarını denemeden önce mutlaka doktorunuzun onayını almalısınız. En azından bir bitki uzmanına danışmalısınız.

Çok iyi tanımadığınız bitkilerle kendinizi tedavi etmeye kalkışmanız daha farklı sağlık sorunlarına yol açabileceğini unutmamalısınız.

Değerli okuyucular, İnsan tarih boyunca en çok hasta olmaktan, ölmekten ve aç kalmaktan korkmuş ve bu iki konuya çare aramıştır.

“Her nefis ölümü tadacaktır” ayeti kerimesinin hükmünce ölüme çare bulunması mümkün olmasa da Allahu Teala her hastalığa çare olabilecek pek çok sayıda şifalı bitki yaratmıştır. Bu bitkileri gereğince kullanabilmek için bitkileri ve özelliklerini çok iyi bilmek, bu konuda yeterli eğitime ve tecrübeye sahip olmak gerekir.

Halk arasında “Bitkiler doğal olduğu için yan etkisi yoktur” diye çok yanlış bir inanış vardır. İnsan sağlığına zarar veren bitkiler olduğu gibi, yanlış kullanımdan doğacak zararlar da vardır.

Aynı zamanda yan tesiri olan bitkiler kullanıldığında veya yüksek dozda alındığında kimyasal içerikli ilaçlarda olduğu gibi yan vücudunuz olumsuz yönde etkilenebilir.

Bitkisel ilaçlar kullanmadan önce doktorunuza, bir diyetisyene, biyokimya uzmanına, herbalistlere ya da şifalı bitkilere gönül vermiş bir aktara danışmanızda fayda vardır.

Bu yazılımda, sizlere hiçbir yan etkisi olmayan, zehirleyici bir madde içermeyen şifalı bitkiler ve onların tedavi edici özelliklerini tanıtmaya çalışılacağım. Bu bitkiler genellikle çevrenizde gördüğünüz, tanıdığınız bitkilerden biri ya da bulunduğunuz yerdeki aktarda bulabileceğiniz bir bitki olacaktır.

Bu yazılımı okuyarak bitkilerin içindeki maddeleri öğrenecek, kendiniz için faydalı olacağına inandığınız reçeteleri gönül rahatlığı içinde hazırlayabilecek ve uygulayabileceksiniz. Tavsiye edilen reçeteleri uygun şekilde ve dozajda uyguladığınızda, olumsuz bir sonuçla karşılaşmayacağınıza kesinlikle inanabilirsiniz.

Bu yazılımda  ayrıca vücudumuzun yapısı, hastalıkların teşhis ve tedavisi ile ilgili bilgiler, doğal ve sağlıklı beslenme, besinlerin kalori değerleri ile ilgili bilgiler de bulacaksınız.

Yazılım en önemli özelliklerinden biri de bazı hastalıklar için önerdiğimiz hazır kür ve reçeteleri de bulabileceksiniz.

Yazılımda  ele aldığımızı bölümlerden biri de evinizde doğal beslenme, doğal sağlık, cilt bakımı ürünlerinin kolay bir şekilde nasıl yapacağınızın anlatıldığı bölümdür.

Bu bölümde ev yapımı yoğurt, peynir gibi gıda ürünleri ile doğal deodorant, doğal şampuan, doğal sabun gibi cilt bakımı ürünlerine ait reçeteleri bulabilirsiniz.

Bir hastalığa yakalandığınızda öncelikle çevrenizde pek çok insanın sizden daha çok hasta olduğunu düşünerek maneviyatınızı güçlü tutun ve halinize şükredin. Hastalıkların ilk şifası güçlü bir maneviyat ve şükürdür. Hangi tedavi yöntemini uygularsak uygulayalım kişinin kullanılan maddenin şifa kaynağı olduğuna ve iyileşeceğine inanması gerekir.

Değerli okuyucular, 66 yaşındayım ve hayatım boyunca hep şükrettim. Yıkıldım, soyuldum, hakkımı yediler, dolandırıldım, arkadaşlarım çok zengin oldu diye hayata küsmedim.

Hep veren el oldum, kapris yapmadım gurur, kibir etmedim. Lüks otellerde de yattım, açık arazide göklere, yıldızlara bakarak da uyudum. Mükemmel sofralarda da bulundum aç da kaldım ama hep şükür ettim. Nimetleri verenin de, alanın da, hastalığı ve şifasını verenin de rabbim olduğunu unutmadım.

Bugüne kadar hiç bir hastanede kaydım yoktur. Şifayı hep dünyada var olan nimetlerde aradım. Doğada gezerek, bilim adamlarıyla görüşerek, hayatımızdaki eksikliği fazlalığı görerek inceleyerek bugüne kadar geldim.

Ne yazıktır ki günümüz dünyasında bitkilerle ilgili yapılan araştırmalarda, bilimsel çalışmalarda bir Türk bilim insanının araştırmacının, botanikçinin adına rastlayamadım.

“Son on yılda yeni yeni” Ama şu anda gördükleriniz bir tür bitkiler orta Asya ve Asya yörelerinden gençmiş bilim bu günün botanikçileridir”

Her gün doğaya bir bitki düşer o nu bulmak ise elli yıl alır kaç elli yıl içinde düşen bilgiler derseniz daha keşfedilmemiş türler çoğalır ve keşfedilir daha bir şey keşif edemedim ama keşfedilmiş bitkileri ne nereler yaradığını öğrendim öğrendim de demek yanlıştır öğrenmeye yetmeyen keşif yolları daha bitmemiştir..

Her nasılsa uluslar arası literatürde bu bitkilerin tamamının yabancı isimlerle tanındığını Anadolu topraklarında yetişse de bir yabancılara mal olduğunu gördüm. Bütün bunlar beni fazlasıyla üzdü. Yıllardır içimde yaşattığım geleceğe bir şeyler bırakma duygusu beni yazmaya yöneltti. Ve tüm bilgimi, birikimimi bu yazıma  koydum.

Benim burada yaptığım hastalıklar için yeni bir şifa bulmak değil var olanı hatırlatmaktan ibarettir. Sağlıklı, mutlu ve uzun ömürler geçirmeniz dileğiyle okuyarak iyi vakitler içinizden biri.

