• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
   

               SAKLI-ŞİFA        

                                                   https://www.sakli-sifa.com     https://www.sakli-sifa.com       https://www.sakli-sifa.com                   
 

Sırlar kitabin dan çobanın gerçek hayatından ve anısına  önceden yazılmış notları  “Her kes ebebiyet yolcusu bir son duraktır hayat kaybetmek acı” en acısı ise yaşarken yaşamın anlamını kaybetmektir saklı-sifa 

                     

Evren dengesini yakalamak hasta olup çare aramak değil.

Hasta olmamak için hastalığa sebepleri yok etmek.

ARTIK ZAMANI GELMİŞTİR
Musibet bitmeyecek yaratılıştan beri var olan ama bilin hiçbir virüs yaratanın evrenin yaratmış olduğu bedeni içinde algılama senyörleri bağışıklığı yıkamayacak bu insan elinden çıksa da sen yeter ki bedene bedenine bedenlere zarar verme ver dir me.. saklı şifa 

İnsanoğlu kendini çok büyük gösteriyor, evrende ne kadar küçük olduğunu bilseydi, kelimelerin gücünü anlardı gözler, beden ve eller ,insanın karakter yapısını ve içinde ki ruhu ölçer neydin ne olacaksın. saklı-şifa

 https://www.sakli-sifa.com   sakli-sifa.com     https://www.sakli-sifa.com

               Yeni ürünler bölgesel veri tarama      Yeni ürünler bölgesel tarama  veri toplama      Yeni ürünler bölgesel tarama veri toplama                         
ENVİDA EDAT/APP SAKLI-ŞİFA
Envidatoken
 https://www.sakli-sifa.com

Sen yapıyı kur geleçek için
Her şey yerin de olacak sabırla beklersen “gelecek gelecekte bir gün gelecek” sen yolundan korkma ve bekle o kapılar tek tek açılacak zamanlar için geleçek  
SİTE MENÜSÜ SAKLI-ŞİFA
Envida Stake SAKLI-ŞİFA
SÜR KAZAN SAKLI-ŞİFA
https://www.sakli-sifa.com

 https://www.sakli-sifa.com
Site Haritası SAKLI-ŞİFA
Takvim SAKLI-ŞİFA

A DAN Z YE 13 YIL KARMA YAZILI ARŞİVLER 04 SAKLI ŞİFA


A DAN Z YE 13 YIL KARMA YAZILI ARŞİVLER 04 SAKLI ŞİFA   
 Yeni sahneler 2017 den 2022 2023 / 2029 2037 savaştan daha savaş virüsler
Büyük oyun başladı 2029 2037 felaketi 2023 2002 hazırlık jeopolitik entrika kumpas ayak oyunları hoş geldin ama boş elinizle gideceksiniz çok akıl hep boş tur akıl varmış gibi konuşur bunlar sadece korkak virüslerdir saldırmaz saldırtır kumpas oyuncuları ortaya koysanız da hemen düşmanken dost olurlar.

NATO’nu başarısızlık tek güce meyilli oluşundan başka ülke sınırında tehdit sadece bir taşla iki kuş vururum imajıyla doğuya gösterip batıyı yanı Avrupa’yı komple kendi sınır ülkesine alarak diğer güçlü ülkeyle sınır olup dayanıklı döğüşü ise ikinci güçlü devlet olmasını diğer Avrupa’dan ayrılan diğer güçlü devlette daha doğuyu ele geçirip  güneş batmayan yer olarak almak ve dünya küresel üçüncü küresel devlet kurularak diğer ülkeleri kaoslar içinde savaşlara sokarak insanlığı yok etmek den ziyade tüm dünya insanlığı ele geçirip yok etmek.

Evet bu çok zor olacak ama bunlar insanlık nasibi almamış ve güçlü devletin şimdiden batmış olmasını çok büyük  felaket altında girmemesi içinde haydi aslanların deyip bir başkalarını akıl akılların kandırarak kanmış olanlar bir gladyatörler yetiştirerek her koldan savaştırıp bir yandan Avrupa’yı politik “sanki eskiden Türkler geliyor imajıyla “ misali  doğu gösterip önce Avrupa’yı ele geçirip asıl amaç Rusya sınırına kadar küresel güç olmak bir taşla ikinci kuşu vururum hesabi yaparak plan plancılar oyun içinde oyun olduğu resmen apaçık.

Jeopolitik entrikalar  içinde dünya ve ülke komşuları düşman olduğu halde dost olmaları işgal edilen ülkeliyi eşit olarak paylaşma ve sonradan bir gün düşmanken dost olanlar sonra düşman olarak savaşarak bir yandan küresel destekli devlet daha da silah ve oranın yer altın zenginlerini alarak vaat edilen toprakları güçlenip daha da güçlenmek ve yazdıkları kitaba uygun olarak ta insanlığın nakış gibi işlenerek dostta düşman kılmak düşmana dost gibi görünmek ve kumpas ayak oyunları yalan daha çok artarak kumpas kuracak devletler kandırılmış kumpasçıları kuduz aşısıyla saldırıya geçirecek olanlar kurdukları balçık çukurunda boğulacakları gün yakın sonradan kumpasçılar şey pardon (biz bizler bizimkiler )yanlış anlamışlar kulağıma gelecekten sesleri gelmekte..

Gelecekten bu günleri çok yaşamış ülke ise bilmekteki.

Bunlar hep gelecek için kaos dan daha kaosa insanlığı sokmak olmaktaki “hep geçmiş günlerde hep uyutulduğu gelecekte bu gün geçmiş gelecek günleriniz bu günün habercisi olarak tüm insanlığı uyanık tutmak uyuyanı da uyandırmak ” için var olan bu gün adı ise   “Kısastan kısasa kısastan kısasa ”

Çoban

Cumhuriyet
 
İnsanlar huzurluysa bilin ki orada Allah korkusu eşitlik, iman ,ilim, bilim, edep ve adalet vardır ...YANI KISACA Cumhuriyet vardır.
Cumhuriyet gücü “yaratanın adaletin ve ilkeleri ” den ve insanlara vermiş olduğu güçten gelir
Kan ve kemik tüm insanlarda bulunur. Farklı olan yürek ve niyettir
Erdem olmak anlamak
 
Kurtuluş öncü olmak 29 10 2019
Volkanlar patladığı zaman küller karanlık olduğu zaman ışığa ulaşmak istediğin zaman dünya huzura ulaşmasını istiyorsan çıkar nefis benlikleri bertaraf et yalansız bir kurtuluş istiyorsan dünya bekçiliğinde üst düzey olman için anlayış erdem ahlakı ve sevgiyi basiretinle nur kalbini ortaya koy küller karanlık olmadan nur ışığı gör evren oluşumunu net gör ve evrendeki dengeyi yakala.. İşte orada insanlığın kurtuluş var..

Bil ki şeytan iblis nefis insan içinde maddeleşmemiş bir virüs onlar sadece sevgi ve huzurla yok olurlar.. Yaratanın tek var insanoğlu kışkırtıcı benlikle üstünlük sağlamak isteyenler ortaya din ırk kimlik yalancı özgürlük tekrar hortlamasını sağlar..

Bil ki hep çıkarın peşinde koşanlar her şey den nemalanır devamı ise kaosların devamını sağlar bazen sevinir kahramanlıklarını üstün görürsün bazen gizemli gel gitler e kapılır volkanların hareketi zannedersin onlar sadece içlerinde karanlık korkularıdır onlar sadece kandan nemalanır....

Sahte gelecek karanlık yolları sergilerler aslında “arkasındaki gelecek nur ışıktan barış özgürlüklerinden korkarlar” sahte karanlık kapatarak gene istedikleri şeyi elde etmek için gündüz kara bulutlar fırtınalar kasırgalar estirir ve “senin nur ışığını göstermezler” yüzlerindeki maske sadece içlerindeki karanlık dünyayı yansıtmaz sadece insanlık nasibi almamışlar sevgiden yoksun karanlık dünyada hapis olmuş sadece az esen rüzgardan bile korkanlar ailesini halkını benlikleriyle sahte volkanlardan sahte rüzgarlardan korkanlar ve korkulanlar dır..

Her toplum aynı değildir sahte volkanlarda sahte fırtınalarda estirseler önce ırkılır sonra sahte karanlık tan “nur ışık görünür ve geleceğini bilir ” o Her zaman tabiatın çocukları fırtınalar sahte karanlıkların arkasından şimşekler çakar kasırgalar çıkar karanlık korkusu yaşayanlar sahte karanlığın çıkartanlar karanlık korkusu endişe edenler korkunun korktuğu enderin de ki korkusuzluğu çıkaranları ve yedi düve top yekün görürler .

O da insanlığı ve mazlumları koruyan Türk oğlu Türk’tür "yine geliyorlar derler"..
İnsanlar huzurluysa bilin ki orada Allah korkusu eşitlik, iman ,ilim, bilim, edep ve adalet vardır ...YANI KISACA Cumhuriyet vardır.

Cumhuriyet gücü “yaratanın adaletin ve ilkeleri ” den ve insanlara vermiş olduğu güçten gelir

Kan ve kemik tüm insanlarda bulunur. Farklı olan yürek ve niyettir
Erdem olmak anlamak

Birlik . Beraberlik. Dirilik . Diriliş . Anıtı

sırlar kitabin dan karanlıkta nur ışığı yakalamak ,cumhuriyet bölümünden kısa alıntı..selcuk uysal çoban sakli şifa

28 10 2020
HAYIRLARA VESİLE
Her geçenin bir doğuşu vardır.. MEVLİT “MEVLİD” Kandili tarihi: bir gün değildir doğuşundan ölümüne kadar insanlığın mevlididir. gelecek gelecek vakit an müjdelerin habercileridir

Sadece nefis çıkar maddeleşmemiş iblisler vardır. Zaman ve gelecek ateş buharında zebani kozaların çözülmesini bekleyen bu zamana kadar var olan şeytanlar var ve var  olacaktır.

Bilin İslamiyet’te ki derlenip toplanan gönderilen kitaplardan son kitapta toplanmış zulüm , ölüm yasaklanmış ve aç açıkta koymayın buyurur..

Sizin için belki bir gün anlamdır. Benim için Allah’ın gönderdikleri elçiler insanlığa adalet müjdeleridir. “Allah de zikret Allah de

Karanlıktan geldik aydınlık yolda yürümek ve HELAL  HARAM  ŞÜKÜRÜ  tanımak karanlık dünya gittiğimiz  yolu aydınlatmak.

Öldüğümüz  aynı gün ahiret ve mahşer gününü görmek önümüze baktığımız da atalarımızı arkaya baktığımızda a siz ne zaman  geldiniz diyecek kadar kısa zaman.
Bu zaman birimi sadece yaratan " RABBİME " her şeyi gören , duyan , doğumlar ,ölümler ,neyin ne olacağını zamanı ve adaleti  belirleyen yaratan" RABBİME" ait . Zaman ve hız ulaşılması güç .

Bakın  geçmişler  şimdikiler ,gelecekler  hiç  parmak izleri uyan var mı.  ( Düşünün ) düşünün her gelen peygamberlik öncesi ve sonrası şeytanların çığlıklarıyla doludur tüm “elçiler buyurmuştur ki öldürmeyin sevin barışın koruyun korundukça korununun iblislerden ”

Bizler yaşıyor zannediyorduk ama bilmiyorduk ki  her şeyin ve Dünyanın  sonu olduğunu bilseydik HELAL HARAM ŞÜKÜRÜ Dünya yaşanacak kalıcı yer olurdu.
Burası bir imtihan yeri kopya çekilme yeri değil. Hak ,hukuk ,adalet  ve mahkeme yani kısaca sınav yeri.

Şeytanlar maske takarak saldırırlar şeytan her zaman kandırır insanlık nefise şan şöhrete aldanır kanan kananlar kandırılanlar her türlü saldırarak kendi halkını bile düşünmez “şu zamanda ise kandırılmamışlar yaratana elçilerine dua eder bir H z Süleyman gelmesini”

ŞEYTANLARIN İBLİSLERLE İŞ BİRLİKLİKÇİLERİ
Bilinmelidir ki her türlü saldırırlar ateş çemberinde karanlıktan karalık çukura mağdur mazlumları dik duranları iterler ve itseler de bir şekilde karanlıktan karanlık çukuruna itenler bir anda balçık çukurunda bulurlar kendilerini artık ateş kendi ocaklarında
ülkelerinde ülkeleri teşvik edenler ülkesinde karanlıktan daha karanlık bulurlar kendilerini..

Son 72 saat sonrası halkını kandıran arka perde kulacılar cumhuriyet ve demokratlar arka kulacılar ipe bağlanmış emperyalizm kukla sonunda birleşemeyen ülkelerinde ayrıma düşen kaoslar patlar artık dünya küresel güçlerin oyununa düşer kurmaya yeni yüz yıl hayalleri kuranlar eski yüz yıl olacakmış gibi güç sergilerler mağdur mazlumların üstüne saldırırlar önce koruyormuş gibi başka ülkelere bir bahane yol açarak gedik aralarlar amaçları güçlenen ülkelerin önünü kesmek oyunlar bir şekilde artar bu yüzden 1000 yılık kin nefret hâkimiyettik sömürgecilik esir esaret servet getirilerinden kaybolmasın diye kulacılar ipe bağlanmış kuklaları sahaya sürer onlarda bir başkalarını nefise şan şöhrete gömülmüşleri pembe hayal dünyasında yaşayanları bularak onlarda her türlü sahaya iner aslıda ise ne yaptığından hiç haberi yoktur ucu nereye gittiğini bile bilmezler onlar sadece esaret esir olarak yaşamayı 100 yıldan beri alışılmış içinden kurtulamamışlardır..

CUMHURİYET
29 10 2020
İnsanlar huzurluysa bilin ki orada Allah yaratan korkusu eşitlik, iman inanç  ,ilim, bilim, edep ve adalet vardır. YANI KISACA Cumhuriyet vardır ve de bu vatan bayrak sancak toplum hak adalet yaratanın ilkeleri doğrultusunda her yapılan işler bir cumhuriyettir. 

Cumhuriyet gücü “yaratanın adaletin ve ilkeleri ” den ve insanlara vermiş olduğu güçten gelir.

Kan ve kemik tüm insanlarda bulunur. Farklı olan yürek ve niyettir
Erdem olmak anlamak insanlık sadece kendi çıkarlarında ilkeler çıkarır oysa “Yaratanın ilkeleri hepsini belirtir..
 
Cumhuriyet üzerin de her fırsatta cumhuriyeti savunanlar sadece değer biçilen günde her fırsatta birden renkleri değişir cumhuriyeti kuranlara övgü karşı görüş varmış gibi ver yansın der atılır tutulur “O değerli gün ditince “övgü yeri kalmış saygısızca kaos eder dururlar her fırsatta..

“Atatürk der ki bayrak vatan sancak bu ülkeyi gençlere emanet ediyorum ben toprak olancam bırakılan yerden en yükseklere çıkmak siz gençlerde”
Evet işte dik durmak, ülkeyi savunmak, vatanı parçalatmamak,  Türk ve Türk toplumları Türkiye toplulukları bir arada tutmak evet daha saymakla bitmeyen cumhuriyet içinde devam edilen yol bu yol cumhuriyet yolu değil mi.

Şimdi bir geri geçmiş zamanlara bakın ve daha yazılmamış zaman içinde görsellerde yayınlarda biri birileri hala çamur atmak peşinde (koşmayacak zannetmeyi) her fırsatı değerlendirip dış dünyanın bu ülke içinde ilim irfan sahipleri bulup (karşıya dünyaya  dik duran insanların) üzerine gelip halkı kışkırtmak sizce cumhuriyeti korumak mı sadece bu tip insan insanlık yüzlerine her şekle yöre maske takan iblis yaratıklardır..

“Atatürk’ün telgrafı sudi kralına Şu an üzüntü duymaktayım yaratanın elçisi peygamber efendimizin “na’şını yerini değiştirecekmişsiniz” şu an memleket için kurtuluş savaşı vermekteyim ve vermekteyiz ola ki bir taşını oynatmanız ve yer değiştirmeniz dilesiniz ki kurtuluş savaşı vermekte olan ordumla aşağıya inerim " "Baş komutan Mustafa kemal"

Bunlar bir değerdir yıl 2020 siz hala hangi yoldasınız bak Mekke ve Medine deki orayı koruyan ülke çıkarlar için ne yapmakta (dünyaya ve bizden görünen ) bu içte ve dışta ki kim kimler “ülkesi için dik duran Kişi ve kişilere” bizim ne işimiz var demeyin ,demeyin ve yanar döner olmayın.

“Dünya fırsat fırsatçılara dik durmak gençlere emanet bırakılan cumhuriyet budur”

Asıl cumhuriyeti yıkmak için ve bu Türk toplumu parçalamak için devlet içinde devlet ve “şimdiki hükümeti” yıkmak için yeni oyun yeni senaryolar ve kutucuklar içinde partileri bir şekilde iki hatta üçlü yollarla parçalayıp daha sonrada da birleşip iktidarı yıkma hayalleri kuranlar dışta ve içte kurdurmaya çalışanlar timsah göz yaşı döküp ,mağdur rollerine girmeyin bilin ki her kılığa giren şeytan ve her kılığa girer bazen erkek bazen kadın bazen de yaratık iblis bu ülkeyi bir misket bombası gibi bir gözüküp sonradan patlayarak bu toplumun üzerine pis emellerinizi sıçratmayın yoksa bilin ki bu millet pis emellerinizi hiç mi hiç unutmaz sizleri sadece çoban söyler.
 
Hatırlatır dış dünya ve içteki yıkma plandaki senarist senaryolarınıza bir bakın bir sayfayı yırtılmış veya yitirmiş olmayasınız “Tabiatın çocukları Türk’ün fırtına geçesi” sayfasını yitirmiş yırtılmış olmanızı hatırlatır sayfalara bir daha gözden geçirin..

EMPERYALİZM OYUNU KASIMLAR
72 saat 2016  Yılı 72 saat öncesi seçilecek kişiyi belirtilmişti ve geldi arşiv dosyasında yazılıdır.. ve yıl 2020 72 saat öncesi.

Şimdi gene yazılır içe kapalı strateji oyunun içinde yer alır çünkü sol ve sağ yollar sonunda aynı yere birleşir Cumhuriyet ve demokratlar onlar sadece küresel gücün kuklalarıdır..

Çünkü kuklalar başta gözükse de arkadaki küresel güç ateşleri yakar ateşte ki lobiler sıra ile mısır patlar gibi patlar küresel güç kan kaybı kanlı para ölüm tarlaları hazırlar kananlar kandırılanlar saldırır saldırtırlar kandırılanlar neden saldırdıklarını bile bilmezler çıkar şan şöhret ideoloji din inanışlarını yeni düzen algoritmaları hazırlarlar ve yazılıma geçerler inanışlar din kendi aralarında bile evrensel güce inanmaya başlar..

Evet istedikleri sadece halkı göz boyamadır iki si de ayrı yoların sonu birleşir dünya algoritmaların da iki yazılım vardır insanlığı kanlı kan gölüne çektirirler ve çekerler bunlar maske altında insanlık nasibi almamış yaratıklar yatar geçmiş yazılarda son yedi yılın üç yılı kala yanı eski yüz yılın bitimi yeni yüz yılın başlangıcına sergilerler işte bu yüzden ki “baş kaldıran dik duran her kesi son geçen dört yıl içinde kimler var yokları tespit eder”

Evet ederler ama her zaman unuttukları bir ırk vardır “ODA Türk ırkını” hep unuturlar insanlık var olduğundan beri yok eden insanlık şeytanın oyununa gelir son iki bin öncesi ve sonrası yenilmeyen yenilemeye ve tek te kalsa kanından toprağa düşse de tekrar var olan “Türk ırkını” şimdilerde içteki uyuyan larvaları daha önceden yerleştirilmiş hayaletleri o karşı duran dik duran ülkeyi ülke üzerine kaos strateji planlarla saldırtır..

Sonrası onların güneş doğuşunu batışa doğru hareket ettirerek küresel güç ve güçler batışı doğuş olarak gösterirler artık onların doğuşu strateji kızıl denizden başlayarak daha sonuçlanmamış geçmiş dosyaları yeni kuracakları dünyalarında kan gölü kanlı para ve sonrası küresel güç amaçlarıyla saltanatları elden gitmesin diye ülke dinleri kendi dinleri bile ülkelerine ülke halklarını bile arkadaşını kardeşini aynı dine mesutları bir birine düşürürler “ülke halkların hiç günahı yoktur” şan şöhret zenginlik gidiyor elimizden diye kendi halkını bile yok eden vücutlarında maddeleşmemiş maddeleştiren şeytan iblislerden başkası değildir..

Türk 2000 yıl öncesi de sonrası da zincire vurulmamış vurulamayacağını bilen yeni bitme ülkeler korku panik yaratırcasına kaos yaratır hala içteki korku içinde yaşayan larvalar dünya savaşlarında kandırılmış ülkeleri aynı zamana taşır lobiler ipleri sopaları uçlarına bağlayarak kendi yazdıkları senaryo tarihi felsefeleri yeni nesil halkına anlatarak yeni kaos savaş virüsü hazırlarlar.. 

Türkün dış dünyada düşmanı çok olduğu gibi içeride yetiştirilmiş sözde kardeş misali düşmanı çoktur..

Türk toplumu içinde kanacaklarını sanan iblisler bir kere daha yanılır Türk ve Türk toplumu içindeki yaşayan toplumlar ve yaratana ve tek inanışları oluşu yeni nesil şeytanı gene ters köşeye hainlerle birlikte yatırır..

Burada ve o ülkede kalmayacağı gibi dünyada dünya ülkelerinde mazlumları mağdurları koruyan toplum ve toplumları insanlığı korumak için indirilmiş her kitapta yazdığı gibi tek bir ırk vardır o da Türk tür bir ara yok denecek kadar yok edilmeye çalışılsa da sonunda yere düşen kan hamur olmuş pişmiş et kemik olarak tekrar yaratılmıştır..

Her insanda et kemik cesarette vardır ama önemli olan niyettir şükür helal dır..
Oyun ve hastalıklar 20 30 40 yıldan beri gelen hastalıklar buldum buldum deyip keşifler sonrası bu şu kanser ediyormuş ve rasgele kan kusan ölümler sonrası pardonlarla dolan dünya içinde yer alırken oluverdi pandomin..Yıllardan beri kimyasal savunma silahı oluverdi birleşimlerle iki mrg virüs biter mi bitmez tek aşısı içinizdeki bağışıklık ve onun içindeki antikorlar panzehriniz ne kadar güçlü dik durmanız başarıya götürür..

Kazanılsa da daha önce den yazılmış kesilen kanların tek toplanmasıyla madde olarak kan ununa çevriliş bu maddeyi de kullanılış sizleri de başka hastalıklara çekerek en yakın domuz virüsleriyle dolan yeni hastalıklara itecek kan unu ayrı ayrı tutulması bir çok birleşimlere faydalı yol açarken ve çok yönlü mezbaha neler de kesilen kan hastalıklara yol açacağı geçmişten gelen ve yeni gelecek hastalıkların yeni yoludur..
Hayvan gıda besiler de verilen yemlerle et süt ürünlerine karışan ve onları da tüketilmesi yeni yepyeni hastalıklara hem hayvan hem de insanlığa insana hastalık sebepleri taşır..

Bunlardan korunmak içinde önce hijyen maske mesafe sebzeler ve meyveler beslenmeden geçer..
 
Saklı şifa sırlar kitabin dan selçuk uysal çoban saklı şifa
30 Ağustos..
Türk ‘lük Sadece düşünün öncesini ve 1071 2019 Gerçek asıllar çıkar için yazılımlar değil ,tarihi parçalı bulut anlatım da değil hele halkın ağzına bir parmak bal çalmak ta değil tarih anlatım tarih boyunca yapılan oyunlar yeni asrın kaosları strateji planlar X yol ayrımları. Bu asrın Global dünyasın da ne kadar yakın strateji planlarına ne kadar çok yakın paralel gitmekte.. Ezberlenmiş hakimiyetlik..

1071nden öncesi Türklüğün var oluşu ve akınlarla gelen Alpaslan’ın gelen Anadolu’nu kapısı Selçuklunun gelişiyle Türklük temiz adalet hak hakikatle kurulan hükümdarlık..
Evet Ama siz yarın faturalar peşine düşecek ödemek için sizlere zulüm hükümdarlara esir olarak dış dünyaya köle esir esaret içinde yaşatılacaksınız aslı nerden çıkıyor derseniz çok eski zaman tüneline gidelim ilk öncelikle atalarımıza şimdiki koca çınarlara bakalım ve geriye yaslanın derin gök yüzüne denizin ufuk çizgisine bakın gözlerinizi kapayın yaşayan yaşatılanları düşünün. o sizi bir doğruluk çizgisine götürecek  şimdi yolculuğa başlayalım....

Evet asırlarını yaşayarak nefis ve çıkar içine gelen o an yönetimdeki komutan önder bir kahve ile zehirlenmek ve oğlu yönetimini o an güvendiği alt komutana vererek o da nefis çıkar içinde dayanılmaz iftira kışkırtma münafıklık içlere içlerine giren nefis şeytan 7 parçaya bölünen Selçuklunun gene içten bir birleriyle savaşan savaştıkça zayıflayan zayıflamayı gören diğer Moğollar akımıyla Selçuklunun gene yıkılması uzun süre Moğolların esiri esareti içinde yaşayan Türk boyları boyların bir birleriyle ila ben olancam kavgası kardeş kardeşi öldüren babasını asan damadını öldüren içlerindeki nefisin ta kendisi olmuyor mu..

Ve gene içlerinde Osmanlı boyu komutanın babası dedeleri Malazgirt doğumları ve Türk soyunun oba kuran kardeşliği birleştirmek için hem içten hem de dıştaki düşmanlarla savaşarak kazana topluluk son boyu gerçek boyundan Selçuklunun sancağı elinde tutan karaman oğulları birleşerek Osmanlıyı kurarak..