BABAM VE SAKLI DOĞUŞU VE HAYATA ZOR YOLCULUĞU

Yıl 1956 ağlayarak geldiğim gün ne bileyim yazdığım güne kadar ağlayacağımı bilseydim vesile olmasaydılar hiç gelimiydim bu çıkarcı nefse doyulmamış dünyaya kabiller var olduğundan beri bu güne gelesiye kadar yer yüzünde beş milyara kadar kanmış kandırılmış gladyatörler yok olurken gene nefise doymamış cesurluk adı altında piyonları ölüme süren krallar sonrası krallıklara bölünen daha sonrası her devletteki kurulan hükümetler ve sonradan hükümetler arkasına gizlenen kuklacılar kuklalara dizilmiş ülkeler uluslar gizli veya ulu ortam savaş lobileri kışkırtarak gece karanlığında ormandaki ağacı dev zanneden giyinip kuşanıp yel değirmenlere saldıran saldırtan kralım diye halkın arasında dolaşan baldırı çıplaklar çıplak krallar var var olacakken.

Saat kuleleri benim diye satan ve ona inanan inanıp pembe dünyada gezenler dağlarda köşe başında şehir efsaneleri deli dumlular kanan kandıran bir da hanelerle sallayan sallatan ve  bir dünyanın sonu hiç belli olmayan iyi haberler beklerken her gün kanallar değiştiren aksiyon arayan gözler o gün reyting varsa bilin kabillerin kulaklara üfleyen iblis ve şeytanların yaptıkları bir dünya devam ederken edecekken hiç bu dünyaya gelir miydim.

Ek 01

Her kes bir olgun yaşa gelince geçmiş yıllarını arar hayat ne güzeldi der işte orada hep yanılır o güzellik gençliğin verdi zaman perdesi idi gençlikte o zamanın yaşlı gurubu da belirli yaştakilerde aynı bu dönemdeki gibi nefis çıkar doyumsuzluk kışkırtma sahtekarlık akla ne geldiğiyse o günün saadet zincirleri bu günde aynısı o zamanda vardı bu gün gördüklerinizin aynısını da o zaman yapmaktaydılar zülüm baskı insanları bir arada tutma bankerciler kartçılar et eti diye eşek at etleri süte süt katmalar demir çimentodan çalıp ev yapmalar işçilerin parasını aylıklarını vermeyenler o gün bu günün en başta zenginleri siyasette şakşakçılar memurum işini bilir ulus kadar sermayemle gelip ülkeyi kurtara çam deyip sonrası kurtarmacam diyenler sermayeyi kim kimlere verece diyen zihniyetler gıda sahtekârlıklar yoklar ülkesi yapan tekelleşmiş yapılaşmalar sayda say bitmeyen o zamanın illüzyonlar bu günün yaşlıları bazı gençliğin o zaman görmedikleri bu gün görünce o zamanı ararlar..

Şimdiki gençlikte geçmişte yazılarımı takip edenler bilir ve yazılarda arşiv dosyalarında silinmedi ası tarih 2000 yılında silindi şimdi 15 yılındayız ne zaman okursanız da o yıldasınız şimdiki gençlerde 60 70 yaşlarına gelince 2000 yılını arar olacaklar çünkü değişmeyen yapı 400 sene önce yazdıkları bir inanış insanları bir arada tutmak o zamanın gelişesiyle bozulmayan ana temel ise insanın bir arada tutmak asırlar geçtikçe insan boyutunda farklı düşünerek yapılaşma gerçekleştirmeleri.

İlim içinde bilim yerine bilim gelişme ile ilmi inanışı yok ederek yazdıkları kitaba uygun kaoslar iç içe geçmiş ülkeler ,ülkeler arası kışkırtmalar savaşlar yaptırtılarak savaşı kurtarıcısı olarak çıkan yapma şirinler önce şeytan ve iblis sonradan maskeleri altında insan olma nasibi almamış dünya savaşları çıkartılarak ve ülkeler içinde darbeler ardı arkası kesilmeyen bilim içinde ilmi yok etmek için sene 1990 dan göz kırparak tarihide aşılayarak 2000 de sıfırlandı sene bir gün sonrası yıl bir olarak teknoloji yerini aldı.

Sizin gördüğünüz 2005 asıl olan 5 yılı ilk teknoloji cip takma dünya geleceği zaman da yapacakları programlar o zamanda insanlardaki gelecek yazılmaya başladı ve bir yandan yapay açlık dünya kırız savaş oyunları terör yetiştirilerek kurtarıcıymış gibi göçmen kuşlar halinde dünya zenginliğini toplayıp duran şirketler ve geleceğin şirketler ise dünyayı ülkeleri yöneten şirket kurulmaya başladı bu sermaye bir dünya tek talep edilen paraya köle esir ederek şu an elinizde tuttuğunuz kanlı paradan başka şey değil sermayeler ise siz insanoğlu dur..

Öyle dünya gele gelenek yerleştirdiler ki siz nerde olursanız olun sizleri bulmak çok kolaydır onlar için uyguladıkları kanunlar ise onların istedikleri gibi olursan dünya da yer edilirsiniz deyip bir kuruluşlara seni yazdılar işine geleni yaptılar işlerine gelmeyeni de dışladılar seni düşman ettirdiler ülkeler arasında kaoslara kadar götürerek ülkeni istila için senden gözüküp kurdukları terörle baş başa bıraktırarak insan hakları evrensel deyip benim ülkeme dokunmayan bin yaşasın diyen zihniyetler şahmeran olarak yılanları saldılar yılanlar anason tarlasında akıl şuuru kaybetmiş şekilde oluşları ise sahte cennet vaatleriyle yazdıkları kitaba uygun olsun diye de erkenden kıyamet senaryolarına uygun Mesih çağırmak işte burada gene illüzyon gösterip kurdukları senaryo gereği devlet kurmadan ülkeler şirketleri toplayıp tek yönetim şirketleri ortaya sergilemek ise aynı 1945 yılında atılan atom bombasınız atarak korku salan ülkeleri korkutan dünya büyükleri arasında gelecekte bu günün seçimleri ortadan kaldırarak kendi şirket yapılaşma ile 2045 yılında yanı 45 yılında tekrar sıfırlayıp 00 da yapay çip takılmış bir insan boyunda hoş geldiniz.

Bu yazılar geçmişten ve bu güne eşleşen yazıları kısadan kısa yazarak kısayı da özetleyerek yazmaktayım hoş geldiniz den sonra ise asıl yazdıkları kitaba uygun hale gelmesi ise 1 2 3 4 boyuttan sonra 5 6 7 sıralayarak gidiş ise dünyadaki bütün insanoğlunu bir tek şimdi çiplenmiş belgeleriniz sonradan bedenlere takılan çipleriniz öyle illüzyonlara itmek için yapay özgürlük sunarak sizler her boyutta inancınızı tek yöne itmek düşüncelerine şimdiden girmektesiniz şimdiki boyutta 2116 yılınız yani nesilleriniz onların planlamalarıyla 45 yılınız tekrar sıfırlanmanız ve 71 yılınız artık onlar için onlara karşı gelmeniz bir tuşa bakacak o da programmış bir insan boyutu fark etmeyen bir yapay zekaya bakarak nesiller nesli bu yaşama köle esir esaret oluşunuzun kanıtı olacak.

“İşte o zaman eşleşmeyen bir insan boyutu 116 rakamı yaratandan başka dost olmadığını anlayacak yazdıkları kitap ise bir daha yanılacak bu dünya galaksiler içinde boşa yaratılmadı vardır bildiği yaratanın”

İnsanlık yapay gıda silah ilaç yok etme ise sadece bu gün korkunuz bu gün sizleri onların şirketlerin eline vermedir yeşil gördüğünüz vadi seraptır ya çöl yada balcık çukurudur..

O günün bir tuşla yok oluşunuz bu gün insanların üzerine salınan musibetler ve ekonomi bozukluğu enflasyon savaşlar kıtlıklar sadece gelecek için ellerinde tutukları karşılığı olmayan parayı onlara binlere katlayarak siz insanoğlu sermayesi olarak gösterilen açlık kıtlık açıkta kalma korkusu ile içerde bulunan şan şöhret ülkeleri içinde dik duran dik durması için güçlenen ve bu güçleri yıkmak için dış dünya şirketlerine esir esaret içinde vaat edilen sahte şeyhlik krallık ülke içindeki hainlerle dolu ülkeleri sallayan sallatan bu günden görme özürlülük ise sadece takılmış insan boyutuna bant boynuna takılmış zincirdir...

Şimdi çobanın 1956 yılından 2022 yılına geçelim geçmeden önce sizleri nasıl sahtekar yapmak ta ve nasıl gelecekte cip takarlar. bil bakalım önce ben den başlayalım.

Anladım ki bu yer yüzünde birilerin gölgesinde ve ya sayelerine mecbur etmişler arsında piyon olarak durmakmış ve zamanı gelince kullanılmak için verilen sahte pembe dünya..

Bu nu artık sezen çoban yaşamda başkalarına köle olmak ise tek başına yaşamaya karar vererek şehri terk eder dağ güvenilir insan olmayan bir yere arabasını da evin önüne çekerek tek yaşamaya ilk adım atar..

Yaşam eğitimi öğrendikleri not alarak ve geçim kaynağı olarak ta kimseye zara vermeyen şifa kaynağı krem yapar geçimini sağlar dağlardan otlar toplayarak kendi yaptığı bir destinasyonla yağ çıkarmaya başlar zaman geçtikçe talebi kendine yetecek kadar yapar fazla isteyenlere de kısa öz olarak ben yapamam der..

Ufak tefek devlete borcunu kazandıklarıyla öder defteri sıfırlar bazen ülkesini bollaşır bulduğu yapmak istedikleri yerde projelerini uygular dağlarda arabada yatar araba karavan şekilde özgürce yaşar bazen güvenilir yer gider bazen de bollaşır bollaştığı yerlerde uyguladığı projelerde eksiklik var mı yok mu diye ziyaret eder.. Tam 21 sene  ev hayatı yaşamaz hep karavan ve dağ bazen de hotelde..

Kanun kurallar içinde eksik olmayan hiçbir yerde hata yapmayan çoban son bu sene karşısında kanun çıkarırlar nüfus kağıdı ve çipli ehliyet son yıl günü sonrası da yapmaz iseniz ceza yersiniz der kanun..

Ben hiç kimseye ihtiyaç duymaz iken başvurmadığım halde yaşlılık parası almadığım halde emekli olmadığım halde emekli olmak istemediğim halde hasta hastalığı tetikleyen insan eli değmedikten sonra “Allahtan başka rızık nasıbım mi isteyip verdiği halde” ve normal yaşama göre “evsiz sayılırım ve sayılır ”

Şimdi bana Kanunlar SAHTEKARLIK mecbur bırakılarak ikamet için ev tutmam lazım belge ve kimlik alamazsın derler ev hayatı yaşamayı istemeyen çoban yaşam hayatında “Erciş depremi ve İzmit depreminden” sağ olarak çıkmış kişi oldum olalı da yaşamım boyunca evliya çelebi gibi geçen hayatta şimdi ev tut derler ikamet al derler bunun içinde nerden baksam bu günün şartlarında ev tutmak nerden baksan 7 bin tl le gider ve kendimi bildiğim için o ev 3 ay sonra terkedilemeye bırakacağımı bilerek terk edece mi bildiğim halde bu yapılan işe sahtekarlık olmuyor mu.

Yapılacak masrafı isteseler hem devlet kazanır hem de benim işim aksamaz al sana hem de sahtekarlık olmaz hem de çip takıldı olur olsun der “bedene değil kafa kâğıdına” şimdi gelelim diğer boyuta belki ben olmam ama günün birinde yaşamanız için dünyanın kanunları getireceği olmazsa olmaz yaşayamazsın ve ceza yer çip avında av olursun taktılar mi çip sana bu günün kışkırtmalar gibi iç emniyeti kaoslara çeviren çevirtenler sen takmaz isen terör ,terör iz ederler hiç anlayamaz sın yaşamı yaşam hayatını.

İstediğinle evlendirirler istediğin istemediğin zaman boşandırırlar bu günü kıskançlığı kalkar yerini koskoca geri kalan bantlar çıkar zaman ve yeri geldiğinde fişini çekerler istedikleri ipi oynatarak yaşam gerçek boyutun sona erer.