Ve gene asırlar boyu gücüne güç katan dünyayı titreten ve gene Türkler geliyor dedirten savaşları korkulu rüyası olan ve bir çağ kapatan bir çağ açan devleşen gene asırları yaşayan baba oğlu yok eden damat çocuğu öldüren kardeş kardeşi yok eden içlerine giren nefis hakimiyet yabancılık gelim o zamanının lüks hayat Batılaşma kontrolsüz genişleme yabancılaşan iç içe geçen ben ola çam hâkimiyetleri o böyle şu şöyle değişen karşı muhalefet ve müttefik kalleşliği saymakla bitmeyen ilerledikçe asrın ticari anlaşmalar ve Osmanlı servetiyle kurulan bankalar bankaların halkına verilen işletmeler iç ten içe girişimler gene şeytanların oyunu olmuyor mu.

Evet gene o asrın için de gene Osmanlıyı dağıtmak ve kalan Osmanlıyı parçalayarak Sevr anlaşmalar yapılarak bu nu gören halk ve komutanlar kısa zamanda asır içinde 3 yıl gibi dünyayı diz getiren Lozan anlaşmasıyla sonuçlanan ve diş dünyanın gözü olan Türk Anadolu olmuyor mu yoksa geriye bakılan başka ülkeler mi,..

Evet gene az düzen gidişatı ve kısa zamanda ölen önder ve önderden sonra gelen kaos karmaşa önderler değil mi hepsi bir birleriyle eski savaşlar olmasa da evrensel demokrasi kargaşa ve tedirginlik eski yerine söz sataşma demokrasi dedikleri şehirleşen şehir efsanesi çıkar kamun adalet savaşları değil mi..

Eski savaşların yerini diş oyuncularla ,içte işbirlikçileri önce iktidarlık için darbeler muhtıralar kışkırtıcı sözler kimlik din ırk kimlik ideoloji fikirler bir birini kovalayan asrın silahlanmalar bir birini kovalayan eylem kaos terör ve bir birlerin çekemeyerek ülkeyi teslim almak için darbe girişimleri illa bu devleti alaçam derken eskiden anne baba evladını iktidarlık için öldüren yeni asırda halkını öldürmeye kalkışanlar anında kanunlar değişerek eski darbe yapacakları bir oyunlar masal yazanlar suçsuzu suçlu yapan sonradan suçluyu suçsuz yapan orta karışık iyi kötü kötüyü iyi yapan yaptıranlar ve illa devleti ben benim diyen ve zaman geldi artık sen gitti diyen içte dışta eskiden birlikte plan plancılar siz sizlerken ve bir anda halk halkın bir birine üzerine salan ve tekrar grup gruplardan ayrılarak illa ben ola çam halkı ikiye üçe dörde beş altıya yediye parçalamak acaba 1071 1299 1919 1923 1945 1960 1980 1997 2016 şimdi 2019 tarihler parçalanmanın yeni asır bir yolu olduğunu göstermiyor mu..

Anadolu toprağın içinden Birileri ve hep bu vatan için dış dünyaya dik duran halkı göremeyip ve bu halkı kahramanlığını gören bir yönetici çıkarken ve varken üzerine bu kadar gitmenin nedeni ne olabilir..

Geçmişten gelen düzen şimdiye kadar kol kola gezerken illa ben ola cam demek eski asrın yöneticilerini hatırlatmıyor mu ne kadar bu halkın içinde benlik nefis var ila ben olacam der hükümdarlığa.

Bu kadar hükümdarlık hevesi olan ülkede ne ne kadar huzur bir demokrasi olabilir.. ve bu kadar sene içinde sizlere 1071 tarihinde Alpaslan’ın Türk ırkına verilen sözü hatırlamazsınız..1000 yıla yakın bir söz 1071 Anadolu’nun ilk ebediyet yurdudur” sözü dış ve içteki pembe hayal dünyası kurmak isteyen hükümdar olmak için münafık tohumları bu halka asıl kanına münafık tohumları atmak sizce içte ve dıştaki kim nefret kusan kafirler değil mi..

Şunu bil Habil kabil ademden buyana var ve insanlık eksi artı olarak ebediyete kadar her nesil zulümle asrında yaşayacak evrensel demokrasi dedikleri şey ise düzen bazların saklanmış oldukları demokrasi evrensel kamuflajı olmuyormu .. Sen istesen de istemesen de..

Huzur bir düzen insanlık içinde yoktur.. Anlamak için tevekkül içinde yaşanabilen dünya vardır onu allayabilen çıkmamıştır.. Sizler onların dedikleri yoldan çıkamayacak ve onların istemiş oldukları adaletle yaşayacak yaşatılacaksınız. .Sen istesen de istemesen de..

Ata yurt nedir.. ve Öncelikle Türk nedir öğrenmek öğretmek  için tarih önce sine girmeniz sözden daha keskin “Zülfikar’ı keskin” bedende hissetmeniz.. Tarih Türk iyi anlamanız bilin eskiden “ Türkler geliyor” sözü yeni versiyonu “yine geliyorlar” la değişimi dedirtmeniz lazım.. Şunu bil denecek diyecekler dedirtilecek .Şimdi anlayamazsınız anlayamayacaksınız.er yada geç..

Bil ki Türkün sırtında yük bitmez elle sayılacak azınlık lüks hayat yaşasa da hep korkuyla yaşayacak ulusun  çoğunluğu bir ara pembe dünyada  yaşasa da soğan tuz ekmeğin tabini bilir ve hiç unutmaz zaman gelince soğan ekmeği hatırlatır.

Ama şimdilik yaşaya bilmek neslini gelecek neslini düşünmeden ve başkalarını lüks hayatta yaşatabilmek ve yaşamak yaşatmak için değişen asrın faturaları ödeyeceksiniz...Gözlerini aç şimdi sör önce kendine ve hükümdarlara ve hükümdar adaylara siz ne kadar Türk’sünüz.

Türk dünya insanlık adaletidir ve bir tevekkül ilkeler hak hakikat .savaşçısıdır ı.. Öğret..
saklı şifa sırlar kitabin dan X lamiret yol ayrımları, kaos ,anlamak için anladım diyen yabancılaşmış ,hakimiyet ,illa ben olmak bölümlerin den kısa alıntılar
 
selcuk uysal çoban saklı şifa
 
Alanya Alaeddin Keykubad.. Zorlukları çok konuş ki geriden gelenler yiğitlensin...948 YIL tam oyunlarla ve bu güne geliş ve bu gün aynı oyunlar var ı ve bu oyunları bozmak için " Bakar mı sınınız malazgirte bir bilet " Hey dış ve iç dünya münafıklar bak yıkamadınız parçalayamadınız yok edemediniz bil bir daha aklına koy ebediyete kadarda yıkamayacaksınız...

Geçmişleri doğuş batışı görmeyişin okumayışı anlamayışın yada sabit ideoloji kendine ve başkalarına anlatımların beyin yıkama terapilerinde insanın nefsi ne girerek okuman okutman bil sana da onlara da sanal olacak şan şöhret şehir efsanesi destanlar olmak için yola çıkanlar geçmiş tarihleri gibi sadece asırlarını yaşarken başkalarını da sanal hallerinde yaşatırlar iki aksi grup nefis içinde ya ölürler yada yaşam yokmuş gibi silinirler gelecek edebiyatçılar ve tarihçiler ise güçlü liderin istedikleri gibi yazarak tarih zaman perdesinden kaydırarak hep insan oğlu kandırılacak..

Yaşam varsa eğer yarınlara herkese gün aynı doğacak batacak. İster masal oku ister hikaye yaz istersen destan ol istersen Donkişot istersen deli dümlü. Bil ki iyi hayatı okursan tevekkülün doğa ve yaratana inancınla veya olmayışınla hayatına bakışın yaşamın senin ne yapmak isteğin uzun aradan sonra tek kalışın basiret yolunu açarak zaman perdene sokarak aslı yaşayacak ve var oluşunu anlayacaksın.
.
İşte tarihe iz bırakmak şan şöhret hükümdarlık değil nesillerin içine bırakacağa anı ve tören kültürün işte o zaman iz bırakarak yol alacaksın hepimiz Türk ırkı yol alacaksın..
Bir daha dön bak geriye ..Bak dünya kurulduğundan beri veya insan insanlığını anlayacağı zaman nefis girer ilk habil kabili anlayışı dan beri savaş sonsuzluğa kadar devam eder yani kısa öz hep asırlarınızı yaşayacaksınız..

Eskiden ve eski tarihlerde ihtişam ve hâkimiyetlik ..Anladılar haçlı orduları ve ya kendi dinleri arasında kendi inanışlarıyla kıtalar arası ve zulüm edilen yerlilere savaştılar anladılar bir birimizle savaşarak başka kıtalardakilerle savaşarak kendimizi yok ediyoruz ne den biz birbirimizle savaşmadan o yerleri ve daha fazlasını oyun içinde oyunlarla içerlere ajanlar koyarak o yerleri zaman içinde almıyoruz almayalım der.
Oyun başlar ..Oyun başlasa da kendi aralarında hakimiyetler başlar zaman gittikçe dünya zenginlik için oyunlar tekrarlanır .Adı yalanla başlar münafıklık kin kışkırtma fitne fesat ajan çoklu oyun kaos kutucuklar..

İsterseniz sondan başa okuyun uzunu kısaltın. Bazen hayat yaşan sıktığı gibi..1071 2019 Bilin ki bundan öncede vardı Türk Türkiye Türk topluluğu.. Sonsuza kadarda var olacak..

Geçmişten şimdi zamana yolculuk..1071 2019 tek var olmak ama hep yanlış nefis yolunu seçmek.. Hep bir tek yaşamak için hep yurt aramak var olabilmek için ..Bu tarihte ve şimdiki tarihlerdeki devletlerin bir tanesi yoktu. .Kazanan kim kay beden kim bak dön geriye ve yarın emin adımlar at. var ola bilmek için..

Tarihler bu yazmakta.

Malazgirt Meydan Muharebesi, 26 Ağustos 1071 tarihinde, Büyük Selçuklu Hükümdarı Alparslan ile Bizans İmparatoru IV. Romen Diyojen arasında gerçekleşen muharebedir. Alp Arslan'ın zaferi ile sonuçlanan Malazgirt Muharebesi, Türklere Anadolu'nun kapılarında kesin zafer sağlayan son muharebe olarak bilinir.

Alâeddin Keykubad’ın zehirlenerek öldürülmesi üzerine 16 yaşındaki oğlu II. Gıyasettin Keyhüsrev tahta geçti. Ancak babası gibi başarılı olamadı. Zamanının çoğunu sarayda geçiren II. Gıyasettin Keyhüsrev, devlet işlerini veziri Saadettin Köpek’e devretti. Özellikle onun döneminde ortaya çıkan iki önemli olay Anadolu Selçuklu Devleti’ni dağılma ve parçalanma sürecine soktu. Bu olaylar 1240’daki Baba İshak Ayaklanması ve 1243’deki Köse dağ Savaşı’dır.

Baba İshak İsyanı 1240 Sultan II. Gıyasettin Keyhüsrev devrinde uygulanan başarısız politikalar halkın devlete güvenini sarsmıştır. Bu esnada peygamberlik iddiasında bulunan Baba İshak adlı kişi çevresinde topladığı gurup ile Adıyaman ve civarında isyan etmiştir. Anadolu Selçuklu Devleti bu isyanı bastırmakta oldukça zorlanmıştır. Baba İshak’ın öldürülmesiyle bu isyan sonlandırılmıştır.

Anadolu Selçuklu Devleti isyanı güçlükle bastırabilmiş ancak Anadolu’nun uzun süre karışıklık içinde kalmasını önleyememiştir. Anadolu Selçuklularının zayıflığını gören Moğollar bu durumu fırsat bilerek Anadolu’ya yönelmiştir.

Köse dağ Savaşı 1243 Anadolu Selçuklularının Baba İshak isyanını güçlükle bastırabilmesi, devletin zayıf durumunu ortaya çıkarmıştır. Bu durumdan yararlanmak isteyen Moğol İlhanlı ordusu Anadolu’ya girmiştir. Sivas yakınlarında Köse dağ mevkiinde yapılan savaşı Selçuklular kaybetmiştir. Bu savaş sonucunda;
Anadolu Selçuklu Devleti Moğollara bağlı bir devlet haline geldi.

Anadolu Türk birliği bozuldu. Türk beyleri, Türkiye Selçuklularından ayrılarak bağımsız devletler kurdular.

Moğolların Anadolu’yu tahrip etmeleri ve ağır vergiler nedeniyle ticaret geriledi.
Birçok Türk şehrindeki bilim ve kültür faaliyetleri durdu.

Doğu Anadolu Moğol egemenliği altına girdi. Moğollar yarım asır boyunca Anadolu’yu sömürdüler.

Moğol İstilasının olumlu yanı Batı Anadolu’nun Türkleşmesidir.
Büyük Selçuklu Devleti'nin Yıkılmasından Sonra Kurulan Devletler ve Atabeylikler Kirman Selçukluları 1092 1187 Suriye Selçukluları 1092 1117Anadolu Türkiye Selçukluları 1077 1308 Irak ve Horasan Selçukluları 1092 1194 Zenginler Musul Halep Atabeyliği 1127 1259 Karamanoğulları 1256 1487
Karaman Bey tarafından Konya ve Karaman çevresinde kuruldu. En güçlü beyliklerden biridir. Anadolu’da ilk defa Türkçeyi resmi dil olarak Karamanoğulları kullandılar.
Karamanoğlu Mehmet Bey Türkçeyi resmi dil ilan etmiştir. Osmanlı Devleti ile mücadele eden Karamanoğulları, 1487 yılında tamamen Osmanlı hakimiyetine girdi. Kendini Selçuklu Devletinin mirasçısı olarak gören Karamanoğulları, Osmanlının Anadolu’da oluşturmaya çalıştığı Türk Birliğinin en çok zorlaştıran beyliktir.
Karesi oğulları 1304 1360
Karesi Bey tarafından Balıkesir ve Çanakkale çevresinde kurulan beylik Orhan Bey zamanında Osmanlı’ya katıldı. Donanması olan Karesi beyliği alındıktan sonra Osmanlı Devleti’nin donanmasının temelini oluşturdu
Germiyanoğluları 1299 1429
Yakup Bey tarafından kurulan beylik, Kütahya’da kuruldu ve II. Murad zamanında Osmanlı Devleti’ne katıldı (1429). Osmanlı’ya hem çeyiz hem de miras yoluyla topraklarını devretmiştir.
Çandar oğulları 1292 1461
Şemseddin Yaman Çandar tarafından kurulan beylik, Fatih Sultan Mehmet zamanında hakimiyetini Osmanlı Devleti’nin hakimiyetine girmiştir 1461
Çandar oğluları 1227 1309
Çandar oğulları Beyliği, Kastamonu ve çevresinde hüküm sürmüş Anadolu Beyliklerinden biridir. Oğuzların Kayı boyundandırlar. Çandar oğlu Süleyman Paşa'nın kuvvetleri Kastamonu'yu 1309'da ele geçirdi ve bu beyliğe son verdi.
Hamitoğulları 1300 1423
Dündar bey tarafından Isparta, Eğirdir’de kurulan beylik, II. Murad döneminde Osmanlı topraklarına katılmıştır 1423 Toprakları Osmanlı tarafından 80.000 altın karşılığı satın alındı.
Menteşeoğluları 1261 1424
Menteşe Bey tarafından Muğla’da kurulan beylik, II. Murad zamanında Osmanlı topraklarına katılmıştır 1424
Eşrefoğluları 1280 1326
Eşrefoğluları Beyliği, 13. yüzyılın sonları ile 14. yüzyılın başlarında hüküm süren Anadolu Türk Beyliklerinden biri.
Anadolu Selçuklu Devleti'nin sınır beylerinden Eşrefoğlu Seyfettin Süleyman Bey tarafından 1280 başlarında Beyşehir'de kuruldu. 1326 da yıkıldı.
Dulkadiroğluları 1337 1515
Beyliğin kurucusu Zeneydin Karaca Bey olan beylik Maraş Elbistan çevresinde kurulmuştur. Memlukler ve Osmanlı arasında bulunan Dulkadiroğluları beyliği kendi topraklarına katmak istemişlerdir. Dulkadiroğluları 1515 yılında Yavuz Sultan Selim tarafından Turna dağı savaşıyla Osmanlı topraklarına katılmıştır.
Saruhanoğluları 1313 1410
Saruhan Bey tarafından Manisa’da kurulan beylik güçlü bir donanma kurarak Ege adalarına hakimiyet kurmuşlardır. I. Mehmet Çelebi Mehmet tarafından hakimiyetlerine son verilmiştir.
Ramazanoğluları 1353 1608
Ramazan Bey tarafından Adana ve çevresinde kurulan beylik Yavuz Sultan Selim döneminde Osmanlı Devleti’ne bağlanmıştır. Memlukler ve Osmanlılar arasında bulunan Ramazanoğluları ve Dulkadiroğluları bu iki devlet arasında sürekli paylaşılmaya çalışılmıştır.
Osmanoğulları 1299 1922
Osmanoğulları Oğuzların Kayı Boyu’na mensuptur. Osman Bey tarafından Söğüt ve Domaniç çevresinde kurulan Osmanoğulları Beyliği kısa bir sürede hızla büyüyerek dünyanın en güçlü devletlerinden biri haline gelmiştir.
Osmanlı beyliğinin kuruluşu:
Bundan sonra Osman Gazi, Bizans’a karşı genişleme politikasını uygulayarak, İnegöl, Karaca hisar ve Yar hisarı ele geçirdi ve bölgenin mühim merkezlerinden olan Bilecik’i alarak, burayı beyliğin merkezi yaptı 1299 Bu tarih devletin kuruluş tarihi olarak kabul edilir. Selçuklu Sultani III. Devlet idaresinin bozulması
Osmanlı toprak sisteminin bozulması

Yeniçeri ocağının bozulması Medrese ve eğitim sisteminin bozulması Adliye mekanizmasının çöküşü Kapitülasyonlar .Osmanlının batı gelişmelerine yetersizliği. Toplum yapısı ve gayrimüslimler. yıkılış sebepleri Sınırları çok genişleyen devletin uzak eyaletleri denetlemede büyük güçlük çekmesi.

İlk olarak 1535’te Fransa’ya tanınan ticari ayrıcalıklar kapitülasyonlar daha sonra bütün devletlere de tanınmıştır. Bunun sonucunda yabancı mallar çok az gümrükle Osmanlı ülkesine girmeye başlamıştır. Ayrıca azınlıklar askere alınmadıkları ve Osmanlı ekonomisi de onların elinde olduğundan Osmanlı Ülkesi Avrupalıların serbestçe ticaret yaptıkları açık bir pazar durumuna geçmiştir.

Uzun süren savaşlar ve halkın üzerindeki yüksek vergi yükü ve buna karşılık devlet harcamalarının artması

Yeniçeri ocağında meydana gelen bozulmalar ve Avrupa’daki askeri gelişmelere ayak uydurulmaması

Avrupa’da yaşanan Rönesans(kültür ve sanat alanında yenileşme) ve reform(dinde meydana gelen bozulmaları önleme ve hurafeleri kaldırma) hareketlerinden olumsuz yönde etkilenilmesi ve olumlu yönlerine ayak uydurulamaması.

Devlet kurumlarında ve idareciler arasında rüşvetin ve iltimasın yaygınlaşması
Taht ve makam mücadeleleri, şahsî çıkarcılık ve bencillik

Liyakatli insanların yanlış intibalar ve bencillik ve çıkarcı ihtiraslarla engellenmeye çalışılması

Padişah ve devlet adamlarının otoritesinin ve kontrolünün zayıflaması
Üstlerine yaranmaların, yaltaklanmaların artması, fesatçılık, fırsatçılık, sinsîlik ve entrikaların çoğalması, dolayısıyla Türklerin ve Müslümanların birbirleri arasında güvensizliğin ve hatta endişelerin oluşması

Üç kıta üzerinde değişik din, mezhep ve milletlerden oluşması
Dar bir dünya görüşünün ve zihniyetin oluşması, kişiler üzerinde aşırı taassup.
Bilim ve teknik alandaki geriliğin ve Batılılaşamamanın toplumun diğer katmanlarını olumsuz yönde etkilemesi

Türk Töreni’nden uzaklaşma, kültürel yabancılaşma
Osmanlı Devleti’ni kurtarma çabalarının isabetsizliği ve başarısızlığı.
Can, mal, namus emniyeti endişesi.

Aile ve devlet yapısının zayıflaması ve bozulması.

Bilgi, teknoloji ve medenî muasır anlayışın ülkeye aktarılamaması, becerilememesi ve bunun yerini kapatmak için şekilcilik ve görüntünün önem kazanması ve bunda ısrarın getirdiği cepheleşmeler. Ve Osmanlının sonu.
.
VE BU MİLLET Kayıtsız şekilde vatan bayrak dedi.ve parçalana devlet gene yurdum dedi..
Cumhuriyet, 29 Ekim 1923'te Türkiye Büyük Millet Meclisinde “Yaşasın” nidalarıyla kabul edildi. İlk toplantısını 23 Nisan 1920'de yapan TBMM'nin kabul ettiği 1921 Anayasasının Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir olan birinci maddesi, açıkça belirtilmese de Cumhuriyet rejiminin habercisiydi.

97 YIL DAHA GEÇTİ
Ve şimdi ki zaman ..Tekrar yazmama ve yazılacaklara ne başkan ne de sondan çıkar oyun ideoloji fitnet fesat şan şöhret nefis kimlik din peygamberlik mesi halkı aldatacak varda var olan yalan yalanlar daha ne yazmalı...Şimdi ki zaman..2019 Sizlere geçmiş bazı ikazlar etmiyor mu.. Uyanmayı. .Diril dirildikçe diril.

Bil önce doğar doğururlar büyür dini alt vicdan da büyür sonra eğitimi eğitmenler görev dağılımı dağılım köy ilce il mülki amirleri ele geçirir daha sonra jandarma askeri emniyet hükümet başkanlık ...

Bunlar sırayla domino taşı gibi gelir bazen eş başkan bazen paralel devlet bazen de san iş aş vereceğiz deyip görev dağılımıyla fenomen kokularıyla örümcek ağ örerler. Sonra yıkılış... Tekrarı olmamak için şimdi fırsatlar ya hep yada hiç...

Yoksa zaman teknoloji çok derin ve şimdiki asır tekrar var olmak için yada zaman alan terör kaoslara yol alır.. Zaman ise iki türlüdür. Bir gün lehine ,Bir gün de aleyhinedir.
Dünya elden ele gezen bir yurttur sebebi ise doyumsuzluk ihtişam hakimiyet ben ve benliği düşünme .Her ne kadar zayıfta olsa ondan senin olanlar sonunda sana ulaşır çünkü içinde bil birisinin asıl kanı vardır..

Her ne kadar güçlüde olsan zararına olan şeyleri kendinden ölümü uzaklaşamaz kaçamaz her yere saklansa da bulur..

Uzaklaştıramazsın kendinden ebediyet sonu nefsin sonu geçiş ebedîyi cehennemlik inanç var veya yok var veya yok ise bil gene yoksun yok olduğunu bildiğin halde şimdi bu dünyayı güzel görmemek izlik neden..

saklı şifa sırlar kıtabin dan geçmişe yolculuk ve kişi ve kişilerin tarihe bakış alıntıları ve artı sonuçlar bölümlerinden alıntı..
 
selcuk uysal çoban saklı şifa
 
 
Bil ki eninde sonunda el üstünde gitmek
Bazı insanlar vardır hep el üstünde gitmek bazen de kendilerini bulunmaz kumaş çıkarlar ortalığa şu gitsin bu gelsin der dururlar nimet hikmet olsalardı sıraları varken terk etmez daha güçlü var edebilmek için mücadele ederlerdi.
.
Ama ne hikmetse bu halk durdurmuş konuşur ortalıkta.. Hele bir dur herkesin seçilme özgürlüğü olan bir demokrasi varsa eğer geçmişten bu güne bir başkaları için şu gelsin bu gitsin diyenler sadece arkalarına destekleyenler sadece kendi duvarları kadar güçlüdür... Koruyacak şekilde duvarları vardır her bir taşı ise nefis çıkar benlik harcı unutulmuş bir duvardır..

Halk karar verir duvarı dış ve iç hainlere karşı sağlamdır onlar verir kararı sen veya o.. Harcı unutulmuş hiç duvar değil Ayşe okula git ali top at fasulye matematik hiç değillerdir.. Geri de daha güçlü bir toplum kurmak yerine orta sahada illa penaltı verecem demek ne neyin nesi..

Bu milleti işinize var kendi çıkarınız ve başkasına birilerini getirme çabanız bu millet sizleri görmüyor veya bu millet uyuyor saymayın sanmayın  olmadık yerde bu halk kırmızı kart çıkarır.. Bir yerde demokrasi evrensel der bir yanda da don biçer bazen de korkutucu masalar altından sopa.. Ama bilin ki bu halk kefeniyle gezer..
 
saklı şifa sırlar kitabin dan var yok bugüne uyutularak gelen zaman, çıkar için kanunlar her şey iyi olacakken her şeyi berbat edenler ,varanlar bölümünden kısa alıntılar..secuk uysal çoban saklı şifa.
 
Her şeyin başı stres..
Ama derler her şey güzel olacak.Bir türlü diyemezler her şeyi parçalayacağız hiç demezler. İşte bu şekilde görünmez olurlar. .O zaman koltuktakinin hoteli şimdi benimde olsun der dururlar ne koltuklar koltuğun dili olsa da söylese.. Olsa da söyleyemez ortalık kokmuştur..

Ek.1990 5 yıllık yer haritalanma ve sit planlama ve 1950 kim kimlere sit alanları madenler ve hoteller kimlere verildi. .Hele bir inceleyin. gideceği 2 x 2 metre kare için vatan kim kimlere parsellendi..