Çünkü bunlar dünya üzerinde hakkın olan hakkından hak iddia eden yaşam hakkını alan şirketler kendilerini tanrı ilah yaparlar “sadece hakkından hakkını tek hak iddia eden bu gün var oluşuna sebep olan yüce yaratandan başkası olamaz”

İşte buda ilim içinde bilim aramak varken yapay çekirdekler bilim içinde ilmi var oluşu unuttururlar ve yok ederler bu da bir sonra ki hamle ise yazdıkları sahte meshlerin gelişiyle var olmayanı var ederek beyin içinde ettirerek iblis ve şeytan ateş dansları yaparak kutlarlar..

Irk din ayırt etmek sizin yazdıkları kitaba ve inanışlarına göre seni kurban ederler Kaos entrikalarla oyunlar başlamış olup bu gün onların teknolojileriyle çok iyi öğrenmek( kötü iyi iyi kötü )arasında ya var oluş yada yok oluş savaşları başlar geçmişte “Habil kabil gibi eşitliği sağlayan yatıştıran ise seht şit” o zaman gerçek Mesih gelir adaleti sağlamak için.

Bu günün teknolojisi çipli çipsiz her yerde buluna bilirken gelecekte bilin gölgeler arkasına saklansanız da her nerede olursanız olsalar da uyku gibi ölüm eşit olan seni her yerde bulur.. Zamandan daha kısa zaman gösterecek..

Şimdi başlayalım çocukluktan ve bu güne

“1956 dan neyin ne olduğunu bilmeden otobüsler kamyonlar elden ele dolaşan eşyalar hatırlamakla geçti ve hatırladığım bir kel kafalı bir babanın benim saçımı okşaması ve her gelince veya gittiği gün öpmesi ve bir gün evde bir daha gelmemesi anlam veremediğim burukluk gözümü açtığımda koskoca İstanbul muş”

 

Ek 2 de Devam edecek

1956 ana doğum ama nüfus kağıdım ne şekilde”1959 ileri bölümlerde anlatılacak” kimlik dedikleri şeyi elime tutuşturulan yaş sıfır sanki yaşamım sıfırdan başlamak ta ki oradan oraya buraya derken okul yıl başlar ve yaşamda yaşatılmak arasında bana öğretilenle yaşamdaki çok ara açık fark oluşu beni yaşarken öğretmeye itti okul yıllarım 3 sınıfta bitti.

Daha sonra yıllarda dışardan aldım ilk okul diploması oldu ve daha sonra askerlik teskeresi gibi yaşamışlığım doğumunda darbeler gençliğimde darbeler ve gelecek yıllarda muhtaralar  ve gene darbeler  ne den ney içindi hepsi çıkar için kanlı balçık gölü gibi insanlığı insan olmayı çok gören hala insanlığı çukurdan çıkartılmayan yaşam sizce geçmiş yıllarınızı şöyle hatırlarsınız o günün orta yaş gurubu daha ileri yaş olmadığınızdan olmadığınız için ve yukarı kademeleri görmediğinizden halkın bir birine paylaşmayı hatırlar komşuluk ilişkileri farklı oluşunu “daha ahlak yapı bozulmayışını” imrenir keşke o zaman şimdiki ileri yaşınız gençlik çocukluğu hatırlar hala var olsa “o zaman dersiniz” ama öyle değil.

O zamanın gençliği ve yaşlılığı bu günde aynı oluşu şimdiki gençliğinde zamanla bu zamanları hatırlayıp keşke o zamanlar bitmeseydi dediği gün “zincir gibi nesil ve nesiller gider” zaman aynı değişen ise akıl düşünceler insan boyutunda değişmeler zaman zamanlar geçtikçe dünya üzerinde değişimler oldukça teknolojiler büyüdükçe insanlar insanlık küçülmekte cesaret cesurluk korkusuzluk yok edilmekte bu nu anlayamamak ise (sen ve ben ) demek içinde oluşunuzdur..

Evet bir saklı doğuşu çoban lakabı ve şifanın oluşumuna bakalım kısadan kısaya özet ,özetin özeti

Oku beni yaşama itti sorumluluk aldırdı bir anne 6 çocuk en küçükleri ben bir şeyler yapmam lazımdı annemin sabahlara kadar dikiş diktiği beni daha çok çalışmaya itti ne yapabilirdim daha çocuktum bir anda büyüdüm yaş çocuk ama sorumluluğa iten büyüme.

Akşam gazete satanlar vardı bende satarım dedim fındikza de durakta gazete satan adamın yanına giderek bende gazete sata cam dedim Cağaloğlu ya gittik gazete çıkan yere ve omuza kayış koskoca dosya içine gazeteleri koyarak büfeci sen koça Mustafa paşa mıntıkasında satacak sın der giderken de yol boyunca satarsın der of püf ilk gün zor gelir Ant ıraman her geçen gün gazete sayısı artar çok sattıkça çok kazanç ve bazen de büfeci güvenir büfeyi aç der ama (sakın sakın şu adama) dikkat et der gözü bu büfede.

Zaman geçer artık ev o zaman dan yaşam zamana fark artar ev daha çok gelir gelir bir gün büfeci sen bana uğurlu geldin buraya da alıştın işi de öğrendin ben yurt dışına çıka çam sana burayı ver ecem der ama param çok az biliyorum der az senle anlaşalım ben gittiğim yerden geri gelirsen der aynen ana iade edersin şayet gelir de yerinde bulamasan da benden tarafa helal ederim der..

Tamam der o günkü sermayeden de bir kısmı alır işletme olarak içerdeki dergiler demirbaşlar kalır içinde metre karesi iki metre kare var yok artık büyüyen çocuk başlar işine on yaşında ,dört kendimle beş çocuk bulur gazete sattırır geçe yarısı sırtına heybe çıkacak günlük gazete yürüyerek yolda beni tanıyan kişilerin kapısına gazete bırakarak büfeyi açar gazete satarken de asıl dağıtıcı gelir gazeteler dergiler bırakarak  bir önceki gün gazete parasını alır o günden beride iade almamış olarak bana ödül dergiler kitaplar verir akşama doğru gündüz verdiklerimi tahsilat yapar akşam gazetelerini sattıracağım gazeteleri küçük çekçekle alır büfeye koşar adımla gelir iş yerini açardım..