Dış dünya sayılı hükümet ve eş yan kuruluşları iş adamları daha birlik beraberlik deyip köy kasaba deyip parsel ,parsel verilen yerler..

Yılları 1987 1992 ve 1999 Sadece biri Antalya side doğusundan batısına 30 km sit alanı olduğu halde nasıl olurda sit hotel olur.. planlamanın içinden kaldırılan yerler acaba dış dünyanın parçalamak istediği yer ve mülkiyetler o zaman için yeri ve başkanlığında bir gecede ekmek üzerine yağ bal çalmak nedir.

Görünen o ki başkaları da çıkar için ekmek bal ikram edilmiş.. Unutulmuş unutulacak mı şimdi dersen bak hoteller kimlere satılmış ve el değiştirilip satılacak..10 08 1920 sevr gerek yok 23 08 1923 lozan da bunlar neki sen şimdiki tarihe bak 10 08 2019 bak kimler kimin cebinde..

Geçmişi deşifre etmeden gelecek günlerini net göremezsin.. geçmişler daha yaşlı asıl oradan başlıyor ama biz buradan başlayalım şimdiki 87 ler 30 yaşlarında akıl şuurları yerinde..

Yok öyle baba dan atalardan birbirlerine miras kalmadı onlara mirası mevki koltuklar bıraktı.. Şimdi 30 yaşındasın bunları araştırmadan bu günün durumlarını okumazsan bil şimdiki neslin 30 40 yaşında esir esaret içinde yaşayacak..

Hala bu uyumak değil.. yazacakmışsınız bunları deşifre edin her şey anlaşılır..79 YILDAN DERİ sizleri hasta geri düşünce kabiliyeti yetiştiren toplum yaratmak Sizleri hasta düşüren ilaç sektörleri sizleri öldürmeden hasta yatağa bağlayan merkez bankası gibi her kapıdan giriş bir sağlıksız para birimi..

Bazen de çaresiz alternatif mesleği olmadan bu şu iyi deyip tavsiye ile kontrolsüz satışlar şimdi sor kim iyi olmuş.. “Aslında bir kendi nimet hikmetlere baksaydı bu para birimi geçmezdi”..

Ama Bu para birimi 79 yıldan beri piyasada şimdi daha hızlı basılmaya başlandı karşılığı olmayan gelecek nesiller içinde basılıyor..

saklı şifa sırlar kitabından karda yürüyüp izini belli etmeyenler ,kaybolan aslı servetler isteğe göre yazışmalar ve ilk teşhis sağlıksız hasta ,yat uyu yat ali okula git ayşe kadın fasulyesinden yetişen nesil ,daha derinler diplere, bölümünden kısa kısa alıntılar...
 
selcuk uysal çoban saklı şifa. 
 
Temmuzun dip akıntıları, zamanların ağustosun duru günleriydi..
Adım çoban aslım Alanya Oba Basırlı Toros dağla da yaşayan yörük ve Çöl ve yurtta dolaşan her yere bir avuç tohum atan doğusun dan batısına vatanım bayrağım diyen doğada gezginciyim.. Yaş 63.. Ya senin işin.. Çekilin bir kenara ihtiyar heyeti olun öndeki geçleri yetiştirin sizin işiniz bu olması gerek.. Hala birileri için nefise çakılmış ve hayat boyu korku içinde yüzersiniz.

Anlayana kapak.. Eskiden Türkler geliyor derlerdi .Bir gün de ansısın geldiler dersiniz.
Bu ülke yönetim edecek dik duran uzun adam ister yok öyle her gittiği yerde saffari resim çekimler yaparak içten tatile gönderilenleri görmezden gelip şimdide huzur deyip vatan savunmak ne.

Var mı huzur dünyada kim görmüş bir söyle hele.. Türk hayat boyu huzur görmemiştir her görmeyiş bilin ki Türk'ün bedenini çelikleştirir. .Adem den bu yana bir ırk vardır adalet terazisi   Türk’tür.... Şakağınıza vurun desinler ki o işaret ne.. Ve sonra hep hatırlarsın o işareti..

Evet. O zamanları yanlış olduğundan kasalar boşaltılırken ve parsel parsel alınırken devlet içinde devlet kurulurken birileri Afrika safarilerinde halka göz bantları takılarak filim yerine makaslanmış slayt göstermek neydi..

Şimdide gelip top yekün slayt ve arada reklam verip bol çerez dağıtıp son sahneyi zincire vurulmuşumu The end..Göstermek bu halka...saklı şifa sırlar kitabin dan cümhuriyet.ve ilk ve son kan bölümlerinden kısa alıntı
 
selcuk uysal çoban saklı şifa
 
Dip notlu Ek: 10 08 1920 23 08 1923 O zamanın şartları 15 07 2016 hain saldır ve gene 3 yıllık 02 08 2019 Bu zamanın toparlanışı uyanış dirilişi..

Uyumak uyutmak...İki de anımsatmıyor mu. Hala uyumakta olduğumuzu..10 08 19191920 Fransızların "serv anlaşması" Selçuklunun dağılıp Anadolu toprakların beylikler bölünmesi gibi..23 08 1923 "Türkün dirilişi lozan" ..Anlatın kim kimler ne nereler den alınmış sevr ve lozanı anlatın ki uyanılsın.. Şimdi ise bir bak gardaş bir bak.. Uyan uyandıkça uyan diril diril dikçe diril. ."Türk son sözü söylememiştir". Türkün son kanı bekler dünya haritaların değişmesini.

HER SEFERİNDE YENİ HEDEFLER ÇİZME TEK HEDEF
Her hedefe ulaştıkça yeni hedefler çizme sadece işine odakla hedefini genişlet Başka hedeflere ulaşmak için her seferinde sizden bir parça götürür. Hedeflerinden geleceğe azda olsa yanındaki gençlere ve hedeflerin doğrusunda onlara da ileriye itmek, bilin ki hem gençleri onlarına hedeflerini yakalamasına yardımcı olmak sizle ruhen sıhat ve sağlık gelecek .

Ama bu günün dünyasında oyunlar değişti herkes bir alttakini yukarıya çekmiyor aksine ayaklarıyla eziyor, paranın gücü insanlı unutturmuş ,geçte olsa insanoğlu anlayacak .

Teknoloji üst seviyede bulundu ,ama insanoğlu son teknolojiyi kategorilere bölerek en alt kategoriden başlayarak her yıl yeni model çıkıyormuş gibi insanoğlunu sömürmekte masa başı zenginlik insanları ve ülkeleri nasıl hortumlarız hesaplama dertlerinde .
Tabi bizlerinde katkıları var ,hastalık var ,onda var bende niye yok ,onlarda arz ve talep yaparak zehirliyorlar.

Yeni bir teknoloji olarak yenilebilen enerji de öyle çünkü ilk hareketten sonra sonsuz enerji elde edilir ,bitmen enerjiyi buldukları halde ,…
..
Bu gün 3 saniyede 100 km hıza çıkan bir arabayı ,bir doluşta batarya 450 km gittiğini söylemekteler ama demezler ki bitmeyen bir enerji yaptık demezler..

Çünkü her sene bir model çıkarmak nasıl hortumlamak 4,5 üretim imalatçılar fabrikalar dünyayı nasıl hortumlarız hesabını yapmakla ,düşüne dursun yeni araba fabrikaları kurmak isteyen ülkelere eski teknoloji 3,5 milyar dolara kurulan bir fabrikayı o ülkelere kurmak isterler ama demezler daha iyi gelecek teknolojiyi kurdurmazlar ,kurup ne yapacaksın der havasıyla biz sizlere daha ucuz veririz diyerek geçmişten gelen zihniyet bir kez daha Kansa da….

Çünkü net kararlar yenilikçi bu hükümete 2023 yakışır çünkü güçlü devlet , güçlü mühendis ,güçlü iş adamları varken hükümette hala eskileri düşünürsek muhakkak bir çapanoğlu vardır.

İşlere göre var yok lozan diş dünyaya lozan yok gel ne varsa götür hop dur lozan var de.. Geçin kardeşim. .Vardı bu halk ileri gitmesin diye ..Bunlara kalsa orta sahada penaltı verirler.

Evet vardır yoktur hikayesi bilin bu eski anlaşmalar hepsi sizleri oyalamadır 10 08 1020 sevr anlaşması bu gün üstünde olsaydı Türkiye’n yarısında yaşardık ama lozan 23 08 1923 yapıldı kurtuluş savaşında kazanıldı ve o gün şartnameler gerçek olsaydı bu gün kömür ocaklarını açamaz yarın asrın ve son yılların dış dünyanın iş birlikçileriyle altın maden ocakları açılamazdı.

O zaman neden şu anda maden ocakları acık ve kimler işletiyor bir sorgulayın bazen de eylem yaparak iyi polis kötü polise ne gerek var sadece Bir sebep çıkar değil mi bu nun altında çıkar hep var ister ondan ister bundan amaçları tek kese dolsun.
.
Kahramanca kazanılmış Türk halkına o zamanı geçmişleri unutturup o zamanın kişileri ve yöneticileri açılan her yeni “uçak araba traktör fabrikaları” fabrikayı ve dünyada hızla % 20 ile büyüyen bir ülkeyi dış dünya bir şekilde avuç içine alarak sizlerden daha ucuza veririz deyip ve 50 ler den buyana gelen ve acılan yerleri kapayıp şimdide “lozanı sürmek 23 ” geçmişi bir şekilde unutturmak değil mi..

Açlıktan çıkmış ekmeğe tereyağı sürmek ne..
Geleceği görüp bir komutan “sevrle anlaşmalı” kalsaydı şimdi topraklarda esir esaret içindeydiniz ve ışık kurtuluş savaşı ile “lozan masaya” yatırılmasaydı diş dünya geleceklerinden kortluları içindi..

17 yıl sonra dünya savaşı olduğunda bir komutan komutanlarına şöyle seslenir şu karşı topraklara 2000 tankla girersek 2 tankla çıkamayız sözleri unutulmamıştır sene yunan işgali 1941..

Hey Türk ve Türk toplumunda yaşayan halk .. Bil Artvin de ki İzmir senin toprak değil mi İzmir Artvin toprakları senin değil mi hey Edirne’deki halk Hakkâri senin değil mi Hakkâri Edirne senin değil mi Sor kendine bu vatan kardeşlik değil mi...Şimdi bir daha sor bu toprakları paylaşırlarsa sen kardeşin kardeşliğine atana ihanet değil mi.. Şimdi var git bir daha düşün...

Bir de sizlere kapak olsun dip not..
Dip not: Selçuklu içten hainlikle parçalanarak türk toprakları beyliklere bölünen 200 sene içinde toparlanıp ,Osmanlının kuruluşu 600 sene imparatorluk hükmetmesi gene insancıl güvenle insanoğluna güvenmesi gene hainliklerle 1919 da Osmanlının önüne koyulan sevr anlaşması gene parçalanmış vaziyette konulması ve imzalanan ve aslı Türk ,Türk topluluğu kabullenmeyerek 1921 22 kurtuluş savaşıyla yenilgiye uğrayan dış düşman 1923 lozanı koyduysa ve kabul edilse de şunu aklınızdan hiç çıkarmayın diş dünyanın gelecek endişesidir..

Şunu da bilin gene içerden frenleyenler hainler yok edilmedi kavun değillerdi bilesin ve şunu da bilesin kurtuluş savaşında savaşmayıp dağlara kaçan bile vardı daha dip e dalın orada çok akıntılar var..

Fransanın içten ajanları silah destekleriyle vermeleri ve sözleri O görünen hainler dağlara kaçmasaydı ve frenleyenler hainler olmasaydı bu gün bir sınırımız basra körfezi diğer sınırımız mısır dı..

Gün aynı gün değil mi 02 08 2019 haince saldırılar dış dünyaya dik duranlara sırtlarından hançerleyenler nedenimi elinizdekileri zamanlara bölüp elleriniz den almak ..
Bunu da hiç kafanız dan çıkarmayın şimdi git nefis için mi yoksa gelecek nesillerim için mi var git bir daha  düşün.
UZAK TA TEK VATAN VAR, o vatan bizim vatanımız….Orda Allah korkusu ,”rabbimin “atalarımın vermiş olduğu vatan yurt var orda …
.
İnsanlar huzurluysa bilin ki orda Allah korkusu eşitlik, iman ,ilim, bilim, edep ve adalet vardır ...YANI KISACA Cumhuriyet vardır.

Şimdi bir bakın 97 yıl gene içten kaynatmalar o yıllardan beri parsellenmiş yer altı madenleri kiralayanlar lozanı lazenya havyar yaparlar sıra Türke gelince lozanı ortay koyarlar söyleyin şimdi eşme sivri hisar murat dağları Artvin Balıkesir Çanakkale altın madenleri lozana göre dış dünyaya gelince havyarlı lazenya..

Sıra Türke lozan lazenya havyar yok, Türk acınca yapacağı sıra oldu eylem kaos içte ve dıştaki hainler bir kere daha iyi polis kötü polis oynarlar akdenizi göl dip derinlikleri şu metreden sonra delemezsin derler...Ayaklar biri 41 biri 42 .Türklerin çılgın olduğunu sizlere biri anlatır birine 46 birine 47 giydirir.

Şimdi bir bak hele..
İLK 200 sene de diriliş devlet imparatorluk kuruldu 600 sene yedi cihanı hükmetti sonrası içten hainlikler ekmeğini yediği devletine hançerledi ve 3 yılda dirildi cumhuriyet kuruldu bakın bu sefer bir dahakine 200 sene 3 yılı beklemez bir geçede dünyanın haritası değişir.. Eskiden Türkler geliyor derdiniz şimdi gene an sızın geldiler dersiniz..

Siz hala şowh için o böyle şu şoyle deyin durun 97 yıl öncesine bakma şartlar ve şimdiki dik duruşlara bak ve uyan hala sizleri şu bu reytinğlerle uyutmadalar..
Buda insanlık ve kardeşlik enerjisi.. saklı şifa sırlar kitabin dan Her başa şimşir akıl. enerji .bölümünden alıntı..
 
selcuk uysal çoban saklı şifa saklinet-enerji
 
SESSİZ BİR GEMİ
Bir gemi gemiyle ve içindekilerle iman dolu tevekkül eden bir kurtuluşa.1919 Şafak vakti kara denizin katil dalgaları arasından düşman ve iblis gözlerden görünmeyen bir gemi samsun açıklarında görünür bayrak teslim etmeyi düşünmeyen gençlik sancağı alır..Bir yıl önceden 1920 parçalanacak ülke topraklarını ilk 1919 1920 1922 Anadolu nu öz yiğit evlatları bayrağı teslim alır fırtınalar çıkar şimşekler çakar bir ara irkilir ama en derindeki korkusuzluğu çıkarır korkunun korkusu çareleri tek kaçmaktır.1920 de Parçalanmış ülkeyi.1922 ve son noktayı 1923 Koyar. .Adı Cumhuriyet aslı Türk olan ve insanca yaşatan Türk toplumu doğar .Hala bilin ki şimdi kasırgalar çıksa da gene Asya dan ve dünyadan Kafkas vakit zamanı sema ordusu ve Türkoğlu Türk Doğar. Neslin ve Toplumun adı Turandır. Bu topluma zincir vuracak Ülkenin aklına şaşarım..
selçuk uysal çoban saklı şifa.

Yıl 2018 -10 -29
CUMHURİYET MAAŞ ALIP ÖLECEKSİN DİYE KURULMADI
Nerelerden nereye sen bu gün maaş alıp hizmet yapmana bak bu lafı konuşacak kadar unutulmayacak bu vatan ve Halk için hizmet yapmana bak...Bu Cumhuriyeti bu vatanı bu halkı bu bayrağı her santim metre karesi maaş almadan savunanlara bırak... Geçmişten bu güne oyunlara bir göz atalım..

Sizlere tek soru. .İstanbul hükumeti dış düşman 2 yıl sonra gelecekti de neden Çanakkale savaşında binlerce şehit verildi. .Bir tarihleri sorgula paylaşılan yerlere bak ve o zaman ki yıllara bak. .Bir devir kapanarak bayram değil yeni eski atalarımızın dış dünyanın kapanların dan kurtulma anı anısı ve bayramı. .Cevabı içinde soru.. Soruyu bir daha tarih araştır.ve anlamaya çalış...Dış düşmanların ajanları hep içinizde sizler gibi görünür sizler gibi konuşur sizler gibi giyinir bir fark vardır sarhoş tekerlek gibi döner..

Şimdi oyunlara dünya bir yurttur elden ele dolaşır.. NİCE SANCAKLAR AÇILIR şimdiki yaşınıza ve asır yıllara bakın kimler gelir kimler geçer herkes asrını yaşar ve yaşatır.. ve 23 10 1929 Ebediyete kadar yaşatılır uyan Türk Uyan sizleri 1922 Haritasına sokmak kısmak isterler.1923 ten bu güne kurulan Cumhuriyetle Türk ve Toplum Türkiye’yi yıkmak isterler..

Birileri der çobana ne onlardan nede bunlardansın. Araya hep ikili sokmak isterler.. “Der çoban çöllerde su bulmak için serap görmektesiniz . Aslı yaşam hayatınızda çıkar için " Erdemi " bulamadığınız gibi.” Şunu bilin ki dış düşman yüz yılların planı yaparak içeriden ve dışarıdan oyun kurucuları ne zaman 3 dışarı elçi gittiği zamandan beri yani çıkar için yeni düzen diye adlandırılan dış düşman planı 1873-1876 fitne fesat yıkma ele geçirme tohumları o zaman atıldı ve her yüz yılın sonunda da yaratan bir ışık eder ve bu gün bir lokma yenecek nasip varsa 1876 -1923 kadar var gücüyle vatan için SIRT SIRTA verip dış dünyaya savaşanlar yani bu gün birbirinize düşman olduğunuz kardeşlik.. Şimdiki yaşam ve yaşantınız atalarınıza borçlusunuz anlamak Sadece erdemliktir..

Bilin ki bu şan şöhret çıkar dünya malı sahip olmak ve dış dünyanın o ülkenin aslı gibi yetiştirmiş ajanlar olduğu sure barış ve huzuru bulamayacaksınız...

Ta ki erdem olasıya kadar.. Olsanız da yeni strateji oyun kurucular sahnede olacak bunlar bir birine geçmiş kutucuklar dır gene anlamak için erdem olmak.

Onlar gibi düşünerek olacak en kötü düşüncelerini göre bilmektir akıllarını okuya bilmek tir. okuya bilmek için bir birinizin düşüncelerine saygıdan başlar bu dinleye bilmek anlıya bilmek eksik fazlayı okuyarak anlaşarak akılla bir noktaya gelir bu da erdemliktir.. .Buda ıssız çölde sahrayı yeşil vadiyi bulmaktır..

29 Ekim 1923 Doğar ...Toprağa bir kan düşmeseydi şimdi ne nerelerdeydin bir düşün... Seyret nereden nereye... Bitmeyen bu dünya paylaşımı ve şimdi bu yetmezmiş gibi şimdide yaratılan insanların üzerindeki ibris bolluğu YARATICININ NUR ışığını saklar ve Gene Yaratanın aslı kara bulut çıkar fırtınalar şimşekler çakar. Türk Bir ara irkil se de kara bulutların arkasında ışık ÇIKAR oda Toprakla yorulmuş ilk kan Türk çıkar..
Şimdiki zaman oklar nereyi göstermekte hedef neresi bir düşün ya ol yada esaret içinde yaşa. .Ama bil ki karalıklar çökse de önceden yazılmış yaşam en önde olacak yaratanın kader çizgisi...Ve bil ki yaratanın asıl kanı damarlarında daima olacak... Hey Türk...Şan şöhrete aldanma aldatılma hey Türk topluluğu yanılma...

Türk atası ve Türk oğlu Osmanlının aldıkları yerleri Dış dünya 10 08 1920 22 kendi haritalarını çizseler de Türk'ü karanlıktan çökse yaratan nur ışığı bir seçilmiş kuluna vererek Türk toplumunun içindeki korkusuzluğu çıkararak 1919 1922 de GERÇEK HARİTAYI KOYAR ve 29 10 1923 doğar.. Cumhuriyet.. Bu şimdilik eğer bir oyun DAHA olursa 50 ile 100 yıl sonra bir ışık daha doğar...Gene Cumhuriyet...

ŞİMDİ OYUNLARA DÜNYA BİR YURTTUR ELDEN ELE DOLAŞIR.. NİCE SANCAKLAR AÇILIR şimdiki yaşınıza ve asır yıllara bakın kimler gelir kimler geçer herkes asrını yaşar ve yaşatır.

Kimileri vardır sadece el kaldırır maaş alır.. Birileri vardır. TÜRK NESLİNİ EBEDİYETE KADAR. Maaş almadan YAŞATIR.

Anlamı anlatılması kolay olan kişi kişilere.
Anlatılıyor ve anlamıyorsa nefsine ve çıkarına bakın
o her şeyi size anlatır .
Selçuk uysal çoban saklı şifa

CUMHURİYET 29 19 1923
Bu gün ne özel
29 10 2017
Bir sabah kalktığında....Hiç okumak istemediğin gibi... DÜNYA ELDEN ELE GEZEN BİR YURTTUR 

  

AKLA VURULAN DARBELER “AYRIŞTIRMA” AKLI SİLEREK BİR YÖNE YÖNETME YÖNLENDİRMEYLE YOL ALDIRMA İNSANLIĞA 

BURADAN BAŞLAYALIM 

13 06 2014 YILINDAN

05 06 2023 EK SAAT 00 00 

Bir ev bir işyeri bir dinlenme yeri de yaşamışlığınızdan beri tek taraflı dinleyerek okuyarak akla darbeler vurularak içinize kötü enerji salarlar timsah göz yaşlarıyla dinlediniz okuduğunu gördüğünüz tek tarafa işlenen konular ve başkaları tarafından kötüler bir başka tarafta başka tarafı kötüleyerek zıt kutuplara ayrıştırırlar ayrışan zıt kutuplarda kendi aralarında erdem kapris gurur kibir içinde başka fırsat fikirler çıkar ve veya çıkartarak yol aldırırlar 

Kutuplaşan zıt ise sadece gördükleriniz içinizdeki kıskançlık kin nefret ile sadece görkemli oluşlarını yalan yanlışları anlatarak sadece anlatılışlarla yola çıkıp her karşı tarafı kötü yanlış aktarımlarla ayrım ayrıştırma yaparak ilerlerler buda bu güne kadar gelen eskiden beri gelir bu da eskiden gelen inanışlar meseplere ayrılır sahte gerçek karışmış nefis ile her ayrılış insan bedenlerine münafıklık sokarak yol aldırırlar. 

Münafık veya sahte Müslüman, insanlara kendini Müslüman olarak tanıtan fakat içten inanmayan kişilere denir "aslında kendi inançları bile yoktur" bu yüzden Asya kıtasında toplumları kıyafetler içinde kandırmış ve oradaki insanları çok hızla ayrıştırmış ve insanları savaşa sokmuş sonradan savaş çıkardığı halde kurtarıcınız geldi diye o ülkeleri sömürmüş ve hala devam eden sömürme "bir strateji planı" karşı kurumları çarpıştıran ayrıştırma öncülerdir artık orayı din dil sömürmeden kalmayıp oradaki nesilleri de dil din kanunları bile ayrıştırır kendi yönetim dillerini koyar. 

Müslüman tek bir anlam taşır “elhamdülillah Müslümanım” ama bir diğeri ise “İslam der ama İslam içinde ideolojilere ayrılır” ayrılsa da “ana temel tek yöne yönelir tek Tanrı Allaha" işte ayrışan bölümler ise “benlik yolunda yürütürler” ama bilselerdi bu ayrışma “ilk ana temelin nerden çıktığını" hemen oradan terk ederlerdi” ana çıkış içinizdeki nefis doyumsuzluk. 

Bu da “sert akan suya dalmak serinlemek için arayış içinde oluşunuz” ne ölmek ölmemek ne de serinlemek içinde akla vurulan aldığınız darbeler den. 

Ne den mi yaratan siz insanoğlunu “doğru kusursuz yarattı” ama yanlış mı doğrumu içinizdeki hep yapılan yanlışlık gördüğünüz kendinize göre yanlışlık içinizde ki “aklınızdaki fes fese görünmeyen” içinizi yakan ateş kor dür” 

Başkalarına üzerine kin nefreti atmak ise "elinize aldığınız kızgın kor elinizi yaktığı" gibi içinizdeki yanlışlığı ikaz etmesi gibi içinizin yanması ise Allahtan uzaklaşma doğruluktan uzaklaşma ikazı bilip bilmemek ise o da aklın içinde  

Dünya kurulduğundan beri sadece anlatımlara göre ve istenilen yere damga vurularak yazılan çizimler anlatımlar gibi yol alırken ve gene içlerinden şan şöhret mevki için her anlatımlara içinde servet zenginleri insanlığa bol vaatler içinde ayrışmaya da sokarak içlerin den tekrar ayrışarak “o zamanların teknolojisi olmayışı” haberlerin uzun yıllar alması ve oradaki zenginliğin servetlerin dağılımı anlatımların dan yer alınca insan inanışların da ayrı ayrı anlatımlara yer alarak ayrışma çoğalır. 

Gene ayrıştırmalar her yöne dağılır gene insanlık bu seferde insanların din ırk mesep içinde ayrışan topluklar zamanlar erkene geldikçe de uzun zaman zamanlar çok yaklaşarak ayrışma daha çok ayrışır. 

ARTIK BU ZAMANLARDA AYRIŞMA GİTTİKÇE GENİŞLER KITALAR ÜLKELER İL İLÇELER KÖYLER MAHALLELER SOKAKLAR HANE EVLER EVLER İÇİNDE AİLELER AİLE İÇİN DE NESİLLERİ HIZLA AYRIŞTIRARAK İLERLER . 