Gece akşam saatleri ise evde annem iş boşluğunda ev poğaçaları atıştırmalık ekmek arası yapar hazırlanmış olarak satar ek gelir ederdim daha çocuktum akşam saatleri yurtlardan silah sesleri gelir aynı kişiler büfeye toplanır sarmaş dolaş olurlardı anlam veremez ama sevinç bayram günü olur olurlardı buna” sağ sol” dediler.

Buluşma noktasında kan kardeş gibi idiler bazen gelirler emanetleri bile koyarlardı işte emanetin ne olduğunu öğrendim çocuk çocukken derin derin çukurlar açılıyor birileri gelir sana emanet bıraktılar mı der yok Amca bırakırlarsa alayım mı der çocuk çocukluğa vururdum ben de emanet bırakanlara söyler onlara da ertesi gün bırakmazlardı.

Bir gam baz var derler bana da şu (karşıdaki heriften kork ve dikkat et derlerdi) bende benden öncede büfeci Mehmet abide söylemişti der ver oradan atıştırmalık içli köfte derlerdi geçe bitmeden toplar eşeği sağlama bağlar gibi oracıkta kıvranır yapardım.

Bazen 3 bazen 4 te kalkar gazete almaya gider ve daha sonraki günde erkenden getirmeye başlamışlardı gazeteyi sevilen bir çocuktum daha önceden evdeki taze poğaçaları getirmiş ilk çaylarını benim yanımda içerler pogca yerler pogca parasını veriler cay büfeden der az kestirmek için bir gözü açık şekerleme yapardım uyku saatleri böyle geçerdi büfe tezgahında uykudan başım düşer yaslar uyurdum da ki annem veya kardeşlerim poğaçaları getiresiye kadar ne poğaçam çalınırdı ne de gazetelerim Fiatları biliyorlardı oracıktaki kumbaraya atarlardı ilk gün saydım tezgahtan fazla para çıkardı ve sonrası hiçbir zamanda saymadım.

Yaşam çocukken hep böyle geçecek zannederdim ta ki on iki yaşıma kadar bir geçe Cağaloğlu’na erken gitmek istedim dağıtıcılar derlerdi “bir gün erken gel gazete çıkartılan yeri gezdirelim derdi bir de seni merak ediyor içerdekiler derdi merak derler” ya her şey meraktan gelir ilk çıkan gazeteleri nasıl çıkartıyorlar bakar gazetelerimi alır gelir hesabi yapmakta bir de müşterilerime gazete gidiyor mu getiriliyorlar mı kontrol etme hayalleri olarak tekrar yolumu tutarım güle oynaya hayallerimle koşar emin adımlar atarak yol boyunca gündüz çıkacak gazeteleri dağıtan dağıt atılanı kontrolle ederek gelirim ve benin büfeye yaklaştıkça evdekiler ve etraftan kişiler sabahın ilk saatlerinde mahşer günü gibi kalabalık vardı beni gören hepsi gülümsedi büfede yattığımı bilen kişiler yanan yere yaklaşamadığı yaklaştırmayan görevliler o şükür dedikleri kulağıma çınlar hep çınlar hep çınlayacakta..

Annem haydi eve gidelim der hayır anne son manşetleri satarak son baskıyı satıp gelirim  der denir içinde kutuyu açar dergileri çıkartır sadece arkamda kül kalan sadece demir yığını kalan büfe önünde

Yazıyor kundaklanan büfe yazıyor son haber der” her gelen sağ sol dese de” onlara tek söylediğim tek (şey nefise doymamış haram zadeler içinde şeytan ve iblis yakan adamda içinizdeki görünmeyen adamlar)

Benden gazete atıştırmalık alanlarda kim yaptı demelerine gerek kalmadan hesabı oracıkta kestiler ve bir daha oraya büfe açılmadı..

İşte bir çocukluk büyümüş küçülmüş aklı başında şuuru yerinde bir perde kapandı bir perde geçişi..

Birikmiş para vardı yerine açmadım sadece akşamları ve cumartesi Pazar günleri statlar gider bir yarınki gazete der diğer iki güm gündüzleri oku oku minder yap der gazete satarken zaman geçer geçerken bazen de sabahları Sirkeci’de sabah vapurlardan inen karşıya geçecek kamyon bekleyenlere yeni satış yerleri keşfederek satışa  başlamış ve bir gün karşıdan gelen ve her gün gazeteden alan adam gelir adını o gün Ergün abi olduğunu öğrenir beni satışın bitince yanıma gel der ban bir kağıt verir adres orda yazılı istasyon arkasında der..

Girişken “Allahtan başka korkusu olmayan kendime ve başkalarına saygımı kaybetmeden cevap verecek küçük devdim” kendimce umut ümit hep bekler orada bir taşta olsa bir başka yerde başlama taşı olduğunu bilirdim sanki yolda yürürken para rızkımı kazanacak olduğumu ve öğleye doğru satışı bitirip gittim tabi hürmet misafir edilen yere gitmek ve büyüklerin ellerini öpmek örf ve adet gelenek olarak kendi hizmetinde görev bildim..

Beni mağazada gezdirdi epeyce büyük ve oradaki personelle tanıştırdı ve cay söyledi  “yanında kaşarlı tos söyler iseniz sevinirim dedim” sadece oradakiler gülümsedi ne den dediysem de” misafir edilen yerde hizmet tam olmalı istemek suç mu der” ufak hikayemi anlatır ve öğle yemeği söyler o gün hem tos hem de adana kebap söylenir.

Yemek gelesiye kadarda tabi bir yanda  işlerine devam ederlerken bende orada ortalıkta duran karma karışık dizayn yerli yerinde olması için ufak düzetmeler yaparak göze batmadan ve yemek gelir yenir ben sizi meşgul etmeyeyim artık gideyim der tokalaşır ayrılırım..

Artık yaşam yaşıma göre yorucuda gelse beyin şifreleri açılır evi bir sabit dükkana getirme hayalleriyle annemin fason evde dikiş diktiği mağazalar önümden caddelerden geçerek evin yolunu tutar ve eve geldiğimde anne benim biraz param var senin bu makineler kaç para der ve kardeşimle bir atölye açmak ne kadar der..

Oğlum bizim ancak geçinecek kadar paramız ve alacağımız para var der hiç para getirisi olumsalda sadece 3 5 ay yeter der bak hastaneler dolup taşmakta salgın var der ne olacak bilinmez adına kolera derler sizlere bir şey olmasın dua eder dururum sizler yok olursanız ben neyleyim dünyayı der..

Anne senin para değil ben benim kara gün için ak akçe den biriktirdiğim para derim vay benim oğlum büyümüş küçük dev der bunla kaç makine alırsın oğlum nerden buldun bu kadar parayı anne hepsi helal haram hiç yok apartmanda müsaade etmezler ama kısa zaman burada idare ederiz der gündüz çalışır geçe çalışmayız der.

Hemen kardeşleri alır makinecinin yanına gider bir overlok üç piko makinesi kumaş kesim motoru “abimin el marifeti ile sunta masa yaparlar” ve  ikinci el makine alır kendi parasını da ekler makineler gelir hiç borç yapmadan o akşam ziyafet vardır o akşamki kardeşlerimin 3 fakülte nişanlısın da gelirler” bu gün eniştelerim yeğenlerimin babaları” kutlama neşeli geçer annemin komşularımda gelir masa sanki düğün meydanı gibi hal alır.

Ben gene aynı işe gider gitmeden oğlum artık gitme bu karanlıkta ne olur olmaz der yok anne artık 13 ten 14 giriyorum çocuk değilim iş iştir neyin geleceği hiç belli olmaz rızkı ve nasibi orda bırakamam der yoluma gider işe koyulur gene yaşamımı bilen Cağaloğlu’ndan geriye dönerek Aksaray a kadar geçe karanlığında gazeteyi hiç aksatmadan dağıtır diğer yeni yol üstünde yeni müşterilere vererek oradan ara kestirme yollardan ilk arabalı vapuruna yetişir inenlere beni tanıyan kişilere gazeteleri verir  sonra kamyonlara otobüslere satarak her gün ve sonrası devam eder ve beş ay  sonra her sabah ki Ergün abi işin bitince gene gel der.. İnşallah der.

Hep aklıma gelir orada duran nasip akşamları gazete satış sonrası beni tanıyan ayırdığım son gazeteyi kahvede yaşlı adama verdiğim ve paralarımı saymakla meşgulken bana söylediği sözü hep hatırlarım sonsuza denk .

“Her sonu var olan hiçbir şey yok olmaz orada durmaktadır sen yeter ki bu azmini kaybetme var olan son nasip rızık kendine çeker güvenle tekrarını ardına kadar açılır”

O gün işim diter ya nasip der eve giderim annemle evde konuyu anlatır bir iş teklifi aldım sabit bir iş derim annem sevinir ileri boyutta sigortalı işe gireceğimi ve korkusuz yaşayacağımı bilir ve içi rahatlar annem otur olum der sana geçmişten İstanbul’a gelişimizi tek nasıl geldiğimizi ve bu güne gelişimizi anlatayım ha bu arada abinde turistlere slayt satmayı bıraktı ve oda tekstil mağazasına girdi satış personel kısmına ona da sevindim.

Biz çok etrafımız çok kıskanç yapılı ortakları vardı babanın çiftlik içinde zengin bir aile idik baban bir gece de çiftlikte baygın olarak şehir evine getirdiler fazla gecikmeden hastaneye oradan büyük şehre götürdük yaşıyor uyanmıyordu ve bir geçe babanı kaybettik kimseye haber vermeden birkaç gün içinde çiftliği kontrol altına aldım ve mahsulleri kaldırıp gelecek

için hazır bulundurdum ve her şeyi kamyona yükleyip hazır beklettim ve babanın öldüğünü herkese duyurdum ama çok tan defetmiştim babanın tek söylediği çocuklarımı koru dediği

hiç aklımdan çıkmaz.

Her kez ben den sakınırlardı korkarlar yanıma yaklaşmazlardı işte İstanbul’a gelişimiz yolda eşyaları indirip başka kamyon değiştirerek gözümüzü açtık burada ilk eşyaları bir depoya indirip ailece bir hotele yerleştik hatırlarsın her gün balık ekmek üzüm isterdin zeytine kara tavuk peynire beyaz tavuk der üzüm ekmekle günler geçer kısa zamanda bu eve yerleştik

 

Evet anne aynen öyle saklı yaşamdan ama geçmişi unutmak ama nerden nasıl geldiğimizi

unutmamak bunu anlattığın iyi oldu.

İnşallah yarın yeni işimde hayırlı olur ama işten dönünce gene kıza zaman akşam işini bırakmam kahvelerde poğaça atıştırmalık satar ve geride bıraktığım ve bırakacağım gazete işini de arkadaşıma müşterileri öğretir müşterilerimin çok hakları var bazen pasta börek verdiklerini hiç unutmam dışarı bile çıkamayan beni bekleyen müşterilerim vardı onlara benden sonra arkadaşım getirecek haberi sevinirler ben gidiyorum merak etme derim daha sonra geçmişlerden anlatırsın der yola koyulur iş devam ederim özetlerden özet kısalar dan daha kısa yazılımlar

Devamı var ek üçte ek dört ek beş EKLER devam eder 1250 sayfada sadece 250 sayfa özetler bir içinize ki bir yaşam 

Karma

BEN BİRLİK ANLAMADIM SİZ ANLADINIZ Mİ BİRLİK DEMEK AYRIM GAYRIM OLMADAN ŞİMDİ DEMEKTİR..