Bunu sezen çok önce ki insanlık bu zamana kadarda insan içindeki “kibir gurur kapris içinde olarak giderler” aşılayarak yol aldırırlar  ve gene bunları sezen beden içindeki nefis yönlendirenlerde bu ayrıştırmayı çok iyi analiz ettiğin den insanlara doyumsuzluk vererek ve her türlü yaşamayı sunarak insanlığı önce refaha sonra bataklığa çeker ve insanlığı çekerek insanlığı bir noktaya toplamasını keşfedenler son 350 yıl öncesin den tespitleriyle de dünyaya “yeni bir kitap yazarlar ve yazdıkları geleceğin kitabi olarak sonraya hazırlarlar sonrası ilahı derler”. 

Geçmişteki “yaratanın hikmetleri içinde zenginlik fakirlik” bir sınavdı istediğine zenginlik istediğine yoksulluk hepsinin karşılığı ise “şükür etmekti “ama olmadı zenginlik verene kendini “güç ilan etti “yoksulluk verene de “hangi yola” gideceğini verdi ama “her ikisi de nefislerine” kapıldı. 

Bir yaratanın “sınavı yeri” olsa da “Musa verilen yaratana inanış zırh ilah manevi güç kaplanır” ama insanlık nefsi doyumsuzluk o günde bu günde değişmeyen değişim içinde yer alır 

Değişmek ise değiştirilen gözükse de değişmeyen insanların üzerine ve o gün ve bu günün “Karun zenginliyle ve firavun güçlülüğü “ veren verilen zenginlik güç güçler her “şeyin sahibi olan yaratan” bu dünya sınav günü zamanı gelmeden bu asırda içlerinden çıkan “Karunlar firavunlar” erkene alınan kıyamet senaryoları yazaraktan insanlığı fırsatı fırsatlar içinde karanlığa çamur balcıklarına önce saplatarak saplanarak maddeler zenginliğine "inanalar inanmayanı inandırarak" zincir halinde helak olması yeri alır. 

BU ASIRDA İSE ŞEKLİNİ O GÜNÜ BU GÜNE TERS DÖNDÜRÜRLER 

Kendileri bu sefer de firavun görkemli kendine güven sağlar Karun zenginliği başkalarının haklarıyla servet katar üçünü birleştirir yayılımcı yok edici emperyalizm yayılımcı hükmetmek şeklinde artırır ve korku salar ve insanlığı nefis doyumsuz zenginliği sahte ve sanal pembe dünyalarına sokarak yanına çeker ve gene gelmeyen günlerde ise “ çıkaracakları inanışa doğru sahte servet güç zenginlik sunarak” insanlığa kandırır ve güç olarak insanlığın üzerine sağlar ve insanlık yanılır ayrıştırılır. 

Sonrası kendini helak ederler ve beden içlerini kemirirler yer ettirir, ettirmeyenler tekrar "aşılar larvalarıyla çoğalarak" onlarda şaşmaya şaşırtmaya şaşkına döndürür. 

İnsanlığı ve zaman asırlar geçtikçe sonradan bu zamana kadar kanmış kandırılmışları da kendilerini ilah ederler ve taptırırlar bunlar devleti olmayan devletlerin üzerlerine sömürmek üzere her köşeye üzerine salar güneşin doğuşunu kendilerine göre batıdan doğar şeklini alır. 

Çünkü güneş doğuşu kendi inanışların da devleti olmadığın dan istila ederek krallıklar dağıtarak ülkeleri parçalatırlar gene o ülkeleri kendi arlarında parçalatırlar o günden bu güne tüm dünyayı sarmıştır. 

Örümcek ağları ve insanlığı köle esir halde ülkeler içinde girmiş ve bu ülkeye de girmiştir ama yer tutmamıştır 2000 yıl ve 100 yıl önce ders alsalar da gene her oyun sonrası ve larvaları ilerde ileri yıllarda “kalan varsa şirketler hainler “tarafından yönetmeye yönetilmeye 80 yıl önce gene başlamışlardır 

Daha önceleri oyunları hep sergilerler ve daha öncesi ise istila sömürgecilik kölelik ilk adımlarıdır.. 

Şimdi her engeli tamamlamak için yarışırlar zamanlar gelince larvaları uyandırarak yeniden başlarlar. 

Anaçlar larvalarını yerleştirmeden bir yere gitmez gidemez çünkü ezelden beri emperyalizlerin ürettikleri aşıdan olmuştur akıl beden ruh “göründüğü gibi görünen de göründüğü olmadığı gibi şekli alır 

Her engeli bir atlama taşı seksek oyunu gibi oynarlar ve her seferinde ülke halkın içinde oynatarak hep yenilerler geri kalan sayılı günler içinde olmasa da istedikleri olmasa da ülke içinde hep bir gün arayış şekline girerek bazı hain öncüleri salar ya tutarsa derler 

Tutarsa da diğerlerini hızla uyandırırlar ve fırsat bulduğunda gün içerdeki şan şöhret için konuşan adamları bulur onlarda ne ne kadar kandırırsak o kadar tatil paramız der ama kör oldukları hiç bilmezler veya kör nesillerine esir edeceklere esir köle yetiştirirler onlarda gene aynı ofis boylarında çalışır hal alırlar ne yapabilirsiniz "çarşı pazarda iyimi kötümü" kavun değil ki koklayasın hal alır bu da insanlığın dışardaki yaşam halimiz hali. 

 

ŞİMDİ GENE ESKİLERDEN BİR BU TOPRAKLARA GÖZ DİKENLERE BİR YAZI ARŞİVDEN YİĞİTLİĞİ HATIRLATMAK

 

11 06 2015 YILINDAN

 

Açıp girildiyse bedel ödendiyse orası vatandır.. Yurttur obadır Hepsi birlikte kurulan Cumhuriyettir.. imparatorlukta beylikler de, Hanlıklar da, Türkün Türklerin  vatansız bayraksız yaşayamaz biraz anlamak lazım...

 

SENİ BU GÜNDE HER ZAMAN KAOS İÇİNE SOKACAKLAR  VE BU GÜNDE SEN DE HEP BENİM DİYECEKSİN..

 

Ama bil ki ne yurtsuz nede bayraksız yaşayabiliriz.. Bu ne telaş ne bu kavga...

İlim bilim adalet töre kültür özgür düşünce vatan için bayrak için halk kurtuluş için sancak dikildiyse orada aslı Türkiye Cumhuriyet vardır....

 

124.000 Peygamber ,Kuranda 27 peygamber 2 Salih 4 büyük kitap Kuran gelip hatırlatsa da gne her kesi plan plkanlar içinde baştan gelen ayırma ayrıştırma bu zamana gelindiyse  Kaos galip geldiğini sansa da…

 

Bil ki "RABBİM" yaratmış olduğu insan karşısında bu ülke karşısında kaos yok denecek kadar şifrelenmiş illüzyon korku salınsa da bir ara irkil se de bir ara geri dur duysa bil kokudan değil bu karanlıkta ki karanlıktan daha karanlık sonrası şimşeklerin aydınlığa  çevirişi Türkiye cumhuriyetin ayak seslerini duyman için sizlere verilen sessizliktir.

 

İş gözde değildir Akıldadır. Sadece okumak Anlamak gerekir bu sesi duyma içinde yok etmenin yolu YALANI bırakmak NEFSİNİ köreltmek ten geçer..

Duyurdu ki Halkın arzularını yerine getirmek yeni var olmanın enerjisidir

 

Onlara güzel övgü de bulunmak ise saygı töre kültürü hatırlatmaktır ,tahammül ettikleri zorlukları sürekli dile getir ki verilen sözleri elbirlikleri tamamlamaktır çünkü her yapılan hep yaptıkları yapacakları güzel işler çokça zikretmek zikret ki yiğitlikleri hareketlendirir enerjilerini artır geri kalmış genç olanları işe teşvik etki onlar çelikten gömlek giydir öncelikle tanıtın arayın bulun yolda kalanlara güç verin o güçler her biri kopmayan zincir halka oluşur oluşturun bu ülkeyi tarif et deyince.

 

Türkiye Cumhuriyet tarif et desem ne dersiniz derler .Başlar ."Allah'ın" adıyla "Kur'anla başlar" ..Dört adım.. Allah korkusu .Hz Muhammed buyrukları ,Hz Ali İlim kapısı Hz Ömer Adalet kapısı desem ..aklı yıkanmış ayrıma kapılmışlar Oooovv der  dersiniz

 

ARKA YÜZE BAKALIM

 

Peki buna ne dersiniz." .İnciller başlar" Batı dünyası ilk yaptıkları her şey başlangıcı SAĞ elini KALDIR.. la başlar...Batının tüm devlet binalarında hatta devleti yönetirken de, evlilikte, otel odalarında, yani kısaca her yerde düzen ve ahenk kurmuşlar bu gün batıya dersin ama

 

Okumak ANLAMAKLA başlar.. Oku biraz daha yaklaş gönlüne...Gelecek nesline...Oku gerçekleri oku, oku ve anla bak hiç şaşmayacak hayat yaşam yolun, anlayacaksın en yakının sana kaos kurduklarını.

 

TÜRKLÜĞÜ TÜRKİYE CUMHURİYETİN VE İNANIŞ ANAHTARI BULDUĞUNUZ ZAMAN GERÇEKLERİ YAŞAYACAKSINIZ TOPLUMCA KARDEŞÇE

 

Bu güne gelesiye kadar atalarımız ve bu şekilde düşünürler “Türkiye cumhuriyet kurarlar “ama öldükten sonra “çıkarlar doğrultusun da" geçmiş izleri silerler değiştirirler fırsatlara göre yazarlar bazen gelecek için arkasına saklanacak sahte savunma hattı yaparlar ve uyuturlar…

 

Ama kimse bayrak dilleri ve asılan resimlerine akmaz kalpak varsa başta o bir Türkiye cumhuriyeti hazır asker anlamını taşır o asılırsa bil sağlam yerdesindir.

Çünkü ezici güç eğitimsiz bıraktırır " kurdukları iç bozulmasın" diye hep ön de olur önde tutarlar ve diş ülkeleri de böyle kaosla yaşatır, yaşatmak isterler Okumayın Anlamayın derler…

.

Türkiye Cumhuriyet 80 milyon Terörist değildir terör 5 ,10 Kişinin, terörizm çıkarları, 80 milyon kişi üzerinde.

 

Dünya ülkelerin zenginliğini almak için şirketlerin insanoğlu üzerinde ve üzerinde kurulan oyunun adıdır…

 

Türkiye Cumhuriyet var ise özgürce düşünce ,adalet ,eşitlik, inanç ,ırk ayrım olmadan ,törelerine ,kültürlerine ,saygı sevgisi tüm insanlara aynı olan ,Halkın tarafından seçilen ,yöneticiler, yöneticiler tarafından halkın iman, inanç ,eşitlik ,kültürel ,töre ,saygı , düşüncesini dışa doğru halkını korumak içten ve diş tan gelecek tehlikeyi bertaraf edecek savunma ordu gücüne sahip olmak bu da tam bağımsızlık yoludur.

 

AMA NE YAZIK Kİ 94 YIL 79 YILDAN VE YAŞAMI VE BOYU 56 YIL DAN DERİ, BİR KASNAK KAOS İÇİNDE DÖNÜP DURUYOR….

 

Allah korkusu olmayan her yerde aynı kaoslar olmakta ,çıkarlar var olan her yerde de gene kaoslar gelmeyen yıllarda da kaoslar çıkacak ve gene yaratan akla bedene zırh giydirecek başkomutanlar bu ülkeye gelecek.

 

Ta taaaaa .UZAK TA TEK VATAN VAR, o vatan bizim vatanımız….Orda Allah korkusu ,”rabbimin “atalarımın vermiş olduğu vatan yurt var orda …

 

İnsanlar huzurluysa bilin ki orda Allah korkusu eşitlik, iman ,ilim, bilim, edep ve adalet vardır. YANI KISACA Cumhuriyet vardır.

 

Bu Türkiye Cumhuriyet gücü “yaratanın adaletin” den ve insanlara vermiş olduğu güçten gelir

 

Kan ve kemik tüm insanlarda bulunur. Farklı olan yürek ve niyettir Erdem olmak anlamak Birlik . Beraberlik. Dirilik . Diriliş . Anıtı

 

Cumhuriyet virüslerin korkulu rüyası ve Diş düşmanın korkulu rüyası Türkiye cumhuriyetidir

 

DÜNYA DA BİR” FİDAN “DIR TÜRKİYE VE İÇİNDE “FIDANLAR” YETİŞİR

 

Türkiye cumhuriyet yaşam kardeşliğin içinde içinden kadınların çocukları oldu çocukların torunu oldu ,torunların torunu ,şimdiki torunlar gelecek nesline torunlarını yetiştiriyorlar ,şimdiki nesil asli ,kültür ,töre ,hak ,adalet ,çocuklarına aşılıyor ,atalarından miras kalmış ,mirası hak yolunda torunlarına “fıdanların altında anlatmayı hayal eder “her yetişen fidanlar altında nesillerine geleçek nesillere anlatımlar devam eder” güçlü kök olarakta gelişir

 

VAR GİT HELE ŞANSINI BU TOPRAKLAR DA ZORLAMA

 

Bu topraklarda kan hamuru ile yorulmuş kişiyle bilek güreşine girişme…Hak ve Adaletin terazisi bu topraklardan geçer…Yaratan öyle yaratmış hiç farkına varmadınız mı …

Yok edemezsiniz varı yok etmek, yok olanı var etmek ALLAHA Mahsus dur.