Bu gün bu zamanda birlik beraberlik var olma zamanı dağken ülke içinde hala adalet zincirini kurcalanırken ve başka ülkesini halkını bayrağını için ülke ulus için projelerini danışmak el birlikte bu ülkede seçime girmeden tuzumuz olsun diyenleri ve (başka kurumlar arkalarından yaptığına bak diyenler ) bu gün yaptıkları kışkırtmalı sözleri acaba birlik beraberliğe eşleşiyor mu bu halka halkı 2 5 8 gruplara dağılım ve kutuplaşma kime yarar nefis ve çıkar için dış dünyanın işine gelirliyi ve kar amaçlı şirketlerin eline  geçeceğini hiç mi hiç hesaplamazlar oldu ki yönetime geldiler geçmiş hesabını yapmadan gelecek hesaba oturduklarında birlik var olur mu geçmişi hesaplamayan sağlamada örtüler üzerini açmadan çok hızlı şekilde bu ülkeyi savunanları hiç ayır etmeden ve savunma silahları yok ederek askeri orduyu sağlama yapmadan sili verirler ancak böyle bir zihniyet “arıların mesafe ölçümü dans ederek bu yapay kuruluşlar ateş dansı yaparak mesafe kat ederler” ondan ki yarın yarından sonra her zaman uyanık ol “bırak gelsinler geldikleri gibi giderler” 100 yıl öncede oldu..

“Haritalar hayalleri gibi olmaz içeri girecek ganimetler yeterli kafi gelir” sen kartalın gibi kanat aç süzül sonrası kırık ok gibi dal ikiye ayrılan kanat aynı ay şekli alır var gücünle saldırıya geçmen üç koldan sarmaya benzer işte o zaman sancaklar açılır dünyanın her yerinde “kör kurt rızkını beklemez o garanti der ulu tanrısına güvenir yalnız kurtlar ise bir sebebiyet le kör kurttun yanında oluverirler dağını merasını koruduğu çobanlar gibi”

YAŞAMIN ÇİZGİLERİ

Hep yarışa girerken veya koşarken birlik bahsederler yönetim tam işler yola koyulur ya darbe ya kışkırtma bakanlar daha makama oturmadan başka makamlar gider gelir işler hep bazen askıya bazen de erkem seçime çağrılarıyla toplumun kafasını karıştırır hep gidenler ve gelenler biz gelince der durur az gider uz gider iyi kötü olmuş kötü bir den iyi olmuş halk toplum geçmişi unutuverir ve kışkırtma kaos başlar dış dünya planlar yapar bir fırsat istihaleyle alıveririz hesabı yaparken yönetime geçmek isteyenler birlikte der demeye başlar işte burada anlamadığım şey şimdi beyler diye cem sizler her giden gelen bayrak aynı değil mi vatan aynı değil mi bu toplum aynı değil mi birlikte der deyip durmak nesi bu yarış neyin nesi bıkmadınız mi bazen de bu halkın demokrasi tokatlarından bıkmadınız mi bu ülke hala birilerinin bu topraklara gözü var hala anlamadınız mı.

Geçekler dedik ya tama 73 yıl söylenir yöneteceğiz ,yöneteceğiz derler seçim, seçim der yarışa koşarlar peki bunun kısa yolu seçim gelmeden hep birlikte yönet olamaz mi şimdi birlik olmuyor sanız bu dünyaya bir bakın ne zaman birlik olacaksınız siz veya destekleyen başkaları gelince mi birlik olmak sözleri ortaya çıkmakta bayrağı vatanı halkı koruyacağız der dururken oklar size gözükmüyor birlikte olmayacağınız dayanamadığınız koskoca 20 sene içinde giden akıp giden zamanda önümüzdeki ilk 5 yılda mı sizler ok hedefinde değilken acaba ülke bayrak değişirken halk esir esaret altına sokulurken ülkeyi parçalara bölmek için mi birlik evet birlik diye bağırılan şey sonra gelecek birlik mi oluyor artık çıkan yeni birlik kurun kurumlar şirketlere seçimi den sonra sizleri bir yerlere yerleştiririz mi yerleşiriz mi düşünürsünüz hep diyecek akıl.

“VAY Kİ VAY VAHŞET Mİ VAHŞET”

Hele bu zamanda düşmanlar her tarafı sarmışken bu da yetmez içerden sarmışken hep bir “ağızdan koro gibi birlik demek” dış dünya ile mi gerçekleşecek geçen dönemler geçmişi görmeyen gelecek nasıl birli olabilir..

Bir gün çarşıdayım kadının biri kapkaçlıya kaptırmış çata mı çaldı koşun kurtarın der hırsız önde kadın millet arkasında uyanık hırsız köşeyi döner dönmez hırsız var yakalayın öndekini der bağırır tabi aksiyona girenler hırsızın önünde hırsız varmış gibi koşarlar kadın en arkada millet koşmakta hırsız koşarken öndekileri koşturmakta o kalabalıkta hırsız birden köşe döner öndeki koşarken yakalanır yermişin yemez misin suçsuz birden suçlu olmuş ölüden döner nefes nefese kalan kadın hırsız diye kovaladıkları kadın bu değil hırsız  peki neden koşuyordun arkadan gelenler koşun yakalayın dediklerinde hırsızı yakalamak için koşuyordum der “suçsuz her kes suçsuz koşana değil koşturana bakmak gerek” Dövülürken suçsuz olmuş suçlu “dünyada bir tane “suçlu bulun ben size tüm suçluları bulayım” çünkü herkes her şey yapsa da suçsuz gezer gezdirir hakim bey suçsuzum..

Düşman her fırsatta sizleri en yakın zamanı bekler her an onlar için yandaşlarıyla aynı 80 ler de her gün ölümlerden bıkan halk dış dünyanın destekleriyle getirilen gene içerden pusu hazırlığında olan hükümet defalarca kurulmadığından darbeyi getirirler halkın bıkmasıyla ver yansın alkış  zaman geçer getirirler “her darbe de ülke soyulur”

Alışmış olanlar normal düzene geçişte ülke yönetmeye bu seferde horoz amblemli  “bir işaret fişeği gibi “bizi seçmez seniz erken öten horozun kafasını keseriz işaretleriyle bas bas paraları derler sonra ülkeyi biraz daha yönetim şekli bir şekille getirerek aynı yola çıkan ardı arkası kesilmeyen partiler türer az gitmeden çok olmadan gene yönetilemiyoruz aynı taş plak gene seçim ,seçim der uzayan aynı şirketlermiş gibi şirketlere çalışan yönetimi ticarete döken ve ülkeyi taaaaa o zaman dan bu zamana kadar seçmen seçilen secime giren ülkeleri bayrakları başka mıydı ki birlikte der dururlar.

Gene seçim ,seçim diyenler seçimdeler de verilen vaatlerle 20 yıla içinde gene seçim, seçim deyip o zamana dan beride bu zamana kadar yıkılamayan parti dış dünyaya ve ilerde tehdit olacak yarı yolda bayrak değiştirecek yatay düşmanlarla karşı dik duran parti hedefler bayrak ülkeye oklar çevrilmiş içerdeki dik duran halka geçmiş zamanda 80 darbesi ve 15 temmuz gibi yenilen pehlivan doymaz ikinci raundu oynamak ister bunları bir şekille göremeyen hala bitmeyen kaos kışkırtmalar 80 70 60 50 41 hep biz kuracağız birlik olacağız demekten bıkılmayan, dinlemekten bıkmayan “düşman ikinci düzen yola çıkanlar pusuda beklerken”

Her fırsatı da değerlendiren kışkırtmalı oyuna hazırlananları göremiyorsanız planlarında hayallerinde geçici eko düzeni rahatlama modu girerek 20 yıl önce de aynı dendi seçim vaatlerinde “ülkenin bütçesi kadar para ile gel ecem diyen her halde birkaç yıl önce ki kırız unutmuş olmalı ki bu nu söyler 5 nisan kararları”

Sonra ve önce 45  Marşal yardımları ve her darbede hazinelerin altınların boşalması darbelerin arkasında havalarda uçuşan paralar geçmiş zamanlarda paraların nerelere gitmesi bilmeyen pembe dünyada gezen düzen ve  her iki yol önce darbe sonra ve alkışlarla gene seçimler seçim sonrası gene aynı sahneleri görecek siniz.

Ben söylemiyorum görünen 99 yıl söylüyor bilin ki “seçim bir boş” oyalama dan başka değildir her seferde her kes söyleyecek bu duruma getirenler aynı kişiler çıkar nefisleri uyuşmayınca doyumsuz şirketler sizleri bir çıkışa zorluyor bazıları da koltuk peşinde aynaya bakmak la zamanları  geçiriyorlar.

Vay be ne koltukmuş ayağını yere basan ayaklara soru cevap sorsak ne derdi acaba.

Her kes ülkeyi bir gün seçmen olmakla değil “halkın yararına halkın toprak zenginliğine bir ve eşit dağılımına toprak bütünlüğüne kışkırtma olmadan erdemli saygılı halkın halk muhalefetiyle yönetirse o düzenler yerine oturur oklar bir topluma işlemez bu bayrak bu toprağı kabullenmekle başlar.

Eski dünya hayaller yok yakında hükümetlerde olmayacak sizleri ve nesillerinizi dünyaya sahip olmak isteyenler tarafında esir esaret içinde yaşamanıza ve yaşatmaya mecbur kılınacaksınız şimdi dik durmaz iseniz hep birlikte kürek çekmez iseniz sonu “vahşet mi vahşet”

Bazı planlamacılar planlar ama armut ağacın altında plan yazdıklarını bilmezler armut olgunlaşır kafalarına düşer o zaman akıl anlarlar “aynı benim radyo gibi tokat vurunca çalar” radyodan ses gelir arkası yarın son anı “şekli karşı sahanın elin armut toplamıyor der geldikleri gibi giderler eski yunan felsefesinde Trakyalılara yaptıkları hiç sönmeyen ateşle saldırdıkları gibi ateş içinde giderler bu sefer bir şeye hayal ile giderken elindekileri kaybeder.

Bu bir yaşam tarzı terzi usta bazen söker tekrar tekrar diker bazen elindeki yüzük ile dürter bu sefer kımıldayamaz usta önceden yere ökse otunun tohumuyla ökse yapışkanı sürmüştür Kuş tur taaa uzaktan gelmiş diğer kuşları sürer yere sürülen ökse yapışkanına yapışır yaşam tarzlarını analı etmeden kuş akıllar kanan kandırılanların savaşını hiç görmeden sazan gibi yapışırlar içerden dışardan at atabildiği salla sallaya bildiğin korkulu adamlar korkutmak için Yüksellere çıkarak bazen de sesi güzel çıksın diye hamama girerler yaşamdan korktuğu korkutulduğu gibi hiç bilmezler dağ da kurt ulur yanı başın da zanneder ya apandisi yada karaciğere kan gitmez kan basınçları değişir yeri ve zamanı geldiğinde o ses an sızın çok yakında ensende hisseder şu an ensende serinlik hissettiğin gibi..

Yaylada ensemize çok serinlikler geldi ama çok barışma haykırış sesleri duyduk kediyi aslan deyip kaçanları gördük aslan ve kurt bu kaçanlar kim çoban benim pamuk ile çomar kavga eder bir türlü anlaşamazlar yorulduklarından heybeye girmek için kavga ederken dağların yankılamasıyla kaçanlar şimdide oturmuşlar karakaçanın sırtına onlara bakarlar şimdi orda bir horoz eksik..

İşte dünya hali dünya işini yapıyor işini yapmayanlar ise insan evrimleşmemiş şimdide karakaçanın sırtına bakın bunlar ne yapıyor diye kim üstün akıl mı şaşkın hisler mi.

Yüksek ses karşıyı tedirginleştirir ve tedirgin eder savunma yok etmeleri de kışkırtıcı sözlerle gücü zayıflatır savaş bir taktiğidir ama korkunun korkusu ise mermilerin yetişemediği insan selidir işte korktukları ise “en derindeki çıkacak korkusuzluktan korkarlar” aynı geldikleri ve giderler gibi gelirken farklı giderken şekilleri değişen değişmiş ligi farkın da olmazlar.

“Dedik ya vatan bayrak bu toplum halkın ve insanlığın hizmet ,hizmet etmek görev armut mu elma mi yoksa mevsimsiz ayvamı tercih menüyü söyleyenin”

 Çoban 

 

YenileniyorDUYURU MODÜLÜ
ZİYARET İSTATİSLİĞİ
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam10
Toplam Ziyaret1298477
ALTIN GÜMÜŞ BAKIR DAN ŞAŞMA
AlışSatış
Dolar32.439832.5698
Euro34.502534.6407