 

Ne ,ne kadar yok etmeyle uğraşsanız yoklar bu dünyada yok olmayacaktır yok etmeyi düşünenler bilsin ki yok etmeyi hayal bile edemeyeceksiniz ..

İşt..İşşşşşşşt ..sana söylüyorum uyan İşşşşşşşşt..uyan şimdide “Türkiye geliyor dersin” burası son asrın masum mazlumların demokrasi demokrasi ders verme yeri .geliyor.”. Son durak…vardığın son durak yok ederseniz bilin ne Avrupa nede güçlü dedikleri kıtalar kalır.

 

BU VATAN BU ANADOLU TOPRAĞI

 

İnsanlığı kardeşliği sevgiyi saygıyı Havası suyu enerjisi sıcak su gibi kaynıyor çünkü sağlık kaynıyor .

Senin baktığına herkes bakar, ama senin orda göremediğin benim gördüğümü göremez. " İnsanlarla konuşun insanların akıllarının erebildiği kadar." konuş ki az kalan akıl da sıyırmasınlar maazallah

 

Tüm şerden sakınır rabbime sığınırım o beni her şeyden korur her yanlış hamleleri önceden bildirir yoldaysam karşıyı şaşırtır yol doğru yol değilse o yolu temizler niyetle doğruluk yol ile yol aldırır

 

Allah Tanrı de zikret her adım bedeni yormadan yo aldırır.

  Çoban 

 

Her gelmeyen günde "tedbirli temkinli olmanız" yeterli gelir her gelmeyen zaman onların istila stratejisi önceden yazdıkları ve sonradan geriye bırakılan soylarına notları oyun halle işaretleridir
 
CUMHURİYET YANIZ ADAMLARIN SONRADAN TÜRKİYE CUMHURİYETİ
YIL 04 07 2015
 
1923 ten 1938 Kadar kurulan % 20 kalkınan ,ilim bilim iman adalet hak hukuk eşitlik töre geleneksel, kültür, ırk din ayrımı yapmadan evrensel demokrasi düşünce özgürlüğü cumhuriyet mi...
.
Yoksa....1938 den sonra 1941 kıtlık yağmalanan 1945 ikinci dünya savaşından kaçan bilim adamlarının hazırladığı kanunlarla bir cumhuriyeti mi..
 
Yoksa....1950 ler den gelen entrikalarla çıkar kanunları değiştirilerek gene yanız adamı yanız bırakarak entrikalarla koltuk savaşındaki ,Çıkarlar için her gün kanunlar çıkaran ,dışa ,diş dünyaya bağlı 2015 cumhuriyetini mi..
 
Siz kaosun içinde kendi kendinizi yenemeyerek Benlik Cumhuriyetini kutlamayı kaosun istemiş olduğu Kaos Cumhuriyeti mi..
 
“Ben yaşam boyunca 56 yıl göremedim gördüğüm, Bir gün coşkulu kutlama ,364 gün Diş dünyanın Cumhuriyeti YALAN,HAİNLER,ENTRİKALAR ve ÖLÜM siz görmediniz mi ”Yoksa ekmek arası döner mi.. Yoksa benim memurum işini bilir ,mi....Veya devletin bütçesi kadarla geliyorum mu ,yoksa ekmek bulamazsanız pasta yiyin mi ....
 
DİŞ DÜNYANIN İSTEMİŞ OLDUĞU YAP ,YAPMA, TÜRK CUMHURİYETİ OLMAK MI...
 
Etrafında gülen ,pohpohlayan, yalakalık yapıp, sırtından hançerlemek istenilen ”yanız adamların “ Türk Cumhuriyeti içinde yuvalanmış kutucukları içindeki hainleri temizlemekle geçer...Aynı Musa firavun gibi...Her şeyin zaman vakti vardır.
 
BU İŞLER YANIZ ADAMLAR TEKLE BAŞLAR TEKLE BİTER...
 
TÜRK her zaman devlettir “ imparatorluk dış dünyanın koymuş olduğu isimdir “asıl yeri “Türkiye cumhuriyeti alacaktır” ,beylikler hepsini tamamlayan Osmanlı devleti tamamlar ve gene bu dev ulustan korkanlar ülkeleri kışkırtır ayrışmaya yol aldırır ve kışkırtmalar içinde ve kaos hastalık eden zihniyetler ve sonrası Türkiye Cumhuriyet kurmuştur olur
 
Gene aynı yolu izleyen dış dünya bu seferde dünyaya güçlü olmak için yola çıkanlar o tarihlerde Avrupa'yı saran 1900 yıllarında kendi ırkından olanlarla başlar kaos fitne fesatlar içinde milyonlarca kişi yok ederler.
 
Hep bu ülkeden çekinirler bu toplum artık kardeş olduğunu bilir ama gene de kaos fitne fesatlar üreterek ilerler ülke içinde kurum kuruluşları bir bahane ile kendilerine çeker ve ırk ve mesep ayrılığı başlatır.
 
Çünkü yapamadıkları geçmişlerde bu oyunu tezgahlarlar önceden yetiştirilmişleri sahaya sürerek önceden gelen ülkeyi dış dünya güçlerinden korumak içi "anti emperyalizm sözcüklerini içinde" yanız adamları tek adamı diktatör ilan ederler
 
Halkı bir şekilde kışkırtarak ilerler aynı bu güne kadar gelen yanız adam gibi ve yönetme yönetimler içinde ayıklayarak gelen kişiyi diktatör anlamı taşıyan hale getirerek halkın aklını yıkarlar.
 
Yıl olur 2015 işler karışır "istila edeceğimiz ülke elden gidiyor derler" ve şaşar şaşırır hal içinde "haydi zamanı derler" ve sonradan "bu da olmadı "derler sonrası.
 
Artık iş kopmuştur gerçek demokrasi başlamış ve ağır adımlar olsa da geleceğe doğru bırakılan emanetler tam bağımsız yolda ilerleyecektir çünkü başka çare kalmamıştır ya olacağız yada esir olacağıyız şekli alır
 
Artık eskilerden kaos ayrılıkçı kışkırtıcı İngiliz oyunları hepten silinmiştir ülkeyi tamamen kaplayan her kesi kucaklayan ve gelecekte herkes te anlayacak zamana girilmiştir ama düşman gene her türlü oyunu oynayacaktır
 
Aynı 2014 de oynadıkları oyunu içerden bile kendi hükümetlerine kafalarına ilerde çorap girdirecek planlarına ama onlar ilerde ayrılsalar da gene bir şekilde Truva atı gibi gireceklerdir
 
Onlar sadece yetiştirilmiş örümcek ağ şeklinde yer edenler gene zaman sonra girerek halka başkalarına nefret kini sokar aşılarlar.
 
Artık bu yaşam bu ülke bir toplum olarak görme zamanına kadar ama zaman bu ülke içinde yaşayacak toplum eninde sonunda kardeş olduklarını bilecek yıl 2015 ten sonra  “yazılmayan yaşanmış olmayan zaman görecekler”
 
O zaman gelince sadece önerim geçmiş zaman perdelerine girmeleri oradan tekrar kardeş olarak başlamaları yer edecek isteseler de istemeseler de yaratılıştan ahlak ruhları ataların bıraktığı kardeşliği içlerine zırh olarak girerek tüm kesimi kaplayan beden olarak çıkacaklar.
 
HALKI İÇİN İNSANLIK İÇİN HEPSİNİ KAPSAYAN TEK ÜLKEDİR.
YERİNİ TÜRKİYE CÜMHÜRİYETİ ALMIŞTIR İÇİNDE İSE YAŞAM ŞUDUR
 
Din,Töre,Kültür,anlayış,Irk,Dil,Özgürlük,Huzur,İlim,Bilim,Evrensel,Demokrasi,Halkın istememiş olduğu ,Anlayış, Konuşma Özgürlüğü içini kapsayan ,Özgür iradesiyle kurulmuş ,”Gücünü yaratandan alam”, Halkın gücüyle kurulmuş bir Türkiye Cumhuriyet yer almıştır
 
BİR GÜNLÜK KUTLAMAKLA CUMHURİYET KUTLANMAZ
SADECE UYANMAK ,YALANI BIRAKMAK , ERDEM OLMAKLA BAŞLAR
CUMHURİYET
ADI TÜRKİYE CUMHURİYETTİR
 
Diş Dünyanın istemiş olduğu kararla bir kanun çıkarırsınız sadece yok etmek için.. AMA şunu bilin ki Vatan ,Bayrak ,Halkım ,insanlık için. Tüm Dünya Bir olsa ,TEK kalsan da şeytanlarla savaşırım..
Çünkü Çobanım..
Şeytandan sakınır “Allaha sığınırım”
 
ATALARINIZ
 
Sizler ayrım olasınız ,böyle olasınız diye değil, Hepsi sizler için omuz omuza şehit düştüler”
 
Vatan Bayrakları Halkı ve gelecek nesilleri için bu Vatan Topraklarına HUZUR BARIŞ yaşamaları için kanlarını veren "şehitlerimize Fatiha"..
 
Dağlardan, Ovalara İnişimiz Dirilişimiz, Ovalardan Dağlara Gidişimiz Hilal
Her Bıraktığımız Şehit Yıldızımız ,Her Diktiğimiz Sancak Obamız ve kardeşliğimizdir.
 
Bazen olur ki çok dürüst olursun ama birileri çıkar senin dürüstlüğünü alt tüs eder zannederler ki yanıldık dürüstlüğüne aldandık deseler de kendileri aldanmıştır o hala dürüsttür.
 
Aldandık diyenler bilin ki inanan kişidir kişilerdir ama yaşam içindeki insanlık bazen nemalanmış anlar asıl ise O hala dürüsttür.
 
Yoluna devam eder ve halkını toplumunu devam ettirir Zaman gelince anlaşılır emperyalizm güçlere karşı güç kazanarak ilerler
 
Aynı yoldaki mıh gibi bir mıh nalı bir nal atı bir at komutanı bir komutan toplunu toplayacak bayrağı bir bayrak yurdu obaları obalar tüm mazlum masun insanı toplayarak kan emici yayılımcı yok edicileri yok etmek için güçlenir.
 
DÜRÜSTLÜĞÜN KURALI YOKTUR.. SADECE DÜRÜST DÜR ..TARİH KAYITLARINDA YAZAR. .ANILIR.
 
Aralarında çıkartamayan bir komutan olursa da “yaratan” bu toplumu “yaşa yaşat “töresine bir doğmamış baş komutan gönderir ve o ülkeye toplumunu toplaması için yetişir ve bu güne kadar kan emenlerin karşısına Azrail çıkartı
 
BU BİR YAŞAMIN İÇİNDE OLMAYAN GELECEKLER
 
Yer alır ve anlaşılır deccal gelmesini beklemeyin deccal her insanın içinde yer alır nu çoğaltan ise yalan iftira hırsız hak yeğen hakları kendine geçiren iyiyi kötü kötüyü maskeyle iyi eden ettirenler yer alır insanlığın içindeki "Mesih yanı sevgiyi" karanlık içine sarar sardırır ve sonradan gelecek "eçiç be çüç" te emperyalizm güçlerdir
 
Bunlar yayılımcı yok edicidir inanışları yok tur kendileri asırlar sonra kendilerini insanların akıllarını silerek" ilah olarak" yer ederler bunlar insanlığı ahlakını yok edenlerdir.
 
“Allah Tanrı deyin zikredin” O sizleri bir zırh olarak koruyacak olacak tehlikelerden koruyacak doğru dürüst yanlış görseniz de o kişiye içine ruhuna temiz bir gömlek giydirecek bu ülke dik durdukça çok yanız adamlar gelecek ve bu ülkede yer ederek sizleri madden manevi olarak bir elçi gibi koruyacak başka başka baş komutanlar yer ederek gelecek ve istilacıları bu ülkeden def edecek bu toplum gittikçe genişleyecek kardeş olarak “dış güçler larvalar sarak daha sert gelecek” ama "her zaman bu toplum kardeşliğine birleşen kardeşlikler "sıkılan yumruklara" bu toplumun "açık eli çok sert gelecek"
 
Bilin ki dağalar da çoban ateşleri sönmeyecek çıkan duman beyaz ise görürseniz bilin güvenilir yerde olacaksınız.
 
Sadece çoban "Allah Tanrı de zikret" " O" kafi gelir

Çoban
 

DUYURU MODÜLÜ SAKLI-ŞİFA
ZİYARET İSTATİSLİĞİ SAKLI-ŞİFA
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam76
Toplam Ziyaret1305257
ALTIN GÜMÜŞ BAKIR SAKLI-ŞİFA
AlışSatış
Dolar32.758032.8893
Euro35.021935.1622